Jump to content
nedyalkov

Гарнитура капак клапани Акорд 2.4

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Тъй като в скоро време трябва да правя реглаж на клапани на моя Акорд 2.4, 2003 година и според майсторите има вероятност от протичане на старата гарнитура се порових във форума а също и в интернет да потърся оригинална гарнитура за капака на клапаните, но така и не открих. Някой дали може да ме насочи от къде мога да намеря такава гарнитура било то и с поръчка от чужбина, защото в Бултрако ми обадиха цена, която надвишава многократно цената например на такава гарнитура на Elring или друг подобен производител, която е 25-30 лв.

Ще очаквам предложения и насоки. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш 2 варианта. Само гарнитура от Бултрако не беше скъпа. Нещо от рода 40 лв (по спомен). Друг е въпроса с гарнитурата дали искаш и пръстените около болтовете.

Тогава нещата от Бултрако стояха така: 12030-RTA-000 PACKING SET, HEAD COVER 115,00 лв, значително по-скъпо.

Предвид, че на предната кола сменях 3 пъти такава гарнитура с не оригинална и винаги течеше, накрая взех оригинална и забравих...

Съвета ми е да ги прежалиш веднъж тези пари, не е необходимо да се сменят при всеки реглаж на клапани. Сега е купуваш и едва ли ще ти се наложи пак.

 

Ако не ти трябва спешно, можеш да я поръчш в общите поръчки от USA

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш 2 варианта. Само гарнитура от Бултрако не беше скъпа. Нещо от рода 40 лв (по спомен). Друг е въпроса с гарнитурата дали искаш и пръстените около болтовете.

Тогава нещата от Бултрако стояха така: 12030-RTA-000 PACKING SET, HEAD COVER 115,00 лв, значително по-скъпо.

Предвид, че на предната кола сменях 3 пъти такава гарнитура с не оригинална и винаги течеше, накрая взех оригинална и забравих...

Съвета ми е да ги прежалиш веднъж тези пари, не е необходимо да се сменят при всеки реглаж на клапани. Сега е купуваш и едва ли ще ти се наложи пак.

 

Ако не ти трябва спешно, можеш да я поръчш в общите поръчки от USA

Здравей колега, благодаря за бързия отговор, но в Бултрако ми обявиха цена вчера от 150 лв. Освен нещо да не ме е разбрал магазинера, като му казах, че ми трябва само гарнитура и да ми е дал цена за комплект, но не ми се вярва. Ще опитам днес и в Юби Ко да проверя как са нещата и ако цената е разумна ще поръчам от там. Иначе мога да почакам още месец и половина, преди реглаж и смяна на гарнитура, така че ще видя каква е възможността за поръчка и колко време ще се чака. Иначе сега проверих цената от USA за оригинална гарнитура в момента е $ 8,46 без оскъпяването с докарването и митото, но все пак на фона на 150 лв в Бултрако.

Редактирано от nedyalkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност са ти дали цена за сета. Аз като взимах ми дадоха избор и за 2-те, а и цената май се е променила :)

 

Honda Part No.: 12030-RTA-000 Gasket Set, Head Cover Your Price: $40.86

Honda Part No.: 12341-RTA-000 Gasket, Cylinder Head Cover Your Price: $8.46

 

Ако ти трябва само гарнитурата може да я вземеш от тях най-вероятно.

Аз заложих на сета, понеже капака не беше отворен и не знаех какво ще е състоянието. В последствие се оказа, че въобще не ми е трябва нова защото старите бяха перфектни и не смачкани, но така и така бяха купени ги сложиха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност са ти дали цена за сета. Аз като взимах ми дадоха избор и за 2-те, а и цената май се е променила :)

 

Honda Part No.: 12030-RTA-000 Gasket Set, Head Cover Your Price: $40.86

Honda Part No.: 12341-RTA-000 Gasket, Cylinder Head Cover Your Price: $8.46

 

Ако ти трябва само гарнитурата може да я вземеш от тях най-вероятно.

Аз заложих на сета, понеже капака не беше отворен и не знаех какво ще е състоянието. В последствие се оказа, че въобще не ми е трябва нова защото старите бяха перфектни и не смачкани, но така и така бяха купени ги сложиха.

Да, оказа се, че вчера служителят, с който говорих ми е дал цена за комплект. Цената само на гарнитурата е 40 лева, има я и налична, така че ще я взема от там.

Благодаря още веднъж за полезната информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...