Jump to content
shmurxin

Поставяне на ксенон

Recommended Posts

Здравейте! Не искам да спамя с нови теми, за това ще пипа тук. Решил съм да сложа ксенон на късите и дългите светлини, както и в халогените. Интересува ме ще има ли някакъв проблем за инсталацията или за нещо друго, както и какъв размер са всички крушки (къси, дълги и халогени). Иначe не съм решил точно какви ще взема, но най- вероятно ще е нещо китайско от ибей, а като топлина ще са 6к.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мислил ли си на дългите с този ксенон как ще вадиш очи? Тези рефлектори, както и тези на халогените, не са предвидени за ксенон. За халогените има специални ксенони, които идват с цялото тяло, но струват 400лв. За всички крушки ще ти трябват баласти.

 

Къси: H1

Дълги: H1

Халогени: H11

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да сложа на всякъде ксенон, защото не искам колата да ми е като "Коледна елха" (къси-бяла светлина, дълги- жълта, халогени-3та и т.н.) Не съм мислил относно това дали ще вадя очи на дълги, защото все пак дълги светлини използвам само когато няма коли пред мен, така че няма на кой очите да вадя. Знам за това че за всяка крушка трябва баласт, все пак знам как изглежда един ксенон и как се връзва, просто питах дали ще има проблем с инсталацията или с нещо друго. Но все пак, щом ксенонът не е подходящ вариант за дългите и халогените, съм склонен да обмисля и други по- добри варианти за бели крушки на тези места.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има достъчно хубави крушки, които са с ксенонова светлина и светят в сътветният диапазон, и то доста силно.

В ибей ги има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отварянето на нова тема с конкретен въпрос не е спам. Но задаването на въпрос в стара приключена тема, която е била за друго нещо, от друг автор, е абсолютен спам. За това съм ти отделил въпроса ти в нова тема.

 

Бих ти препоръчал ако ще слагаш ксенон да го направиш правилно (с фарове с лупи и ретрофит рефлектори), вместо за 30-40 паунда да сложиш нещо, с което да заслепяваш всички. Ще излезе по-скъпо, но няма да е за сметка на останалите. Другия вариант е да полираш фаровете и да сложиш по-хубави нормални крушки. Обикновените фарове светят чудесно на този автомобил стига да не е потъмнял плексигласа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На късите може да сложи, те си имат лупи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок, благодаря за съветите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...