Jump to content
haunted

Проблем с оборотите на празен ход и ABS лампичка

Recommended Posts

Здравейте! Имам Хонда ХРВ 105кс. С газов инжекцион. Веднъж на няколко месеца ми се случва като запаля колата да ми светне ABS лампичката. След като мина 20 метра изгасва. Оборотите на празен ход обаче играят и даже някой път гасне. Като я оставя на едно място за 5 мин. да работи се оправя. Чудя се от какво може да е това. Дроселовата клапа и IACV е чистено. Правен е реглаж на клапани преди около 25000 км. Свещите са иридиеви на около 35000км. Филтрите ги сменям навреме. Дали някой се е сблъсквал с подобен про лем.

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега подобен проблем имам и аз-вчера ми светна АБС-а но си свети устойчиво,а оборотите на газ играят и като я оставиш на място се оправят но!!При мен свети чека,още от както сложих газовия инж.,след това ходих за разни донастройки на газта и газаджията чрез ОБД-то ми гасеше чека т. е маха грашката и колата заспиваше.Но след 10км.чека отново светваше и оборотите отново си играят но така я карам и в момнта.Обаче след посладния опит за гасене на чека,майстора констатитра че чека свети от грешка в Детонационния датчик но така и не го смених.Та в заключение-щом светне чека оборотите заиграват.

тоя скапан датчик къде се намира,да взема да го сменя та да видим тогава как ще работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сменяй датчика - смени газаджията, първо!

p.s. Сега видях, че пишеш в две теми

Редактирано от kalintry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не е от газта. А този детонационен датчик знам ли. Грешки гледам с обд няма. Пък ако е от него би трябвало като на теб по често да я прави. Със сигурно има нещо, но май трудно ще се хване.

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...