Jump to content
Bogomil Kostov

Предна Броня Акорд 2005 седан (преди фейслифта)

Recommended Posts

Здравейте на всички.Нов съм във форума и се извинявам за пуснатата тема но още не мога да се ориентирам със сайта. Още откакто купих Хондата (Exclusive version със фабрична навигация), предната броня беше малко поувиснала, вероятно е удряна преди да я взема, защото си личи къде са слагали видии и е китосвано отгоре. До тук добре има проблем има и решение...е хубаво де само че си играя вече 2ри ден да търся в нета, нито магазини нито в OLX, нито в Мегапартс, нито в Мобиле.бг (търсене за части) никъде не мога да намеря читава или дори нова броня. Попаднах на 3 обяви за 200 лв втора ръка (даже не знам с какво да ги сравня за да имам идея дали е добра цена за втора ръка). Четох тука във форума за официални представители в Пловдив...Бултрако и Ю (не знам си какво беше) но едни доволни други не и не мога да се ориентирам аджеба надеждни ли са или не.... Малко помощ няма да ми е излишна, да намерим броня, магазин, някой от форума продава ли? Фейслифтовата става ли за моята от 2005-та?Ще съм благодарен на който помогне :) а биричката е ясна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш работа с Бултрако освен ако не искаш да дадеш над 500лв за нова оригинална броня. Не търси за части, а търси в mobile.bg / cars.bg Акорд 7ма - "на части". Има не малко. 200лв е добра цена, но изчакай докато намериш автомобил със същия цвят като твоя - за да не трябва да дадеш още 150лв за боя. 

 

Важно е дали колата ти е с високо ниво на оборудване. Ако има фабричен ксенон, имаш пръскалки за фаровете, съответно ти трябва броня с дупки. Ако не, трябва ти броня от кола ниво Sport / Elegance да кажем. За това дали фейслифтова става - нека другите да кажат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

С оглед на това че не намирам никакви за сега, освен едни Унгарци но сега през почивните дни няма да ми отговорят, нещо не ми се чака докато дойде точно моя цвят и да търся всеки ден като луд. А и имам познат бояджия който каза че за 80 лв ще я пребоядиса цялата със същия цвят. Освен от Акорд друга броня става ли? Да кажем от Сивик или някой друг модел? Иначе колата има пълен пакет екстри...има и ксенон но не знам фабричен ли е. Пръскалки на фаровете има.

Редактирано от Bogomil Kostov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как търсиш, но аз виждам 3 страници Акорди на части, голяма част от тях с брони:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=3&slink=eky5lx&f1=1

 

Щом има пръскалки на фаровете, значи е Executive и ти трябва броня от друга кола с пръскалки (макар че твоя приятел може да е мераклия той да ти я дупчи). Въпросът дали броня от Civic ще стане ме изумява. Особено на фона на далеч по-смисления въпрос дали броня от същия модел, но фейслифтов ще стане (за който също нямам отговор). 

 

Мисля, че никой тук не е пробвал да знае със сигурност (дали броня от Civic ще стане на Accrd), така че ако пробваш сподели резултата  :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Броня от фейс ще стане, но да е цялата, с халогените и решетката, с пластмасата която покрива фаровете и решетката.

 

Относно броня от Сивик, колега явно си превъзбуден и емоционален в момента, но двата модела нямат нищо общо откъм дизайн.

 

Търси хубаво, ако трябва нека някой ти покаже, помоли близък който знае как се търси, да ти покаже.

 

200лв. за броня с пръскалки е далавера. Само че хубаво я огледай да няма счупени уши.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

200лв ако намери само броня без маска си е страхотно не е фатално ако няма отвори за пръскалките- ще му ги изреже майстора. По- добре читава стара от колкото алтернативен ментак

Редактирано от Mad`Head

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, въпроса за Сивик-а беше да се посмеем малко :D ясно е че няма как от по ниския клас да стане тъй като най малкото е по тясна на размер :D Благодаря за инфото за цената за да знам като се договарям г/д в какъв диапазон да правя сделка. Дали ще е майстор или аз (авио инженер съм) няма особено значение тъй като е проста работа според мен (поне за мен е проста). Благодаря на колегата Veseliq за линка...аз търсих, но явно грешно съм търсил.... а Crown_bg хубава идея ми даваш...мисля че с фейсовата ще стане по готина, особено след като се му се върти в главата на собственика на въпросната Хонда идеята да сложи по големи джанти и гуми. Иначе да Executive вариант е колата макар че е 2.2 дизеловия мотор, а не 2.4 бензиновия за който е споменато във форума че е с пълния пакет. Скоро ще пиша какви сме ги свършили и ако нещо сме доработвали ще приложа снимки и обяснение да се пази в хронологията за тези които в бъдеще ще им се наложи да сменят по една или друга причина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата двигателя (2.2 дизел и 2.4 бензин) се предлагат с идентично максимално оборудване. Като при дизела има спорт версия, при бензина има Type S версия, които могат да включват много по-малко екстри от Executive. Всъщност ключовото бе, че тези с фабричен ксенон имат задължително пръскалки на фаровете (по европейска регулация). Което предполага, че бронята ще има дупки и може би нужните отливки за монтиране на дюзите. За мен най-добър вариант би бил да си намеря хубава броня с дупки за пръскалки от кола със същия цвят и просто да я монтирам. Дори да струва малко повече от колкото в произволен друг цвят, ще си го избиеш от боя, труд и занимавка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, въпроса за Сивик-а беше да се посмеем малко :D ясно е че няма как от по ниския клас да стане тъй като най малкото е по тясна на размер :D Благодаря за инфото за цената за да знам като се договарям г/д в какъв диапазон да правя сделка. Дали ще е майстор или аз (авио инженер съм) няма особено значение тъй като е проста работа според мен (поне за мен е проста). Благодаря на колегата Veseliq за линка...аз търсих, но явно грешно съм търсил.... а Crown_bg хубава идея ми даваш...мисля че с фейсовата ще стане по готина, особено след като се му се върти в главата на собственика на въпросната Хонда идеята да сложи по големи джанти и гуми. Иначе да Executive вариант е колата макар че е 2.2 дизеловия мотор, а не 2.4 бензиновия за който е споменато във форума че е с пълния пакет. Скоро ще пиша какви сме ги свършили и ако нещо сме доработвали ще приложа снимки и обяснение да се пази в хронологията за тези които в бъдеще ще им се наложи да сменят по една или друга причина.

Ops... Не си купувай броня от фейслифт, преди да си намерил фейслифтова маска между фаровете, а също и преден капак пак от същият модел. 

И други неща ще са ти нужни за да направиш промяната в предницата, затова те съветвам да си вземеш броня, като твоята и да си караш колата със здраве. :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...