Jump to content
maks4o0o

Шуме от двигателя 2.2 i-ctdi

Recommended Posts

Здравейте! Имам съмнения, че ми се е разшумяла веригата понеже се чува странен шум от двигателя. Има ли някой колега от София със същия Акорд, който е сменил верига да се видим просто да чуя как работи кола при сменена верига, защото си мисля, че може и да си внушавам. Благодаря предварително!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кое те кара да мислиш,че е верига ? Теста дали е верига е доста лесен..ремъка долу и палиш..има поне още 4 неща които се въртят там и могат да шумят ужасно..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера свали пистовия ремък. Шумът съвсем леко се намали, но все пак се чува ... Не е потракване а постоянен шум ( по думите на майстора, шумът е от търкането на веригата по пластмасовите водачи ) ... Така, че сега е ясно, че се чува шумът от там, само единствено се чудя дали е за смяна, защото аз лично не съм чувал кола с този двигател да работи без този шум ... И да не стане така да сменя вериги, водачи и т.н. и накрая шумът да си остане същия ... Не е особено силен, просто се притеснявам да не стане проблем. Може би не е лошо да отскоча до Юби-Ко примерно ... предполагам, че ще ме насочат там ... Просто исках да чуя как звучи една такава Хонда със сменени вериги ... Ама явно никой в София не е правил скоро това ... или просто не чете форума или пък не му се занимаваа де ... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си чувал кола да работи без този шум заради факта че може би един на 20 души сменя веригите и си оправя колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти звук на не сменена верига, с дългия ремък, според собственика от ЮК форума, а по мнението му изглежда, че човека доста разбира:

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=X7ZILbZAB98

 

На такива със сменена не съм попадал. Със сигурност има, тъй като съм чел из форумът ни за такива смени, но явно са "забравили" да четат, след като са си ги сменили. Все пак в човешкото същество чувството за егоизъм е "адски" силно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега аз смених верига преди месец, но съм от Пловдив, ако имаш път насам можеш да ми се обадиш.

След смяната шума намаля драстично, но въпреки това си остана един специфичен шум, който явно си е нормален за модела.

Така, че ако мога да помогна насреща съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В темата Акорд - 7 генерация, срт.63, мнение 2513 съм качил два клипа - преди и след смяна на веригите. Само, че аз смених само веригите и един малък водач. Малко глупаво, но нямаше видима разлика между старите и нови вериги, малката може би се беше разтегнала малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...