Jump to content
YKolev

Проблем със зумера за светлините и светлината на плафона

Recommended Posts

Здравейте, може ли да помоля за малко помощ. Исках да си сменя лампата в плафона на шофьорската врата с лед крушка. Това, че съм тъп ме вкара в белята. Ще пропусна моментс в който преебах фасунгата. Накрая плафона не светна. Почудих се дали е бушон или е от фасунгата и я клъцнах за да видя дали ако допра жичките ще светне.. Е не светна ама и зумера спря да вие. Изключих да е бушон защото ми изглежда нелогично да е само 1 плафон на бушон вс друго си светеше. Я кажете сега каква простотия съм направил и дали ако запоя нова фасунга ще ми се решат драмите. Или е възможно да съм осрал нещо повече.

Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А знаеш ли че диодните имат поляритет (плюс и минус),и ако ги обърнеш не светят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не светят, знам, че имат поляритет ама уви... дори и обикновенната крушка не светеше

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера си смених на Cr-v-то.Новите диодни имаха радиатор алуминиев залепен на задната им част и при поставянето радиатора даде на късо и изгасна всичко.докато намеря бушона мина една камара време,прерових всички до един в таблото под волана.Накрая се оказа че този за вътрешното осветление е при останалите бушони в двигателния отсек.Лошото при теб е че не свети само този плафон и надали е бушон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля утре да я отворя цялата кора за да видя, но някак си тайно се надявам ако запоя нова фасунга да тръгне. Чудя се обаче кой е бушона защото нямам книжка с ръководството

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си карам колата така, както е излязла от завода и нямам ядове с нея. Нямам желание да я "подобрявам", а и едва ли някога ще ми се прииска да го правя, след като чета колегите от форума колко проблеми си създават сами, в желанието да "подобрят" колите си.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Трябва да е бушон, японците не са глупави. Провери добре. Аз съм с диоди на доста места, включитено и плафона-светят много по-силно и са по-ефективни откъм консумация. Там където може и позволява съм ги сменил. Просто е трябвало да угасиш плафона и тогава да бърникаш, то няма нищо сложно.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си карам колата така, както е излязла от завода и нямам ядове с нея. Нямам желание да я "подобрявам", а и едва ли някога ще ми се прииска да го правя, след като чета колегите от форума колко проблеми си създават сами, в желанието да "подобрят" колите си.

Хора всякакви, желания също. И аз съм правил простотии, но пък без тях нямаше да се науча на много неща. Най-добре е да знаеш какво правиш, но това се случва рядко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е и аз си мислех да я карам така както е заводки, но видях една как свети в бяло и се влюбих. Това, че аз съм идиот сега си патя... Ако не мога да си я оправя сам, ще стигна до сервиз като сменям актуатора.. Просто не ми се чакаше...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Просто е трябвало да угасиш плафона и тогава да бърникаш, то няма нищо сложно.

Ти как гасиш плафона на вратата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че говори за този пред огледалото, объркал съм се, но тези са още по-лесни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...