Jump to content
Buchkata

Датчик температура на климатик

Recommended Posts

Здравейте, климатика на колата ми не работи (Акорд 7) и я заведоха на майстор да я види. Оказа се че системата и компресора са наред и след закачане на компютър видяхме грешка датчик температура вътрешен. Явно не е наред защото не можехме да изтрием грешката. Някой знае ли къде се намира този датчик бил ушким около турбината на парното. Колата е Акорд комби дизел 2007 с десен волан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика за вътрешна температура се намира отдясната страна на километража и много близо до контактния ключ. Има една малка решетка, която позволява да циркулира въздуха през датчика. За целта се сваля черната пластмаса, която обикаля километража. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да кажа, че това е за десен волан, за ляв не знам дали е огледално...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Описанието на ВесКо е точно.

 

Ето снимка от сивик, но предполагам на акорда е на аналогично място, зад прорезите на тази "кора". Най-много да е от лявата страна на волана, щом е дясна дирекция.

 

post-32703-0-69349300-1462990559_thumb.jpg

Редактирано от xaxo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Пропуснах да кажа, че това е за десен волан, за ляв не знам дали е огледално...

 

Схемата е за коли с ляв волан! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Пропуснах да кажа, че това е за десен волан, за ляв не знам дали е огледално...

 

Схемата е за коли с ляв волан! 

 

Сори, ако е така, взех го от английски форум...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много, аз си мислех че е то ама ми казаха не е то. Точно при десния волан е от ляво и от него тръгва една тръбичка към парното

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре дай грешката от диагностиката, иначе трудно ще се разберем...

А също може да дадеш и малко по-подробна информация, затова което не работи. Мотора ли не духа изобщо или духа, но не изстудява купето, или е друго??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компресора на климатика не се включва изобщо, мислех си че е изтървал, но като закачиха да измерят налягането ми казаха - добре е. След това проверих дали управляващия плюс на компресора го има, но там не идваше такъв. Майстора се насочи към пресостата и забеляза, че не е обикновен, а се управлява от компютъра на колата и я закачи на диагностика. От (както и на предишното закачане, ама тогава не обърнах внимание) ми изписа не коректни данни датчик вътрешна температура. Намерих къде стои датчика, но самия него го нямаше и ако някой знае колко килоома му е съпротивлението да знам какъв да търся ще е добре ама утре почвам да търся по моргите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Намерих къде стои датчика, но самия него го нямаше и ако някой знае колко килоома му е съпротивлението да знам какъв да търся ще е добре ама утре почвам да търся по моргите

Като намериш датчик, ако можеш, щракни някоя снимка да се види къде е и какво представлява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...