Jump to content
backstage

Обслужване на Сивик 7 ген. и омаслен двигател?

Recommended Posts

Колеги, имам няколко въпроса. Карам Сивик 1.6 110 к.с. D16V1. Още не съм сменял масло, ще сложа 5W30 при всички положения, въпросът е какво? Досега е карана с Liqui Moly и се чудя дали пак да сложа такова. Колебая се още между Mobil и Motul, вие какво ще ме посъветвате?

 

Имам също за смяна задна дясна биалетка и се колебая между няколк марки на сходна цена: Febi, TRW или SWAG, коя да избера?

 

И сега най-съществения въпрос: Двигателя омаслява, предполагам, че е гарнитура на капака, но май не е само тя. Струва ми се че и от гумените шайби на болтовете също омслява, неприятно и искам да го оправя като я обслужвам лятото. Възможно ли е да капе от тях? Намерил съм в ebay по 5 пауна бройката, ако трябва ще ги сменя и 5-те. Пробвах дали са стеганти болтовете - добре са не мръднаха и десета от мм. Някой имал ли е подобен проблем, характерен ли е?

ПП Намерил съм си оригинална гарнитура и 100% ще я сменя, колебая се само за шайбите, че не са много евтини.

 

b1496e99493394b922b013fa99672040_920x0.j

 

85add14171ca09b0e7b8508270c3ab20_920x0.j

 

0e1b67e9f22e912e6833ef70b28331d0_920x0.j

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масло слагай Мотул .Където ти омаслява ,намажи тънко гарнитурата и пръстените със силикон и няма да имаш грижи.Аз купих нова гарнитура преди 2 години ,обаче заради ангренажа ми се наложи често отваряне и почна да омаслява -сложих черен силикон за гарнитури и сега всичко е чисто .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега. Мисля, все пак да взема една гарнитура, защото ми изпада евтино за 17 евро оригинална. А на о-пръстените на болтовете с какъв точно силикон да намажа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най обикновенния за гарнитури от 5 кинта дето е .Ако питаш мене и гарнитура не купувай ,намажи я със силикона и трябва да не пуска вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумените пръстени са се опекли и вече са керамични,за това ти изпускат масло.Поръчай си от общите поръчки и ще си решиш проблема за напред.Маслото заложи на това,което ти гарантират,че е истинско.Аз лично карам Тайп Р-а с Comma 5/50 и съм супер доволен,въпреки не голямата популярност на тази марка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали се намират и в БГ тези о-рингове? Ограничение ми е вренмето и не знам дали ще мога да изчакам нова обща доставка от Америка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...