Jump to content
cucy

Светещ плафон в багажника на Хонда Ц-рв 2

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам следния проблем. Вчера установих, че акумулатора ми е изтощен до дупка. Колата не беше палена 5-6 дни и като го замерих показа 4 волта. Свалих го, заредих го и го качих пак на колата. Установих, че плафона в багажника е на средно положение и при затворени врати свети. До сега винаги си е бил на това положение и даже никога не съм го вкл. или изкл. ръчно, като затворя и закл. колата и той и средния в купето след 203 секунди изгасват. НО сега не е така, средния изгасва, а задния не. Проверих ключето, което задната врата трябва да натисне като се затвори, то си е наред. Чудя се дали няма някакво реле, което командва този плафон. Та въпроса ми е имал ли е някой подобен проблем и как го е решил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш три евентуални проблема, затова започни от тях:

Първо и най-лесно:

При затваряне на задната врата, тя не натиска достатъчно палеца на ключето и затова ти свети задния плафон. При мен се получи нещо подобно и проблема го реших, като изрязах парче от не много дебело прозрачно маркуче  и го нанизах  на самия палец .

Второ:

Възможно е да имаш някакъв проблем със самия плафон - отвори го и виж нещо да не дава на късо.

Трето : 

Може да имаш проблем с кабелите, които минават под  задна дясна седалка от към вратата и от нея се прецакват. Ако не се оправи от първите два начина, провери и третия ,защото на един познат проблема му беше точно там.

Редактирано от Emicha

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Емич. Първите два варианта ги прегледах още вчера. Не е от тях. Третия ще го проверя, но все ми се ще да е някое реле. Дали не е вариант да е залепнало и да не гаси лампичката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ще го изтощи, гаранция крушката ти е 5w, значи имаш 150 милиампера постоянна консумация, която за едно денонощие е достатъчно да разреди акумулатор, откачи я това е най-бързото решение на проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се беше случило същото оказа се , че съм забравил задното стъкло отворено (на багажника което се вдига на горе).Провери го все пак...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи случайно викам дай да видя кво се случва със задното стъкло на багажника и не знам отворено ли беше, нещо ли беше запецнало, но с едно две отваряния и затваряния се оправи. Благодаря на всички за бързите отзиви.

П.С. Акумулатора може и да го бъде, снощи и сутринта запали, ще го наблюдавам да не е взел-дал.

Редактирано от cucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареди хубаво акумулатора, хванал си го навреме, може да му няма нищо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...