Jump to content
Николай Димитров

Доливане на антифриз

Recommended Posts

Привет,колеги!Днес забелязах че антифриза ми е на минимума и май ще трябва да доливам..Да доливам ли направо концентрата или да източа стария антифриз и след това да си налея новия?Чувам различни мнения,един ми казва да доливам,друг да го сменя направо..Прочетох че по принцип всяка кола с различен цвят антифриз работи още от производителя и искам да попитам по принцип вие с кой антифриз карате?Става въпрос за сивик 6та хеч 1.4is 90 коня..Благодаря ви предварително! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип цветовете означават определени характеристики,но не се пресичат.Имат разлика в антикорозионните добавки.Долей си разреден антифриз на -25,Ако не е сменян 3-4 години можеш да го смениш целия,По-важното е да откриеш теча-маркуч,снадка,долната част на радиатора,капачка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявам се че съм пуснал темата в акорд раздела...просто в бързането не съм погледнал!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм сигурен дали има теч..Колата я имам от 3 години и си е с тоя антифриз не съм го сменял изобщо и сигурно вече му е дошло времето за смяна кой знае на колко километри е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип има ли проблем направо да долея концентрата без да източвам стария?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа кога е сменян за последно...може и още с първия антифриз да е...хаха.Време имам ще се позанимавам да го сменя направо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...