Jump to content
jorko78

Проблем с климатика - Акорд 7-ма генерация

Recommended Posts

Здравейте колеги, от два дни се боря с един проблем с климатика на моя акорд 7- (К20А6 мотор) - и реших да опиша проблема и какво бе решението , дано да съм полезен на някой.
Проблема:
Климатика прекъсваше работата си ту се включва ту се изключва - като се  слючваше  особенно като минавах през неравности и бабуни по пътя. В началото си мислех, че е някоя хлабава връзка, разглобих и напръсках със спрей връзките на захранването и на пресостата - направих един тест драйв и ситуацията е същата, това не оправи нещата, после проверих релето и крачета му и те бяха добре никакъв нагар, за всеки случай направих едно проучване в нета на това, което доста се доближаваше до моят проблем - и как да диагностицираме релето

 
Вадя мултицета - повтарям измерването от клипа и имем победител - същото това реле

15670-0-2680 12v

Следва едно търсене по магазинте в пловдив - няма и няма намерих само едно на Vemark (от Викиват) и едно испанско но с5 крачета вместо с 4-ри, гледам схемата и сеоказва че 5-то краче не свързано и смело го отрязах - машината работи няма дертове - да не говорим че новото е 2-пъти по-високо това ще има и по-добра индуктивност на намотката.

 

Дано да съм бил полезен - и безаварийно на всички

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления и благодарности , колега, че си споделил решението след като си оправил проблема!

:worthy:  :worthy:  :worthy: 

 

И при мен се оказа същия проблем. Явно е често срещано. 

Намерих също и още по-евтин вариант на релето в Китай - 1,66$ с безплатната доставка. Проблема там е чакането (20-тина дни).

Номера на частта е 39794-SDA-A03 или 39794-SDA-A05

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво и благодарско за желанието да споделиш решението на проблема!

Имайте впредвид, че OMRON си е OMRON все пак. Китайчетата от Викиват може да съвпадат като корпус, но колко ще държат е друг въпрос. За тази разлика в цените, обаче, си струва човек да си купи 3-4 релета и да ги сменя в случай на нужда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем съм го имал и аз преди 7-8 години в едно VW Polow 2002г
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Сивик 8 сложих реле от ЦРВ 1г. -Митсуба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих си китайската доставка. Релетата си работят. Има щампа Omron g8hl-h71.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих си китайската доставка. Има щампа Omron g8hl-h71.

По принцип Omron си е "мерцедеса" на релетата (и не само), та би трябвало където и да са правени, да са читави.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...