Jump to content
ipp007

Камера или парктроник?

Recommended Posts

Здравейте. Вече година карам СРВ 2003год, но не мога да свикна с дължината при паркиране. Налага се да ползвам технически средства. Въпроса е кое от двете? Евтините парктроници дали работят нормално? Предполагам че камерата ще е по-добре, но ме притеснява монтажа- номера е много ниско и дали ще се вижда добре. Не ми се иска да се дупчи ламарината. Бюджета е около 100-150 лв. Ще съм благодарен на предложенията ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в продавалник, специално за твоята има камери, които се монтират на една от светлините за осветяване на номера и няма нужда от дупчене. Мисля, че с такава камера и мониторче от 4-5 инча ще се включиш в бюджета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за камера! :)

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз натам се насочих, защото ми казаха че евтините парктроници бързо сдават багажа. Номера обаче е доста ниско. Не мога да си представя че от това положение ще се вижда нещо. Имаче камера за ЦРВ намерих, но ми се ще някой, които е виждал резултата да сподели...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай,

но защо първо не потренираш на полигон паркиране, за да свикнеш с габаритите на колата. Ако една година не свикнеш с габаритите на колата, причината не е в колата.

И не мисля, че парктроник ще ти помогне. А какво ще стане ако се развали парктроника и/или камерата.

Не е заяждане, просто съвет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай,

но защо първо не потренираш на полигон паркиране, за да свикнеш с габаритите на колата. Ако една година не свикнеш с габаритите на колата, причината не е в колата.

И не мисля, че парктроник ще ти помогне. А какво ще стане ако се развали парктроника и/или камерата.

Не е заяждане, просто съвет.

 

Дам, щом жена ми се научи, значи и колегата може :)  :thumbs1:  На мене пък колко ми беше тегаво отначало с тва малко прозорче отзаде...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам никакви проблеми с паркирането и никога не съм си монтирал сам такова нещо. Моето ЦРВ обаче го купих с монтирана камера,сложена е над номера и стои красиво дори. Дисплея е в огледалото за обратно виждане. Въпреки ,че винаги съм мислел ,че нямам нужда сега се кефя на екстрата. Много по-смело се паркира,защото ако понякога не си сигурен в преценката просто правиш повече маневри,а така няма как да не си сигурен ;) 
Съвет: Сложиш ли си камера я гледай САМО когато вече колата е наместена и да определиш разстоянието до задния автомобил или каквото и да е. В началото ме подвеждаше да си гледам само нея ,обаче за малко да ударя отстрани друга кола. Страничните огледала са на 1-во място като приоритет. 
До колкото знам бившият собственик я е монтирал за 200+ лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип нямам проблем с паркирането. Шофьор съм от 25 години и съм карал доста автомобили /и лични и служебни/. И до момента паркирам без щети, но като има улеснение защо да не го използвам. Това е екстра и то много приятнавиждал съм го на сруги автомобили/. Особенно необходима, когато растоянието е на кантар... те за това става въпрос. Когато е широко - всеки може... :yes:

 

Колега stanchevvv, доколкото разбирам, твоята е монтирана над номера, а не на мястото на плафона. Дупчена ли е ламарината? Ако може да ми пратиш снимка ще съм ти благодарен. имейл: ipp007@gmail.com, или на вайбър:0888676785. Според мен, колкото по-високо е монтирана, толкова по-добра видимост ще има...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да е високо. Според мен проблема идва от това, че при вас номера е доста встрани, а не в центъра. Камерите доколкото знам се настройват като ъгъл по вертикала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...