Jump to content
alman

Странен шум

Recommended Posts

Здравейте колеги, да опиша един странен шум при движение. Та значи, за празниците с жената решихме да разгледаме Пловдив. Всичко ок, но на магистралата веднага след тръгването усетих едни странни вибрации , които не се влияят от предавка, а само от скоростта. Започват да се усещат някъде от около 60-70 та до 160-70 км/ч. Става толкова шумно, че с жената вместо да си говорим си пишем... Като изключа от скорост няма промяна. Звука е нещо като , ако помните едно време като включиш динамото към гумата на колелото. Като спряхме на една бензиностанция за по кафе, пипах и 4те гуми не бяха загряли. Гумите са зимни, не помня каква марка, но са ДОТ 2014г. Иначе колата си върви, има инерция, набира нормално, даже смея да твърдя доста повече от първото харви. Най- малко шумът се усеща около 120-140. Като се върнах гледах гумите, не ми се струва да се изяждат неравномерно, но се надявам да е от тях. Възможно ли е да бучи така заден диф или? Маслото в скоростите е сменено, и те си включват нормално. Даже гасих колата по време на движение...не е от двигателя.  Освен това има леко биене във волана, предполагам крива джанта, но едва ли този шум е от това. Иначе като вървене съм приятно изненадан ...поддържа 150-60 без проблем, на равното преди пловдив и вдигнах 190 и имаше още накъде, но не посмях заради шума.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не заминава някой лагер,или гумите ти са толкова шумни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Най-вероятно, този шум е от зимните гуми.

Абсолютно същия шум, го има и при мен /тази година/, след като сложих чисто нови зимни гуми.

Гумите са ми Бриджстон, хубав каучук, доста меки и без усилен страничен борд.

Возията е много добра с тях и по каталог ги даваха с доста добри характеристика за шум / 69-70 дб./,

обаче се оказаха шумни.

Шума го усещам точно както ти го описваш, но с тази разлика, че при мен се усеща от към 40 до 120 км. , след тази скорост почти изчезва - направо стават безшумни, което не мога да си го обясня.

Редактирано от Emicha

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих днес гумите - Firestome, не знам точно кой модел - зимни. Дано е от тях, в интерес на истината досега не съм я карал на магистрала с тези гуми и нямам идея преди имало ли го е. Относно разхода сметнах, че е около 12.5 като не  съм падал под 130 на магистралата. Маслото също беше намаляло за около 340км ...долях половин литър :puke: , но при тези обороти го очаквах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако още не ти се е оправило онова претрисане отзад, от което и аз се оплаквах провери дали не е останало постоянно зацепено 4х4-то. При мен това се оказа, и напълно би обяснило шума, който чуваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се е оправило. Колега, ти успя ли да го оправиш и как, ако да?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих го. Смяна на заден диф от моргата. Диагностицирах го, когато вдигнах колата на подемник ( трупчета) и видях, че задните гуми не се въртят свободно. Ремонта не е крайно скъп- купих дифа за 150 лева от моргата. 

Преди да го сменя и аз имах странен шум, но мисля че при висока скорост задното се изключва от само себе си. Пробвай все пак дали не е от това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, аз съм я вдигал и при мен се въртят свободно. Като начало ще пробвам смяна на маслото в дифа и процедурата със шлайфане на дисковете. Днес пак се заслушах в шума...все ми се струва , че идва отпред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, аз съм я вдигал и при мен се въртят свободно. Като начало ще пробвам смяна на маслото в дифа и процедурата със шлайфане на дисковете. Днес пак се заслушах в шума...все ми се струва , че идва отпред.

Не,че съм голям специалист но ако искаш и си в София да се видим да я чуя ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем Косьо, само трябва да стане в събота, че съм на бач през другото време. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих го. Смяна на заден диф от моргата. Диагностицирах го, когато вдигнах колата на подемник ( трупчета) и видях, че задните гуми не се въртят свободно. Ремонта не е крайно скъп- купих дифа за 150 лева от моргата. 

Преди да го сменя и аз имах странен шум, но мисля че при висока скорост задното се изключва от само себе си. Пробвай все пак дали не е от това.

Я пак? Кво значи задните гуми не се въртят свободно ?  нима сте очаквали като вдигнете колата и да може да въртите задните гуми като на кола с предно предаване ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен силният шум е от гумите. Зимните гуми вдигат високи децибели, а ЦРВ-тата и ХРВ-тата са с ниска шумоизолация; Имах същия проблем и при подходящия грайфер(така да се каже) колата заспа :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...