Jump to content
dindin

Мнения за K24A1?

Recommended Posts

Има ли колеги, които имат пряко наблюдение върху този двигател на това купе - ръчка бензин?

Има ли дертове в сравнение с К20А4?

По-икономичен ли е, осезаемо по-мощен ли е?

Като по-екзотични се предполага, че части ще трябва да се мъкнат от Щатите, но пък предполагам, че голяма част от частите са взаимозаменяеми с английско CR-V фейслифт, дали е така?

 

Но пък имат масово и 2WD модели американците, а мене не ме кефят   :D

 

Един пример:

Специално в препоръките на Motul за масла му препоръчват специфично 5w20 масло на 10 000 км пробег, за сметка на К20А4 с голям спектър от масла и дори 20 000 интервал за смяна :)

Още нещо интересно:

Хамериканското NGK директно препоръчват иридиевите за тоя двигател и нищо друго хммм, а немците си казват обикновените  :)

 

Благодаря предварително :)

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден приключих монтаж на ГИ на К24.Беше с платинени Бошове.Бая се озорих с клапаните,макар ,че са като на К20.Двигателя е доста мощен според мен.Докато правих настройката в движение хванах и vtc и витека ,кога се включваше.Предполагам ,че разхода ще му е сериозен.Като механика двигателя е абсолютно единтичен.Мотул не могат да казват с какво масло се кара...Хонда казват ,тука всеки си интерпретира ...:)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много :) Преди малко я гледах колата, двигателят мърка, с ГИ BRC, чуваха се само газовите инжектори.

Човекът върди че харчи 10 / 10 газ, което ми се струва малко нереално, градско с ГИ Романо съм стигал най-малко 14 литра, а тази не е течна фаза :)

А за маслото - тъй де, прав си - тея от Хонда му искат 5w20 за техния климат, тука си знаем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах преди по нанадолнище с попътен вятър и патрулка отпред да ми отцепва движението ще стане тоя разход..

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът да не е имал предвид 10/100 масло? :blabla: . Тоя разход не мога да го постигна на 1.6 витека, но щом го твърди продавача, освен да пълните газовата и да пробвате...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба, то да беше само тва :)

На който му е интересно - щото си е доста екзотичен автомобил за нашите географски ширини:

 

http://www.cars.bg/c1535008

 

Но не бях очарован.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво му е екзотичното?Скопен К24 и толкоз.За още 1000-1500лв. ще взеш 3-ка ЦРВ,което е доста по-съвременно като дизайн,интериор и т.н.,вкл. от към години.С този двигател под 11-12/100 извън града и то до 100км/ч просто няма как да стане.За градско е ясно поне +3-4л. отгоре.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екзотична ми е комбинацията, че е в CR-V :) Но не е нещо, че чак да точи лиги човек.

Поне аз в autoscout и mobile не съм видял CR-V фейслифт с такъв двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За САЩ така ги гласят и е нормално,там това е "малолитражка" :tooth: Иначе нищо особено,освен цената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да е скопен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те ги скопяват с няколко коня след 2005 заради новите регулации.

А policeman има предвид сигурно, че има и 200-коньови K24-ки, ама не са с икономика i-VTEC. И не се слагат на CR-V-та :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За джипките местят максималния въртящ момент малко по-напред софтуерно и има разлика в ск.кутия.Двигателя механично трябва да си е същия с изключение на изпускателния втек.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно не е точно същият.При всички случаи има разлика в сгъстяването и то вероятно от буталата.Не съм се зачитал,защото не ме е интересувало.Със сигурност от към въртящ момент ще бъде по-добре от К20-ката,която се вгражда в този модел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...