Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    2842
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    152

Всичко публикувано от dandilov

  1. Да. Не знам защо ги наричат "неопренови", но на допир са си силиконови.
  2. Ами питай в магазините за авточасти. Навремето майсторът, който ми ги сменя, ги поръча да му ги доставят от верига за авточасти. Но коя беше... не си спомням. Мисля, марката беше BAILCAST. Еластични са и се разтягат много повече от обикновените маншони.
  3. @I_Yordanov Колега, един съвет. Когато препоръчваш масло, първо трябва да се запознаеш със състоянието на двигателя, вид гориво и др. Второ, не е правилно да пепоръчваш вискозитет без съответните спецификации за този вискозитет! Защото, например от 5W-30, има толкова много, различни, масла по спецификации, специфични характеристики и работен вискозитет, от които само някои са подходящи за К20 двигател. Все едно да кажеш пийте червено вино. Да, ама на някои им харесва каберне, на други мерло, на трети розе. Подобно е положението, с маслото, при различните двигатели.
  4. След SHH, следващите 3 символа са моделът. Тоест EP2. Съвсем не е добре, че си я карал толкова време с този проблем. За в Пловдив съм чувал само добри отзиви за "Рифто" (riftogarage). Имат фейсбук страница. Обади им се.
  5. При R20A2, rемъкът се натяга автоматично и калибрирано от амортисьорче на обтяжната ролка. Няма как да се пренатегне. Амортисьорчето може единствено да охлаби с течение на времето. Но пък този звук, който се чува, не е от хлабав ремък.
  6. Акумулаторът си беше зареден. Това си го следя.
  7. GMB са едни от най-добрите. Но може да й е дошло времето. Ако си с газова, провери си свързването на изпарителя.
  8. dandilov

    Photos

    Най-вече второто! Малиии, представям се каква "тръпка" е да се кара по такъв път.
  9. Провери т.н. "Shock" бутон. Да не би да си го бутнал докато си чистил колата с прахосмукачка, например.
  10. @CARPERA Маслото TITAN Supersyn F Eco-DT SAE 5W-30 си е API SL, ACEA A5/B5. Тоест точно по спецификациите за тоя двигател. А също е с работен вискозитет като Ravenol SSV 0W-30, което е със същите спецификации. @choko Грейд SAE 5W-30 е много широко понятие! Има масла 5W-30 с работен вискозитет 9.0 mm²/s, но има и масла 5W-30 с работен вискозитет 12.2 mm²/s. А са и коренно различни. Разликта е във спецификациите, на които отговарят по ACEA, API, ILSAC и т.н. и препоръките за използване към съответните двигатели. Маслата Fush са много добри среден клас масла. Стига да не си попаднал на менте, не би трябвало това, което те притеснява да е от маслото. За всеки случай, обърни внимание на: 1. Горивото, което ползваш. 2. На бобините и свещите. Може да има някоя пробила. 3. На инжекторите да не се е позапушил някой. За това трябва профилактично да ползваш качествена добавка към горивото за почистване на инжекторите. Коя точно да избереш от нашия пазар, не мога да кажа, а и не препоръчвам. Предпочитам да залагам на доказани такива, които си поръчвам от западна Европа. Пробвай сега DXG -то. С по-висок работен вискозитет е, но няма да навреди. Смени го на 150 моточаса и/или 6 - 7 хил. км.
  11. Да, вижда се износването, но пак не става ясно така ли е купил двигателя, или в последствие е износът.
  12. @F4R Хммм... 🤔 Това лакиране на главата и валовете от преди да я купиш ли е?
  13. Здравей, Имах същата случка в една съботна сутрин през лятото. Трябваше да пътувам и при стартирането на двигателя се чу същото виене. Вдигнах капака и се заслушах. Не можах да преценя веднага от къде е, понеже пистовият ремък върти и няколко ролки, освен компресора на климатика и алтернатора. Пипнах алтернатора и се беше напекъл за няма и минута. Обаче при мен се появи и миризма на изгоряла изолация. Като на бакелит. Това, което ме насочи, окончателно към алтернатора беше, че спря да зарежда акумулатора. Наблюдавах го през ELM327 на телефона. Понеже в съботния ден не работеше никой от сервизите за стартери и алтернатори, а трябваше да пътувам, се наложи да купя чисто нов алтернатор Denso. Виенето изчезна, акумулаторът се зарежда и всичко си дойде на мястото. Интересното е, че след като го монтирах и стартирах двигателя, и новият алтернатор се загря доста за отрицателно време. Явно това си е експлоатационна особеност на нашите алтернатори. П.П. Старият алтернатор все още не съм го дал за рециклиране, за да кажа какъв точно е бил проблемът.
  14. ^ Само, че на новата рецептура TBN e 7,8 mg KOH/g, а не е 8,3, както го въвежда молодец-а! Пък и как прецени, че TAN трябва да бъде 2,4? Като цяло, маслото се е пердставило доста добре за 8000 км. градско в Москва и подмосковието, и с руско гориво. Не разбрах само на гориво бензин ли е карано?
  15. Прясна информация от миналия месец. Автомобил Honda Jazz 1.4 iDSi 2005г. Смяна на спирачна течност, с вакуум помпа, до проитчане на нова, бистра, течност от всеки спирачен апарат. Общо изразходвано количество: 0,8 литра. При CR-V системата би трябвало да има по-голям обем. Така, че си вземи минимум 1 литър.
  16. Намерих за сравнение и стара снимка спрямо новата. Ами разликата е значителна. Преди, за 2244км маслото наистина е по-замърсено. Виж и ядрото, и каква е замърсена дифузната зона. При новата капка дифузната зона е чиста, а ядрото все още е в начална фаза на насищане. Карай спокойно. Всичко е наред!
  17. Не е така. Прочети пак постът ми малко по-горе. ACEA A5 с API SL е "Full SAPS", но ACEA A5 с API SP и с ILSAC GF-6A е "Mid SAPS". https://www.ravenol.de/en/product/motorenoel/pkw-motorenoel/ravenol-fes-sae-0w-30
  18. ACEA A5 и C3 са коренно различни. И по работен вискозитет, и по HTHS вискозитет, и по ZDDP пакет, и по TBN. Особено, пък ако се сравнява А5 (API SL) със С3. По- подходящо би било да се сравнят съвременно А5 (API SP) и С2. Вече има масла, които отговарят едновремено и на двете спецификации. И тогава, при бензин, наличието на спецификация ACEA А5 е за предпочитане. Ако маслото е само по С2, бензинът ще му смачка TBN-а напълно за има - няма 100 м.ч. Например две масла за сравнение по горната теза: RAVENOL FES 0W-30 - (ACEA A5/B5, ACEA C2, API SP (RC), ILSAC GF-6A). RAVENOL FEL SAE 5W-30 - (ACEA C2, API CF, API SN, JASO DL-1). Между другото, 650 часовите тестове на VW504/507 са предимно за устойчивост на окисление. Но маслото не се разгражда само от окисление. Има и други важни процеси като нитриране, сулфатиране, овъгляване, които водят до края на ресурса, на едно масло и трябва да се вземат предвид.
  19. Няма място за притеснения! Този "тънък" разход оказва толкова нищожно влияние, че не си заслужава да се коментира. Много по-голяма вреда на дюзите, турбото и EGR-а оказва не дотам качественото гориво на нашия пазар. Повишеното съдържание на сяра, с което е известен руският петрол и последиците от горенето на такова гориво. Също и парафини в нафтата и др. От това трябва да се притеснявате истински, а не от маслото.
×
×
  • Създай нов...