Jump to content
draid

Пружина за притискане на крушката на дългите ?

Recommended Posts

Здравейте колеги. Оказа се, че въпросната пружина която всъщност е нагъната тел на десният фар липсва. За съжаление не успявам да намеря такава никъде, а да купувам цял фар заради такава глупост ми се струва безумно. Лошото е че по моргите няма много такива коли, а то трябва да се открие счупен фар за да се вземе от него. От здрав фар никой няма да иска да я свали. Имате ли някакви предложения как да се справя с проблема ? Надявам се да се сещате за какво говоря, на почти всяка кола притискането на крушките на дълги/къси е по този начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
 

Ами, колега, сваляш от другия фар и си нагъваш същата ( може и да е огледално обърната - трябва да провериш). Може да използваш някаква тънка поцинкована тел. Да не е обикновена от черна стомана, че ще е мека. Как ще я огънеш точно същата обаче не знам.

Успех !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да се сещате за какво говоря

Освен, че темата е в раздел "сивик", не става ясно за кой точно сивик иде реч, нито от профила, нито от темата ти. Като се замисля, чак след 8ген фаровете са с отделни крушки за къси и дълги т.ч. сигурно говориш за 8/9 ген.

 

Ако ти изпадне счупен фар, мога да откупя кръглата капачка отвътре. Май тази на дългите, която стоеше ми трябваше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за пропуска. Става въпрос за пружината на дългите светлини на сивик 8-ма генерация хечбек.  Мисля че в България ще е доста трудно да се открие счупен фар. Утре може би ще звънна в хонда да ги запитам да видя какво ще кажат. Иначе остава варианта с нагъването. А може и да са стандартни тези пружини. Крушката мисля беше H1.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...