Jump to content
revenue

Обновяване на интериор, Civic 8

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам Сивик 8, 1.8 бензин от скоро. След като стегнах и обслужих колата реших да се занимавам малко с козметичната част ( да се поглезя ), Имам няколко въпроса:

 

Нещо скърца доста около корите на дясните врати. Някой може ли да каже колко е играчка да се свалят и най-вече как се прави това?

 

Централната конзола ( около скоростният лост ) при натиск с крак се мърда около 1-2 см. Не ми изглежда нестабилна но е странно защото на всички коли досега е супер стабилна тази част. Също така пластмасата около скоростния лост скърца супер досадно и видимо се мести и при лек натиск. При вас така ли е?

 

Явно умниците от Горубляне от които взех колата са искали да скрият факта, че в колата е пушено като сменят запалката. Не ме дразни че колата може да е пушено, но са сцепили пластмасата около нея и сега ако дръпна по-силно мога да изкарам цокъла на запалката. От къде мога да взема такава пластмаса и как се сваля?

 

Ако се сещате за място в София, където могат да оправят тези неща без да ме одерат споделете го. Аз нямам нищо напротив да се занимавам, но ако няма откъде да чета ще направя повече мизерия. Нищо че с брат ми разглобихме много неща по неговата мазда 3, но там имам чувството, че беше по-лесно всичко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега в http://www.civinfo.com/forum/ има как се свалят корите на вратите, лесно е, предната има 3 винта и другото е щипки, задните не помня. за Пластмасите по обед ще проверя моята, но нямам спомен да мърда или скърца около скоростният лост, може да е махана нещо тая пластмаса и да има някое краче счупено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти сигурно има счупена щипка на кората на вратата. Така тя е хлабава и при движение се трие с вратата и от там ти скърца. Централната конзола определено трябва да е стабилна. Моята е бетон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нещо скърца доста около корите на дясните врати. Някой може ли да каже колко е играчка да се свалят и най-вече как се прави това?

Зад лостчето за отваряне на вратата има плсасмасова капачка с клипс. С много малка отвертка или ножче сваляш капачката откъм клипсчето, за да ти се открият видиите зад нея. Също в дупката на ръкохватката за затваряне на вратата има гумена вложка на дъното. Измъкваш вложката и там ще ти се открие още една видия, която трябва да развиеш. Евентуално с издърпване се свалят и корите на пищялките, защото накрая ще трябва да повдигнеш кората нагоре. Но преди това развиваш въпросните видии и издърпваш кората внимателно и бавно навън, докато излязат всички щипки и чак тогава повдигаш. Препоръчвам ти да започнеш с долния заден ъгъл, както и да го направиш някъде в топъл гараж, защото в студеното време навън пластмасата става още по-непластична. Обикновено се чупят не самите щипки, а държачите им откъм кората, които после не могат да се сменят.

Не е никак сложно, но е пипкаво и затова най-добре преди да направиш всичко това да се повозиш отдясно в колата ти и да опиташ да локализираш дали наистина шума идва точкно откъм корите на вратите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...