Jump to content
Guest Ironstone

На какво гориво карате?

Гориво  

290 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Guest Ironstone

Извинявам се ако вече е имало такава анкета, но не намерих... Интересно ми е колко от вас карат или планират да карат (инсталират уредба) на пропан бутан или метан? Само цената ли е (беше...) мотив? Един познат преди време разправяше, че някой си правел биодизел в пловдивски регион, някой да знае нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

Аз карам на бензин. Невиждам смисъл да слагам гас или метан на такъв икономичен двигател като d15b2 . Карането на гас за мен си е като да отрежеш крилата на птица. :) За био дизела знам че въпросния пич(ако говорим за един и същи човек) изкопува изгорята мазнина от фритюрници и фритези от фирми като Макдоналдс, КФС и други. Пречиства я от нагара и твърдите частици, след което я рафинира и бърка с разни добавки. За формулата имам и повече инфо, но нали разбирате....

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o


Имам АГУ, ползвам го извънградско и градско само
над 10 км иначе карам на къси разстояния само на бензин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Само бензинеца му е майката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ashes

Мен, "печка" не могат да ме накарат, да карам, а какво остава за газ... Не стига, че ще я спъна, а и място няма да имам в багажника, колкото и да е... и бутилката тежи... Не мерси, не е за мен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ironstone

Аз карам на бензин. Невиждам смисъл да слагам гас или метан на такъв икономичен двигател като d15b2 . Карането на гас за мен си е като да отрежеш крилата на птица. :) За био дизела знам че въпросния пич(ако говорим за един и същи човек) изкопува изгорята мазнина от фритюрници и фритези от фирми като Макдоналдс, КФС и други. Пречиства я от нагара и твърдите частици, след което я рафинира и бърка с разни добавки. За формулата имам и повече инфо, но нали разбирате....

За същия става въпрос :) На бензиностанции ли продава горивото или?За дизела (новите дизели) не съм сигурен, че е толкова зле. На баща ми пежото 307 от 2003 г. е с дизел стандарт euro 4 и си е супер количката за каране, никакви миризми, пушеци и глупости, мощна е и кара се лекота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest miHo

Аз карам на бензин. Невиждам смисъл да слагам гас или метан на такъв икономичен двигател като d15b2 . Карането на гас за мен си е като да отрежеш крилата на птица. :) За био дизела знам че въпросния пич(ако говорим за един и същи човек) изкопува изгорята мазнина от фритюрници и фритези от фирми като Макдоналдс, КФС и други. Пречиства я от нагара и твърдите частици, след което я рафинира и бърка с разни добавки. За формулата имам и повече инфо, но нали разбирате....

За същия става въпрос :) На бензиностанции ли продава горивото или?За дизела (новите дизели) не съм сигурен, че е толкова зле. На баща ми пежото 307 от 2003 г. е с дизел стандарт euro 4 и си е супер количката за каране, никакви миризми, пушеци и глупости, мощна е и кара се лекота.
за новите дизели съм съгласен...не са толкова шумни и миризляци..баща ми си купи корола версо и е доста забавно да я карам 2.2 д4д супер и върви мноооого добре за мини ван останах очарован от дизела ....а бях мн скептично настроен....карах и авензис с такъв мотор с чип 150к.с. ...ебати дизела..но все пак съм твърдо за бензина...дизела над 4000об умира батко...а за метан и газ и такива бози да не говорим.....разбирам двигателите да бяха разработени специално за такова гориво ама те излизат БЕНЗИНОВИ от завода ...за да се карат на бензин...просто личното ми мнение Редактирано от miHo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Plevelcho

Само на бензин мога да се кефя.Колкото повече октана,толкова по-добре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest beneton4o

Верно ,че ни е скъпичък бенза :o ,ама аз съм напълно доволен от разхода на Д15б2-йката :) .Пък тея новите поколения дизелаци :):):) направо мачкат :oops: който е карал такова животно,знае......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

Е, аз пък от къщи до работата правя към 25 км сутрин и още толкова вечер... и хич не ми пука че по-бавно дигам 80 в отсечката от Тв кулата до синьото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Карам на газ!По ред причини и съображения съм и много голям фен!Относно "таксиджиските" лафове че скапвали еди какво си и еди що си и че се не вървяла и че еди какво си (всяка кола може да се скопи да не върви без значение от горивото) сме спорили не един път и не само в този форум! Това пак казвам е мое мнение и не искам да го натрапвам на никой друг.Ще отбележа само че и качество на монтажа на уредбата и диагностиката и реглажа са ЖИЗНЕНО важни и се доверявам само на двама души по тези въпроси.На сегашният ми автомобил съм навъртял вече 100000 на газ и единственият консуматив който сменям по често е въздушен филтър (заради искраящата чистота в нашата мила столица).На бензин съм и навъртял приблизително същите километри и мога да кажа че разлика в ускорение в динамика и работа на двигателя няма. Както и разлика в разходя също(в литри)!Само дето при днешни цени на безина и газта за 100км на газ горивото ми е ~10 лв , а за същият пробег бензинa ~16 става въпрос само и единствено за градско каране!Осъзнавам че сега ще има ама тя газта скапва двигателя , така убиваш колата и еди какво си! Ще спомена само че и бензина и дизела в течно състояние не горят!И ако не искате да си скапвате коли и двигателите ползвайте градския транспорт! Всеки има правото си да избира сам за себе си но не бъдете коне с капаци!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest J&D

В началото имах известно колебания - в смисъл дали да не си монтирам газова уредба, но много бързо се отказах. Карам икономичен автомобил, мога да си позволя да му наливам бензинец, така че ...Т'ва е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest IvoSi

Карам дизел и съм доволен, вярно е, че няма динамиката на бензиновия двигател, но пък усещането от силния въртящ момент особено при изкачване е страхотно. Какво значи над 4000 оброта умира при тези обороти скорстта ти е 170 км, все пак границата му е 4500. Да не забравяме и най-добрият дизелов двигател, който естествено е на ХОНДА! Според колегите от предаването на бтв Motor show, при представянето на двата двигателя, 1.8 V-tec и 2.2 i-CTDi, дизеловия агрегат по показатели шум, вибрации и динамика е бил по добър от бензиновия. Taka че всичко е въпрос на предпочиания!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

абе не ги караме на газ от загриженост за околната среда мен ако питате , нито защото на газ летят , но това си зависи от човека и това колко кара и колко можед а си позволи да плати ... някой хора карат само на бензин и са горди защото колите им са икономични , но е добре да се замислят колко точно карат , защото аз си смятах и средно правя по 3500-4000Км на месец - това са не малко пари разлика особенно като се има предвид ,че през тези километри колата трябва и да се поддържа ,най-малкото да й се сменят консумативите ,а сигурността изисква всичко да е наред ... и като тедлиш чертата осъзнаваш ,че не можеш да си позволиш да караш колата толкова много ,да я караш на бензин и едновременно да си сигурен ,че всичко й е наред...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest J&D

абе не ги караме на газ от загриженост за околната среда ...

Абсолютно съм съгласен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho
:dry: Друго [ 1 ] ** [1.37%] квоподяволите ? това за рикшите ли се отнася или имаме някой с електрокар ? ... да не сипвате керосин момчета ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Orlin

Бензин А95 и Газ. Общо взето карам фифти-фифти. Загрявам на бенз, после пускам на газ и така :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на бензин,колега,да усетиш мощноста на мотора.Няма на4ин.Пък имоята хар4и малко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мене да караш Хонда и да си сложиш газова е като да шибаш циганка и дане си сложиш капут. :blink: само 100 октана +добавки и газ до ламарината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За мене да караш Хонда и да си сложиш газова е като да шибаш циганка и дане си сложиш капут. :) само 100 октана +добавки и газ до ламарината.

:):P;):);):););):blink::dry::):):):)много си прав колега ;) Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз съм с метанова уретба ама още не я използвам. Ама скоро ще му дойде времето :dry: Или трябва да работя само за колата :) П.П. Ами "друго" ,,,,,,,, аз лично познавам човек който кара един форд транзит 50 към 50 нафта + олио. Изкупува го по един лев литъра. Някой от Пловдив ако събира от тигана след готвене и събере 20-тина литра да ми пише , ще му се обадя, ще дойде да си го вземе на място. Той си го прецежда :) и ръга яко в резервоара. Само дето винаги буса мирише на кандило :):blink::)

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с метанова уретба ама още не я използвам. Ама скоро ще му дойде времето :) Или трябва да работя само за колата :)

 

П.П. Ами "друго" ,,,,,,,, аз лично познавам човек който кара един форд транзит 50 към 50 нафта + олио. Изкупува го по един лев литъра. Някой от Пловдив ако събира от тигана след готвене и събере 20-тина литра да ми пише , ще му се обадя, ще дойде да си го вземе на място. Той си го прецежда :blink: и ръга яко в резервоара. Само дето винаги буса мирише на кандило :dry::):)

Под Друго имах в предвид неща като биодизел, олио или някой ако си е взел хибриден сивик вече. Признавам, пропуснал съм опция Комбинирано/Смесено каране :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър

моята е доста икономична и карам на бензин ,,икономията е майка на мизерията''....правилно е писал човека друго,че хибридите вече излизат на мода и може по платежоспособните да си го позволят;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

моята е доста икономична и карам на бензин ,,икономията е майка на мизерията''....правилно е писал човека друго,че хибридите вече излизат на мода и може по платежоспособните да си го позволят:(

само дето сегашните хибриди не са по-екологични и са по-скъпи за поддръжка.В момента става дума предимно за хвърляне на прах в очите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда са спрели от производство хибридния акорд продаван в САЩ, причини: твърде висока цена, незначителна икономия и фактът, че за всеки хибрид на хонда тойота продава седем. Въпреки че и хибридните лексуси не вървят много, хората си купуват лексус предимно за лукс и мощност. Тойота направи бум с хибридите (Prius) в САЩ до голяма степен, защото покупката на такива автомобили беше доскоро (до 2006 ако не се лъжа) субсидирана със закон и цената не беше такъв фактор. Разбира се, те първи развиха технологията на пазара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за бензина, хич не ме вдъхновява идеята да си карам Хондата на газ, метан или дизел. Още повече, че старите дизелови двигатели са на Роувър. За мене Хонда се кара на бензин.

Редактирано от Мерка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питайте колегата Charlie за газовите инжекциони,няма разлика в разхода и вървенето!Даже и колата му е турбинирана на газ.А за бургаската агитка ако знаете,колите им върват повече на газ и ако не вярвате ходите се дръпните с тях :) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам си на бензин и тва е. За газ даже и не мисля щото ебава маиката на целата система :) >>>ТУНДЖА RULZZZ<<< :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не казвам никога, но засега и през ум не ми е минавало за газова уредба и Хондата. Аз съм от задръстените, карам си на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да има алтернативни варианти но ИСТИНАТА е една и тя е БЕНЗИН. Не мога да разбера (вегетарианците) какво и е на хубавата шарена и мазна паржола на СКАРА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго [ 2 ] [1.12%] Е това друго нещо немога да го разбера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго [ 2 ] [1.12%] Е това друго нещо немога да го разбера

колега , колега това е вода от пералната , моята и на такова я карам когато няма бенз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кефиш ме щом си открил вариант, НАСЛУКА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приказки от рода на"Никога на газ" ми звучат като преди 10г "Никога японска еднодневка".Практиката обаче наложи японските "еднодневки"като коли N 1 в Щатите,та дори и в Европа отчасти.Ако само бенза ви е разход( и татко и мама ви издържат),може и с такъв от Ф1 да карате,ако обаче имате ипотека,деца,жена и т.н.ще запеете друга песен.Знам го от личен опит!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голфа преди го карах на газ и нямах забележки за мощност и динамика, не мисля че нещо се беше променило. Хондата сега я карам на бензин (при 5/100 разход не ми требе газ), още повече, че имам едни привилегии да си купувам бенз на половин цена и офертата не важи за газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако вече е имало такава анкета, но не намерих... Интересно ми е колко от вас карат или планират да карат (инсталират уредба) на пропан бутан или метан? Само цената ли е (беше...) мотив? Един познат преди време разправяше, че някой си правел биодизел в пловдивски регион, някой да знае нещо?

японските коли харчат малко,а аз бях осрал форума с двоен разход на хондата,а аз просто не сам смятал правилно разхода,няма смисьл да слагаш газ,но всеки си прави сметката.Бензиновия двигател не е изчисляван за газ-в един руски форум бях чел,че компресията на двигателя с газ трябва да е 15,16кьм 1.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...