Jump to content
HondaFan87

Повдигане на спойлер

Recommended Posts

Колеги решил съм да си повдигна спойлера, но нещо не мога да видя как да го направя.Ако някой го е правил нека сподели :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше такава тем, някви подложки се слагаха, даже един пич си го беше направил с хидравлика. С бутон регулираше положението му, имаше и клип.Потърси в гоогле.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сенника се държи на 4 шпилки с гайки.Аз мойто го повдигнах като на задните 2 подложих две гумени тампончета.Лошото е, че в момента се държи само на две гайки, тъй като, шпилките са много къси и като сложих тампоните няма как да завия гайките.Намислил съм да удължа задните шпилки и да ги хвана и тях,но ще видим кога ще е за сега не е хвръкнал още, ще видим колко ще изкара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как се е получило при мен, по начина който ти споделих.Преди малко даже му лепнах карбоново фолио, ето резултата:

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А въпроса ми е при 5та хеч дали ще стане това със спойлера ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При пета става по добре защото се държи на вси4ките 4 болта.докъто при 6та остава на 2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително, да остава на два.Ако се удължат шпилките може да се завият и другите две гайки.При мен е на две, защото ме домързя да си играя да ги удължавам, но и това, ще стане скоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите, ZaRRick прегледах и твоя пост, доста е полезен :)Скоро това ще направя и ще постна снимка как е станало :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесна става с ето такава гайка и си хващаш споилерчето от долу с късо болче :)))Публикувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесна става с ето такава гайка и си хващаш споилерчето от долу с късо болче Публикувано изображение))Публикувано изображение

 

Това никак не е лошо като идея :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за тъпия въпрос, но ....С каква цел се прави това повдигане, само визуален ефект ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това е мой отговор на същия въпрос, задеден ми на лични от колега :

" Ами аз направих следното нещо.

Свалих кората ( или там каквото се води) отзаде за да мога да развия гайките (общо са 4).

С една от тях отидох в магазина и намерих дълги болтове (целите с винт), че нямаше шпилки, които да пасват на гайката. След това купих двойни гайки, едни такива около 3 см. са (такива каквито е показал колегата по-горе). Отрязах от болтовете (шпилките) парчета около 4-5 см.

Завих от външната страна на колата, не от вътре, гайката до средата и на нея завих отрязаните парчета (само на задните болтчета). После ги стегнах и по обратния ред сглобих всичко. Остава една малка дупчица в средата, където по принцип има щипка, която обаче неможе да стигне след като спойлера е по-високо. Въпросната дупчица я запълних с малко силикон. По така направения начин може да си вдигаш или спускаш спойлера колкото искаш, получава се нещо като реглаж

Мислех да слагам нещо с което да уплътня празното място от стъклото до спойлера, ама се отказах, не се цапа много и не тече вода

Като цяло е много елементарно.

 

Целта е : Визия и нищо друго ;)/>/>

Редактирано от www.spirit

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни ще опитам и аз и ще пусна някой друга снимка :) Много ефектно се получава :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм го направил така,ама някои може ли да даде идея с какво да се скрие това което се вижда под него,защото много грозно се вижда стъклото до където свършва и сичко от долу на третия стоп.Аз сложих едно гумено уплътнение но смятам още да го повдигам и ще се отвори голяма дупка.Тея дни ще кача и снимка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
post-22933-0-97095600-1364133207.jpgАз го повдигнах с ето тези гайки и се получи добре :)post-22933-0-29993700-1364133192.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли не мога да схвана на кои болтове се слагат тези гайки. На двата крайни болта или на средните два :) Аз сега пробвах с по две гайки да слагам отвън на стъклото но не се получава, или пада долу целия спойлер или стърчи над тавана :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз си взех абсолютно същите гайки, завивам ги докрай на болтовете и целия спойлер пада по-ниско от нивото на тавана и това ме дразни адски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, нещо не схващам. Как така пада под нивото на тавана? Да не би да правиш нещо грешно. Като цяло предната част трябва да си остане на същото ниво, а задната да се повдигне, колкото желаеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво се получи при менеhttp://prikachi.com/images/479/6111479y.jpghttp://prikachi.com/images/487/6111487f.jpghttp://prikachi.com/images/489/6111489b.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, общо взето е това :) Може да си го вдигаш още ако желаеш, поне при мен е така ;)А за предната част, ако искаш да е по-високо, може да и подложиш някоя друга шайбичка, но и така е добре, мисля че всички сме така :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги из постовете се спомена че може и при 5та хеч. Може ли да споменете как става и ако някой има някоя снимка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...