Jump to content
ianiovski

Реглаж на фаровете - проблем

Recommended Posts

Колата е ясна каква е , до вчера бях с ксенон днес съм с крушки да обясна за какво става на въпрос . Взех си ксенон преди 1 седмица монтирах ги и всичко си беше ок , карах вечерта 2-3 дена и нямаше никакъв проблем ( никой не ми присветкаше) . Вчера ме очакваше 300 км път и то вечерта разбрах от един френд ,че реглажа на фарове е 5 лв и отидох да ги регулират с което си навлякох главоболие :angry: . През този 300 км участък всяка 2 кола или тир ми бие дълги направо ужас......... Аз си виждах супер, но явно са били много вдигнати самите фарове . Махнах ксенона и си сложих обикновени крушки ,но сега въпроса ми е трябва ли пак да ходя на реглаж ???? Като застанеш до стената как трябва да са точките , преди реглажа ми бяха : Ляв фар по-ниско , десен малко по-нагоре . След реглажа са на обратно ляв по-нагоре , десен по-ниско :blink: Какво да правя ????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като и моето питане е за реглаж на фарове и за да не пускам нова тема, ще си позволя да ползвам на колегата.

 

Колата е Английски Акорд ( с дясна дирекция ), и както знаете левия фар свети по-високо от десния.

 

Снощи по новините казаха, че ще искарват уред на Хела (глоба от 50-150лв за нерегулирани) на пътя и ще правят проверки на фаровете дали са регулирани.

 

Въпросът ми е, възможно ли е на кола с дясна дирекция да се регулират фаровете:

левият да свети по-долу от десния?

Къде и колко лв струва услугата в София?

Редактирано от Radko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На една линия трябва да са приятелю. На машина ли ти ги регулираха или на стена? На самия фар, като отвориш капака, има щампован един процент. Кажи ми колко е тоя процент и ще ти кажа на каква височина трябва да е линията от земята на 10 мера разтояние от стена. Аз предполагам колко ти е щамповано, но кажи все пак. Трябва ми и центъра на фара от земята, измери го. Всеки фар има една точка която показва центъра на фара. Мери се на равна повърхност.

Редактирано от honda symphony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регулираха ми ги на една машина , тя е на колела с една лупа отпред и я слагат пред фара и трябва да прави точка вътре на няква като графика . А отосно колегата дето каза да меря си нямам и на представа какво се мери и прави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е 1.3% и 60см от земята. Кажи сега на каква височина да си ги регулирам

  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като и моето питане е за реглаж на фарове и за да не пускам нова тема, ще си позволя да ползвам на колегата.

 

Колата е Английски Акорд ( с дясна дирекция ), и както знаете левия фар свети по-високо от десния.

 

Снощи по новините казаха, че ще искарват уред на Хела (глоба от 50-150лв за нерегулирани) на пътя и ще правят проверки на фаровете дали са регулирани.

 

Въпросът ми е, възможно ли е на кола с дясна дирекция да се регулират фаровете:

левият да свети по-долу от десния?

Къде и колко лв струва услугата в София?

 

Естествено че може,навсякъде където правят годишен технически преглед има такава машина! Удоволствието струва 5 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радко, при тебе колкото и да регулираш фаровете проблема със заслепяването на насрещнодвижещите се ще си остане. Обяснявам ти защо- първо това че единия фар светел по-долу, а другия по-горе го забрави. Нормален фар на кола с ляв волан на къси прави хоризонтален и по диагонал сноп светлина- получава се нещо такова ----/// ----/// от двата фара, като целта е диагоналния сноп светлина да ти осветява каваката в дясно от двежението и да не заслепява насрещните. При теб ще се получи обратния вариант, ето това \\\--- \\\--- . Тоест винаги ще заслепяваш и няма как да го промениш това понеже така е конструиран самия рефлектор. За тази цел се слагат лепенки на фара които обръщат сноповете светлина, но аз много се съмнявам че вършат работа.Иначе ако искаш да си регулираш фаровете няма проблеми, можеш да си ги въртиш и по хоризонтала и по вертикала колкото искаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам няма смисъл да си играя... :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си лепенки. Правил съм го и на релефно стъкло и на гладко. Никой не ми е светкал, че го заслепявам. Лепенката отрязва страничния сноп светлина. От това \__ \__ се получава това __ __ __ __ т.е само хоризонтална линия.п.п.Поставянето на лепенките най-добре става в сервиз, на уреда за регулиране на фаровете. Тъкмо и ще ти ги регулират във височина.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лепенките са задължителни, като напускаш острова още на Ламанша ги продават, иначе не можеш да слезеш на континента. Иначе можеш пак да си регулираш фаровете поне хоризонталния сноп да не е много високо и да заслепява. Ако не знаеш реглаж се прави само на късите светлини.ПП Както казва Краси правилно поставените лепенки вероятно вършат работа.

Редактирано от honda symphony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си лепенки. Правил съм го и на релефно стъкло и на гладко. Никой не ми е светкал, че го заслепявам. Лепенката отрязва страничния сноп светлина. От това \__ \__ се получава това __ __ __ __ т.е само хоризонтална линия.п.п.Поставянето на лепенките най-добре става в сервиз, на уреда за регулиране на фаровете. Тъкмо и ще ти ги регулират във височина.

Колега, разбирам,че не мога да получа __ __/, а само хоризонтална линия. Някой да има информация от къде в София мога да закупя такива лепенки?п.п. Като докарвах колата от Англия преди 3 години въобще не съм знаел за подони лепенки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е 1.3% и 60см от земята. Кажи сега на каква височина да си ги регулирам

Извинявай, чак сега ти виждам поста, незнам как съм го пропуснал. Утре сутринта ще напиша накратко как става. Ако напишеш в гугъл "реглаж на фарове" ще излязат резултати. Доколкото помня във фиат форума беше много добре обяснено как става. Лично за мен по-добър реглаж става на око и на стена отколкото на машина. Разбира се да е направен от хора които знаят какво правят. Радко, мисля че имам такива лепенки, утре ще ги потърся и ще ти кажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...