Jump to content
civic 1.4 is

Марка антифриз

Recommended Posts

Понеже ми предстой смяна на антифризи някой може ли да ме ориентира към каква марка да се насоча.В Бултрако ми предлага 5л. готов за употреба ама 58лв.и концентрат на Mobil 17лв за литър,което ми идва малко скъпичко и се ориентирах към AC Delco.Някой ползвал ли е такъв и ако да какви са му отзивите,но който има впечатление да ми препоръча и други марки.Чакам за вашето компетентно мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип най-удачен избор за контакт с алуминий е антифриза на хонда (зеления), поради ред причини. Ако искаш алтернатива най-добрия избор цена/качество в момента на пазара е антифриза на "Верила".

Редактирано от waterwet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HEPU - 1.5l/14лв, Valeo - 1l/11лв., Vaico - 1l/13лв. Цените бяха такива това лято за синия и са ориентировъчни. AC Delco не съм видял в магазините при нас. Червеният е малко по-скъп, но не му запомних цените.Няма значение дали антифризът е син или червен. Разликата е, че вторият е с подобрени характеристики и по предписания на производителя се сменя на по-дълъг интервал. Не знам за Honda какъв е точно той, но за Opel е съответно 2 и 3 години. За да преминете от син на червен антифриз е необходима промивка на системата. За всеки случай!Успех!

Редактирано от gena_bs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми предстой смяна на антифризи някой може ли да ме ориентира към каква марка да се насоча.В Бултрако ми предлага 5л. готов за употреба ама 58лв.и концентрат на Mobil 17лв за литър,което ми идва малко скъпичко и се ориентирах към AC Delco.Някой ползвал ли е такъв и ако да какви са му отзивите,но който има впечатление да ми препоръча и други марки.Чакам за вашето компетентно мнение.

Колега, мислех да ти цитирам поне 30 теми пуснати за антифриз във форума, но няма да имаш полза :fun: Разчитай на препоръчания за Хонда от оторизиран представител (зелен, че гледам някои хора син изтъкват купен от представителство!) или червен синтетичен (с произход, истински, не да се пени като боклук без добавки и инхибитори):lol: Няма много за обяснение :( Редактирано от pamo
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...