Jump to content
AlexDJ

Вади водата в разширителя,а нея дърпа после!?

Recommended Posts

Здравеите колеги имам питане отностно едни проблем които разбрах ,че го имам на скоро.Водата я вади в разширителния съд пълниго и понякога прелива! обаче като изтине него дурпа пак и постоянно трябва да наливам !защо така прави ? имах проблем с термостата неискаше да отваря и загряваше смених го и се оправи ,но пак вади водата вънка в разширителя ...имам инво борд и гледам темшературата не прави и 90г. даже! а водата пак вънка .....моля за садеиствие мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може капачката на радиатора да се ебава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има адна малка гарнитурка с 4 големи дупки - генитура на глава и викат. Sorry, че трябва да ти го кажа ама нямам избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде пак почнаха гарнитурите ;) при загряване и повишаване на налягането на охл течност клапана отваря и водата отива в разширителя. при изстиването съответно и налягането в системата пада и водата се връща в разширителя.ако отвориш капачката на загряла кола сваляш налягането и водата ще си остане в разширителя. ако при студена е пълен над макс(трябва да е малко на мин при студена), значи капачката ти е скапана.п.с.-капачки от сорта на 5-7 лв не варшат работа, поне не за дълго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде пак почнаха гарнитурите ;)

при загряване и повишаване на налягането на охл течност клапана отваря и водата отива в разширителя. при изстиването съответно и налягането в системата пада и водата се връща в разширителя.

ако отвориш капачката на загряла кола сваляш налягането и водата ще си остане в разширителя. ако при студена е пълен над макс(трябва да е малко на мин при студена), значи капачката ти е скапана.

п.с.-капачки от сорта на 5-7 лв не варшат работа, поне не за дълго.

Всичко което казваш е много верно но прочети ли точно това?имах проблем с термостата неискаше да отваря и загряваше смених го и се оправи ,но пак вади водата вънка в разширителя ...

имам инво борд и гледам темшературата не прави и 90г. даже! а водата пак вънка

и какво следва след прегряване? леко - малко компресийка в охлядителната система и водата е вън / и кой я гони таз вода /? а най-вероятно и не стига до 85 температура, щото всички датчици имат заводски запас от няколко градуса. едва ли проблема е в гарнитурата/ тя е от стоманените/, по скоро е потдала главата и като позагрее почва да духа компресия - това е.

 

п.п. Искаш ли да се обзаложим? ;)

Редактирано от joro_bul

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс,това е капачка 100%!Знаеш че имах същия проблем,да ама аз тръгнах по кофтия път-гарнитура,водна помпа и.....!Имам 1 свободна(оригинал)мога да ти е дам да пробваш!Да съгласен съм с колегата,тези от 15лв са пълен фалш,а друга рядко има по магазините!Не знам колко е в Бултрако,там от време на време вадят не лоши цени!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс,това е капачка 100%!Знаеш че имах същия проблем,да ама аз тръгнах по кофтия път-гарнитура,водна помпа и.....!Имам 1 свободна(оригинал)мога да ти е дам да пробваш!Да съгласен съм с колегата,тези от 15лв са пълен фалш,а друга рядко има по магазините!Не знам колко е в Бултрако,там от време на време вадят не лоши цени!

Петио донесия моляте на срещатата сега в сряда да покарам малко с нея и то ще си каже ... ако е тя ще я зема ако нее ще го измисля ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капачката е, имах същия проблем - смених я и всичко заспа.

 

Предполагам твоята е такава : Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"истинските" капачки по колко вървят и от къде могат да се намерят ?най-често са на 1.1 бара

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е единият вид, защото са два. Едната е с по-дълга пружина и друга форма на клапана.

Колега си взе за 50лв. от Дарукар и каза, че няма никакъв ефект - продължава да пуска в разширителя и не се връща.

Това е другият вид : Публикувано изображение

И от двата вида има такива на 0.9 и 1.1 бара.... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с капачка от 7 лева вече година......никакви проблеми, така че не подвеждайте човекап.с-на 1.1 е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с капачка от 7 лева вече година......никакви проблеми, така че не подвеждайте човекап.с-на 1.1 е

А за "гарнитурата на главата" нищо не написа..... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да смениш термостата имаше ли проблем с капачката?

Не . смених го (термостата) и в интерес на истината карах извесно време и слет това май почна да вади водата ... забелязах го сега като минах за 2 дена 1000 км .. спрях на шипка че правеха ремонт нещо и от доло малко гиолче ... погледнах разширителя е препулнил колата обаче си даржеше нормална температура ... като спрях за дълго и на другия ден поглеждам разширителя и тои пак пулен ... наложи се да го изсипя сам в радиатоа .моята капачка също е на 1,1 бара сега си ги сменихме с колегата неговата работи нормално.. да видим какво ще стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде пак почнаха гарнитурите ;)

при загряване и повишаване на налягането на охл течност клапана отваря и водата отива в разширителя. при изстиването съответно и налягането в системата пада и водата се връща в разширителя.

ако отвориш капачката на загряла кола сваляш налягането и водата ще си остане в разширителя. ако при студена е пълен над макс(трябва да е малко на мин при студена), значи капачката ти е скапана.

п.с.-капачки от сорта на 5-7 лв не варшат работа, поне не за дълго.

Всичко което казваш е много верно но прочети ли точно това?имах проблем с термостата неискаше да отваря и загряваше смених го и се оправи ,но пак вади водата вънка в разширителя ...

имам инво борд и гледам темшературата не прави и 90г. даже! а водата пак вънка

и какво следва след прегряване? леко - малко компресийка в охлядителната система и водата е вън / и кой я гони таз вода /? а най-вероятно и не стига до 85 температура, щото всички датчици имат заводски запас от няколко градуса. едва ли проблема е в гарнитурата/ тя е от стоманените/, по скоро е потдала главата и като позагрее почва да духа компресия - това е.

 

п.п. Искаш ли да се обзаложим? ;)

 

ако надува от гарнитурата колкото и малко да е ще вдига температурата над нормалното!!! ако не държи клапана на капачката и при по ниска температура и по ниско налягане ще прехвърля в разширителя. ;) а за термостата не разбрах кое да прочета-нормално е като не отваря да загрява, но не виждам да пише, че е прегряла. просто капачка. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покарай така и пиши кво става, ако продължи да вади водата, явно съм бил прав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тези гарнитури бе хора .Погледни старата си капачка както казаха колегите има на 1.1 и на 0.9.Оригиналните на Хонда са на едно и едно .Аз лично имах този проблем но радиатора ми е Нисенс демек предишния скандинавски собственик го е сменял барабар с калниците.Смени капачката просто клапана не пуска на обратно .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен капачката на радиатора...може да е някаква пукнатина в маркучетата след радиатора до разширителя или вътре в него...ако смуче въздух от там...никога няма да ти върне течноста в двигателя...може и самата капачка на разширителя да е леко спукана някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може и термостата да е дефектен, виждали сме и такива случаи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на Stefan Milev за дефектните термостати-попадъл съм на такива ;) .Колега AlexDJ,миналата година имах същите проблеми като теб ( Вади водата в разширителя,а нея дърпа после).Смених 3 термостата(2 от които дефектни ;) ),смених капачка,но проблема си остана.Продължих да си карам колата в продължение на 1 месец,температурата не я качваше,а си седеше нормална и всеки ден си доливах вода.Накрая започна да вдига температурата и да излиза бял пушек отзад,тогава разбрах че гарнитурата е заминала.Смених я и проблема изчезна.Все пак,дано при теб се окаже капачка ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостата съм сигорен че работи защото си го свалих от стария мотор (оригиналния работеше си супер)Сменихме си с моя колега капачките и слет мн мн пробване тази вечер из улците на пловид .. разширителя пак се напълни почти ... като беше на максимума да видим дали ще го друпне ...Зора на колата беше доста голям мисля, че слет 1,5 часа карана на пълна гас може да излезне 100 грама .....

Редактирано от AlexDJ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото и да обикаляш около идеята, тя гарнитурата няма да се самозапуши. Просто го приеми, всички сме се залъгвали и не ни се е искало да е истина, но в един момент просто я отваряш, пилиш главата, шлайфиста ти казва примерно 1.5десети ( тоест нормално крива), затваряш и гаааз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото и да обикаляш около идеята, тя гарнитурата няма да се самозапуши. Просто го приеми, всички сме се залъгвали и не ни се е искало да е истина, но в един момент просто я отваряш, пилиш главата, шлайфиста ти казва примерно 1.5десети ( тоест нормално крива), затваряш и гаааз

:lol: Да си кажем живата истина не е лош пророк а реалност.Sorry Алекс, но всичко си идва на мястото, колкото и да не ни се иска.До сега няма случай да прегрееш мотор на Хонда - дори и за малко и след време да не сменяш гарнитура. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не направиш от онези анализи на охл. течност дето показват дали има изгорели газове / въглероден диоксид в антифриза? Нали бил достъпен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на Stefan Milev за дефектните термостати-попадъл съм на такива :P .Колега AlexDJ,миналата година имах същите проблеми като теб ( Вади водата в разширителя,а нея дърпа после).Смених 3 термостата(2 от които дефектни :lol: ),смених капачка,но проблема си остана.Продължих да си карам колата в продължение на 1 месец,температурата не я качваше,а си седеше нормална и всеки ден си доливах вода.Накрая започна да вдига температурата и да излиза бял пушек отзад,тогава разбрах че гарнитурата е заминала.Смених я и проблема изчезна.Все пак,дано при теб се окаже капачка :)

Чакай малко...Оригинален ХОНДА от БУЛТРАКО термостат ти е дефектен?? Или менте ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Менте термостат,поръчах си го от най-обикновен магазин за авточасти.Като го взех реших да го пробвам,сложих го в тенджера,сипах вода и след като тя завря термостата не се отвори :lol: .Разбира се го върнах и поръчах друг и абсолютно същия номер стана :) .Отидох до магазина и си взех парите,след това до една морга свалих от една D13-ка термостата и до сега си карам с него :P .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спря да вади водата ...?!от 1 месец я карам с мн жега, по магистралата на макс и нема пр .. баси грам нее мруднал антифриза ...мен ме самнява че има(или е имало) нещо запушено и завира някаде ... сега е пушка не мърта температурата и не надува ..пошти в границите на нормалното !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах съштиа проблем и беше от гарнитурата..... А за загряването не му загрява зашото постоянно и налива вода ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мит е , че щом си духнал гарнитура непременно ще загрява.Карах акорда си една година така...вдигаше температура само при екстремни и продължителни натоварвания, в града и 3 часа да я връткам беше екстра....при колегата ми се струва че проблема е в радиатора ,сега температурите паднаха и при високи обороти охлаждането е по-добро казвам го защото и аз съм така в жегите при 4500 оборота вдигаше температурата сега както и да я гоня е бетон.Радиатора обаче отдавна ми е за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ви питам гере-долу по същия проблем да не отварям нова тема.На мен ми прави пък обратното-когато загрее, водата в разширителния съд ми изчезва.Колата не загрява, не е смесва маслото с антифриза и не виждам от някаде да тече по системата.Казаха ми или гарнитура или капачката на радиатора. :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да изчезне значи я изхвърля от някъде . Сугорен ли си че първо не я изхвърля от казанчето и после като изстине засмуква всичко останало ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и я аз имам проблем с връщанео на водата в радиятора.Колата си загрява нормално,върви нормално,но забелязах,че понякога вади водата в разширителния съд(малко над максимума) и не я дърпа обратно като истине.Смених капачката с такава от 7-8 лв. пак същата работа.Понякога гледам водата се е върнала в радиятора,понякога си седи в разширителния съд на сутринта.А като отворя радиатора нивото не е до горе а 2 см по-ниско.Когато обаче я смукне обратно се пълни до гърловината,но по често ми остава в разширителния съд.Дайте съвет от какво може да е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...