Jump to content
LENO

Вьзможно ли е Д13Б2 С моно да стане от Д15б2

Recommended Posts

Та по темата имам цялата инсталация на Д15б2 бензинова помпа от мерцедес 2,5 на около 3 бара вьншна и моното с колектора както и делкото на Д15Б2. Питам се дали ще трьгне на моята Д13б2 ако махна карботатра и колко ли конски сили ще вдигне при положение че на Д13б2 двигателат му е по кьс хода на буталата и фабрично ако не се льжа е дефорсиран ако не се льжа де каква ли свинщина ще я забьркам :(:););):D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от къф зор ше махнеш читавия карб ... и ше сложиш дрисливия моноинжекцион ... единствения + ше е "може би" няква имагинерна икономия , ако целия тоя суап мине успешно ! Респонса на карбуратора е много по добър от на моно-то .... така че ако търсиш "пауър" си на грешен ход френде наш ! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лепи един дуал карб от прелюд или някой кейхен ако пък си по паралия и мажеш да я изхраниш слагай 4 ворен от Р1 :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука с тея вебери работата става дебела а някой да ти бута катбуратора дето е пьлен с вакуми хмммммммммм!!!!!!! Аз сам си убеден и ще го докажа че с едно моно на Д13б2 ще бякгам повече от Д15б2!!!! Утре почвам след два дена сигура ще почна пробите да я испитвам. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно ще ти трябва и ЕЦУ-то от Д15Б2 !!! По добре слагай всмукателен колектор от Д16А6 ,не се занимавай с това "моно".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сам си убеден и ще го докажа че с едно моно на Д13б2 ще бякгам повече от Д15б2!!!!

Аз нещо не схванах лигиката ти ... с моно навряно на Д13 ... искаш да "бягаш" повече от Д15 ??? :bye: От къде ше дойде тоз пауър в повече ??! !!! Колега ... твойто си е чиста проба "мазухизъм" ! Ма нищо де .. успех с интервенцията ! Може пък да откриеш "америка" ! :bye: Поздрави за ентусиазма ! Редактирано от Road®aceR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сам си убеден и ще го докажа че с едно моно на Д13б2 ще бякгам повече от Д15б2!!!! Утре почвам след два дена сигура ще почна пробите да я испитвам. ;)

Колега ти не си убеден дали ще стане,а си убеден че ще върви повече от д15б2.НЯМА да върви повече дори от д14а3.Но дано да се докажеш.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисле че с пълен нжекцион и силна помпа в резервоара и комп настроен колата ще стане най-добре ще върви повече от всичко друго

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха колегите Пълен инжекцион му е майката. На 100 % съм сигурен че няма да върви повече от карба .

Но ако го правиш за зарибявка успех с начинанието. Ще помагаме с каквото можем ;)

 

п.п. До сега има ли някой който да е правил тая интервенция ? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече я запалих даржи се за Д13б2 доста добре но май имам запушени инжектори и нещо не иска да удари прекьсвача дане казвам че удря на 6,5 и то сас зор ;) ама и неискаше да запали заради тях че се наложи да ги вадим.А за варвенето казвам го чесно и откровенно преди на един баир повече от 100 колкото и да се засиля неискаше да направи сега 140 мале изумихсе ако някой има вапроси и питанки относно как защо и как става ТРУДНО!!!!!!!!;);););):D:D СНИМКИ УТРЕ ЩЕ ПУСНА ЗА ВСИЧКИ ЛюБОПИТНИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за варвенето казвам го чесно и откровенно преди на един баир повече от 100 колкото и да се засиля неискаше да направи сега 140 мале изумихсе

...кой е тоя баир по който летиш с 140 :) ...след японската ли я направи Хондата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кам снимки да видим драгстера даже най-добре и клипче

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:thumbs1: бравос сега чакаме клип с драг с сток Д15 и инфо как става процедурата по присадката и нужните материалипоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За целта са нужни моното от Д15б2, Ецу ,Делко,инсталацията на Д15б2 и бензинова помпа вьншна щото резервоара нее заработен за потопяема помпа на Д13Б2 . Трудничко беше само едно, как да докараме ограничителя да дойде на 7,200 и това днеска го докарахме ,поради факта че бензиновата помпа е на 6 бара и дави колата аз имах клапан останал ми от газова уредба с кранче прекарахме безина от там регулирахме така че ,да удря обортомера на 7,200 оборота и сега мога да кажа с завидно удоволствие на втора прави до 98 км на трета не сам я пробвал щото няма каде и не сме я мерили колицата с друга Д15б2 примерно но и това ще стане тези дни. The Power of Dreams :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:devil: колега това не ми се струва да е ограничител дето се чува. По скоро не и стига гориво или въздух. На моята (д15б2) бях махнал пластината която е в черната кутия(над моното) и прегражда входа от филтърната кутия. Ефекта беше едвам ~6300 об. и до там. Без да се пуска ограничителя. И би ли обяснил как по точно местите "прекъсвача" като въртите делкото? Според мен просто мените центровката и от там просто двигателя забива в зависимост колко е предварението.Колектора на моното си има бензинов регулатор. И би трябвало да нямате проблеми с налягането. Или не може да насмогне с дебита на помпата ? Иначе браво за труда, просто ще трябва още малко да я до управите :boxed::rolleyes: Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече е готова просто бензина и идваше в много поради големия дебит на помпата а тя е от мерцедес2,5 литров сега намалихме дебита на помпата и ще пусна клипче с ограничител и как вьрви автомобила немога да давам много подробности сега нека да наглася снимките клиповете и ако някой се интересува мога да посоча кой ми слага моното кой се занимава изцяло с цялата инсталация и кой е бога на тези неща защото момчето си разбира доста от професията и скоро може би че рьчнем под капака и една пьлана инжекция но това с времето стига мангизи да има :blush:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смукателния колектор от Д15 как пасна на Д13 преправяли го нещо или си пасна от рас

Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смукателния колектор от Д15 как пасна на Д13 преправяли го нещо или си пасна от рас

Пасва отраз колега!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ти се занимава засечия за колко ги прави 100км любопитен съм а и предполагам и други колеги същопоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дно когато не сам на работа ще се опитам да направя клип и да го пусна .Предполагам че аз лично по мой вьзгледи и и предишното ускорение на автомобила сега разликата е голяма поне така ми се струва а и на на мен сьщо преди гуми не искаше да заварти сега варти до втора а гумите ми са сравнително нови!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега чакаме пълна спринцофка да видим :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото доказателство за "успешния ТИ суап" е да намериш една читава D13-ка или D15-ка сток и да направите няколко старта ! Тогава ше разбереш дали е имала файда тая цялата гимнастика ! Сичко останало е бошлаф раота !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам някой впечатления от колата. Карал съм я преди и след промените, които се направиха по мотора и смело мога да кажа, че колата върви повече от преди. Точно колко повече върви немога да кажа, но има разлика и не е точно незначителна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колеги :P .Айде сега да помоля да пуснете и клипчета как върви :D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...