Jump to content
stamatov

Сивик 96-та+ климатик - смяна филтъра на парното

Recommended Posts

Понеже не намерих никъде подробна информация как става точно смяната на тоя филтър, а видях че има доста питания реших да обясня подробно със снимки как се сменя тоя прословут филтър...

 

1.В долната част на жбаката в двата края има два болта- развивате ги и освобождавате жабката.

2. След като сте я демонтирали зад нея има метална пластина хваната ма 4 болта отвивате ги и внимателно я извадете( по лесно ми беше първо от дясно да я освободя защото от ляво е по тясно и трудно се повдига пласмастката която я държи

Публикувано изображение

 

3. Издърпвате пластмасовата щипка която държи филтъра

Публикувано изображение

4.Изваждате филтъра- обърнете внимание как е сложен филтъра ако само ще го почиствате, важно е за посоката на въздуха, а и да не го сложите с мръсната страна отляво, че... ако е нов няма проблеми мисля

Публикувано изображение

Публикувано изображение

4.След като го извадите почиствате го или слагате новия и превъртате назад.

Сега може да купите мартенички със спестените пари за смяна :cool:

 

 

Надявам се че ще е полезна на някой тая темичка, поне намене щеше да ми бъде ако я имаше :)

п.п Англичанка е колата

Редактирано от stamatov
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е направо за " Полезни технически" :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за снимковия материал :D:) Само аз ли мога да махам филтъра без да разглобявам жабката ? :):D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Колега teror1sta,е този номер ако ми кажеш как става????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жабката се освобождава само от горните два водача и се оставя да виси на 2-те панти долу, но внимателно защото са от пластмаса и вероятно лесно могат да се потрошат. Така остава предостатъчно място за работа. Пречи малко само хоризонталната метална пластина. Заради това капака на филтъра след разкопчаване се вади с вертикално преплъзване надолу. Филтъра влиза лесно ако се сгъне като ветрило.Това е за японка, но мисля че важи и за англичанка. Поне по снимките не виждам да има някаква значима разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махам капачето отдолу. После вкарвам единия ъгъл на филтъра и лекичко го завъртам до правилното положение и го донатиквам на вътре ...........

 

 

п.п. stamatov, не съм чак такъв индианец че да приказвам глупости ....... Щом съм го написал значи че съм го правил и Вие ако не можете това е друг въпрос :lol:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 5-та Ген. по същия начин ли е, предполагам никой преди мен не се е сещал да го смени тоя филтър и няма да е лошо да се смени, или поне да се изчисти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махам капачето отдолу.

Махаш капачето отдолу... ама на японката. Човека и снимки е сложил, че филтъра се плъзга хоризонтално, а не вертикално надолу като японските.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 5-та Ген. по същия начин ли е, предполагам никой преди мен не се е сещал да го смени тоя филтър и няма да е лошо да се смени, или поне да се изчисти.

5-та няма такъв филтър

 

п.п. keel, ... ама на англичанката. Дано знам каква кола имах ;) Аз съм в грешка, не загледах че при колегата се вкарва странично, а не като мен отдолу ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-та изобщо ли няма филтър или това е при вариянтите с клима?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Изобщо няма филтър за купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре..сичко ясно,и аз си свалих жабката,,тоя пластина и нея я махнах...но опа,свалям капачето кадето трябва да е филтара,но уви..няма го.обаче ватре се вижда др филтар,но не може да се извади.Но както колегата е показал неговия как го сваля аз нямам точно такав филтар.А пак има канали за този филтар който е снимал....Колата е Сивик 96г.(хеч)Японка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде де няма ли кои ...да сподели за кво става въпрос..?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5Ils данеби да бъркаш питата на парното с филтър ;) има 2 варианта: 1- да е филтър с рамка , 2- само филтър т.е. само хартиената част. светни си с фенерче и се разгледаи хубаво какво има в кутията. УСПЕХ!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Товва което е посочил колегата го нямам...празно стои..има легло за филтар,но няма такав .А от ляво се вижда пита както ти го нарече..нз сега да си копувам ли и да го сложа или да стои така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Товва което е посочил колегата го нямам...празно стои..има легло за филтар,но няма такав .А от ляво се вижда пита както ти го нарече..нз сега да си копувам ли и да го сложа или да стои така...

Еми филтъра не е кой знае колко скъп. Аз го купувах мисля някъде за 15-на лева. Друг е въпроса, че имам подозрения за спестеня смяна в сервиза :). А щом хората са сметнали, че филтър там трябва да има - да, сложи филтър.П.С. Браво на автора на темата, през почивните дни и аз ще проверя дали наистина ми е сменян в сервиза когато обслужвах хондака :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Товва което е посочил колегата го нямам...празно стои..има легло за филтар,но няма такав .А от ляво се вижда пита както ти го нарече..нз сега да си копувам ли и да го сложа или да стои така...

мисля че трябва да има там филтър няма логика да е празно там ей така просто- нямало е да поставят капаче но дори и да е така щом има капаче значи има нещо ти виж какво е и дали е за смяна ;)... освен ако разсъждавам грешно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. То има място ама няма нищо точно зад него....аама по в ляво(което не може да се извади)има някаква пита...а това което ти си посочил го няма..интересува ме дали и вие имате още 1 филтар..защото аз имам само 1 ,и смятам да си купя този който си посочил.Може би сам имал но е свален,защо неезнам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами утре мога да проверя ама доколкото си спомням май нямаше там нищо в ляво...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не би нещо моя филтар да е по-встрани?защото има няква пита ватре ,просто не точно зад капачетто ,аз ще се опитам да го искарам.. ((((::

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на колегата за подробнота информация за мен се оказа доста полезна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление и аз пуснах тема а то си имало ;) Съжалявам за което! И на мен ми го няма филтъра нещо ама сега поръчах, че като я купихме и като пуснах парното излязоха много боклуци... Обаче този филтър е след моторчето на парното. Има ли такъв преди него, че и то беше с доста шума около него ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...