Jump to content
Guest Stefan Milev

Помощ за избор на гуми

Recommended Posts

Guest Stefan Milev

Колега здравей. Искам да те питам къде видя че ти дават до 65 височина на 15-ка джанта? Според лепенката на гредата на моята кола, дават максимум 195/55/15, може при дизелчето да не е така де. Всесезонна гума поне за мен не си заслужава. Аз си взех преди месец Мишелин Пилот Екзалто. Мога да кажа че гумата е много добра. Йокохама и Тойо също са много добри гуми. Според мен която и да избереш от трите споменати няма да сгрешиш. Само да добавя че за Мишелинките дадох 175 лв на гума. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече благодаря ти много за линка. Преди време я бях чел тази тема и исках да видя дали има развитие. Значи, общо взето работата отива към Yokohama. Почти не е споменато нивото на шума, при всички обсъждани гуми в темата, но специално за c.drive знам, че се води като "изключително безшумна гума". Преди няколко дена попаднах на някакъв официален сайт за гуми и набарах инфо за Yokohama. Прочетох информацията за повечето и модели и ми направи впечатление, че освен хвалби за c.drive относно комфорт и тишина, имаше още един модел, на който направо бяха написали "silent tire", само че забравих моделчето.Yokohama Parada пое доста хвалби, явно наистина си струва. Сега не мога да намеря точно цени, но помня че Parada-та беше по-скъпа от модела на който съм се спрял (C.Drive AC01). Пък и май няма размер 195/65/R15. За сега остава Yokohama c.drive.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darshan

Аз пък карам с Good Year GT3 ...Добри гуми, щадящи природата и разхода на колата.Ето какво пише за тях: "Щадящата околната среда и безопасната GT3 с BioTRED-технология означава нова революция в сферата на гумите.Свързващите елементи на гумата се състоят днес предимно от маслени производни и непромити допълнително след багрене елементи като сажди и динас. BioTRED-технологията на Goodyear замества тези компоненти на ходовата част отчасти с материали от царевично нишесте. BioTRED щади околната среда трикратно:Околна среда – царевичните растения абсорбират CO2 и отделят O2 в атмосферата.Продукция – ниският разход на енергия редуцира CO2-емисиите.Краен потребител – ниският разход на енергия, необходим за движението на превозното средство, дава възможност за спестяване на гориво до към 5%.По този начин GT3 представлява една наистина екологична гума.Заедно с 3D-BIS-технологията на Goodyear при централните профилни блокове BioTRED-технологията на GT3 задава нови показатели за тяга и спирачки при мокра настилка - без изтриване при работа при суха настилка."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Prelude98

Вярно, е че различните марки предлагат и различно качество. То и като видиш разликата в цените ще ти стане ясно. Аз лично обаче не мисля, че качеството ще го усетиш във возията или в нещо друго при нормално каране, освен ако не си запален състезател :cool: По скоро виж дали, няма да има разлика в диаметъра на гумите, тогава наистина ще усетиш разликата. Виж за сравнение ТУК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stanislav_stz

- Стар размер - 195/50/R15 ; - Нов размер - 195/65/R15. Разлика в диаметрите на двете гуми - +59мм. ; Показание на скоростомера при движение на автомобила със скорост 100 км/ч. - 90км/ч.И преди бях правил подобни пресмятания, но ми се искаше просто да сложа голяма, висока гума. Забелязах, че ако сваля на 14-ка, повече се доближавам до реални 100км/ч. и разликата в диаметрите драстично намалява. Проблема е обаче, че не искам да сменям на 14, понеже съм с лети 15-ки, не ми се слагат железни а и не ми се купуват нови лети джанти. Другият компромис е 185/60или65/R15. При 185/60/R15 километража отчита 95км/ч и разлика в диаметрите +27мм. При 65 височина, със еднакви други размери, разликата е 92км/ч и +46мм. Както и да го гледам, на теория трябва да се сложат 185/60/R15. Просто съм се лепнал за тези 195/65 и не ги пускам. Главната причина да искам драстично по-висока гума е, че просто си изпотроших колата по тези пътища. С 35км/ч съм пръскал джанта. Писнало ми е просто. Предполагам че ако взема 60, пак ще е добре?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Добре де. Как така се пръска джанта при 35 км/ч? С какъв модел джанта си? Че пътищата са ни зле, зле са. Влизал съм в много лоши дупки, но да се пръска джантата. Де да знам, всякакви ситуации има. По висока гума си е по добре от една страна. По меко ще вози колата, което си е добре. Аз се попримирих с твърдата возия на моята англичанка. Слагай щом си решил, тъкмо ще споделиш впечатления.Аз бих ти препоръчал 14-ки. Бартеросваш джантите с някой колега и готово. Така гумите ще са ти по евтини. Аз когато взимах зимни гуми гледах цените на 15-ките и реших да си взема едни 14-ки на които да лепна едни чисто нови зимни гуми. Така ми стъпиха по евтино с джантите, от колкото само гуми 15-ки. Пък и като дойде зимата сваляш и качваш, 5 мин. работа. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За горивото незнам, на ходовата част не вярвам да се отрази, но със сигурност колата ще набира по-бавно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ..много са големи тиа 195/65/15(това го дават за Акорд ) за твоя сивик , , на 60 би ти било доста комфортно , а наистина ..най добре сложи 185 ..и този калкулатор за това е даден все пак ..гледай да си максимално до твоя ориг. размер ..то не е слу4айно това дето са написали :D хората от завода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest doctorvlad
Отговорено (Редактирано)

Искам и аз да споделя. Снощи си сложих нови гуми "Kenda". Не знам дали е известна тази марка в България.Имам опит с тях от другата ми кола Мазда.Ако ви попаднат тези гуми, слагайте без да се замисляте.Гумите са страхотни.Марката е американска, правят ги в Китай, но качеството им е супер, а цената е много приемлива за качеството, което се предлага.На мен ми струваше 260 Евро за 4 гуми 195 / 65 / 15 заедно със смяната.Тук в Кипър ги предпочитат дори пред Michelin.http://www.kendausa.com/

Редактирано от doctorvlad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега посетих Маргел (http://www.margel.info). Нямат Yokohama като цяло и не ги вкарвали много много. Bridgestone Potenza в порядъка 190-210лв. Безплатен монтаж, плащам си тежестите за баланса. Няма да е Bridgestone, особено Potenza. За сега си държа на Yokohama c.drive, до 150лв/гума. Не знам обаче в тая София къде ще ги изровя тези гуми, не че няма къде, но ще отделя цял ден, за една стабилна разходка. За това което колегата каза, да мина на 185/60/R15, сегашните ми са също 195 и съм си доволен, освен че са доста ниски. А и доколкото знам (не че знам много), по-широка гума, по-добро сцепление с пътната настилка, не е ли така? Аз отново повтарям, че не търся супер бързи стартове, яко състезания и прочие и прочие. Гледам максимално да я доближа до комфортна возия, това е.ПС. Ако имате предложения за сервизи, особено за японски гуми, дайте ги насам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Радиал са официален вносител на Toyo. Мини да видиш там. Има под моста Чавдар. Даже ако минаваш в работно време, звънни да полафим. Аз работя на Милко Бичев 13 (на 200 м от Радиал). Работят добре, там си сложих Мишелинките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сещам се къде е Радиал, веднъж ги издирвах за една потрошена джанта. С Yokohama занивамат ли се?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.avtogumi.com/имат телефони на представители в София, и продават Yokohama C Driveслед като сложиш големите гуми да споделиш какви са ти впечатленията ... на мен ми се струва, че много трудно ще я събереш тази гума (195/65/15) в калника ... но все пак след като си решил, поне ни сподели след това как е :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че нямат Йокохама, Тойо не ги ли харесваш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stanislav_stz

През 12те месеца през които имам кола съм карал на Avon, Yokohama и BF Goodrich. Avon не знам дали защото бяха на 3-4 години, но повече такава гума няма да си купя, в това съм сигурен! BF Goodrich, става, но като цяло съм впечатлен от Yokohama-та, като се има в предвид, че всичките изброени марки бяха 2ра ръка. За Toyo нищичко не знам от личен опит, а от това което прочетох из форума тук, няма да са те. Откакто съм взел колата да съм завъртял 1-2 пъти гуми, главната ми цел е возията, пък като искам скорост, ще си взема японска Honda. Ще си измеря довечера разстоянието от гумата до калника, но не е малко. За това си и мисля, че 195/65/R15 ще пасне и може да поостане малко. Ще постна някоя друга снимка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest doctorvlad
Отговорено (Редактирано)

Ако откриеш твоята Хонда тук ,ще намериш и какви са оригиналните размери на гумите ти. После решавай сам.http://catalog.auto.ru/catalog/cars/honda/civic/

Редактирано от doctorvlad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NIKSD

Колега, казваш че главната ти цел е возиата, ако е така не търси широки, търси ги високи. Нова моита доиде с 185.65.14 , след година и сложих 185.70.14 Мишелин и возиата стана доста по мека. От 5 дни сам с 195.65.15 само защото ги взех 4 гуми с лети джанти за 100 кинта. Вози по твърдичко. Направо се чудиа как карате в тези дупки с гуми на 50. За шибан път само висока гума освен ако не се састезаваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега съм заплюл едни Yokohama c.drive 195/60/R15. Утре като отида на място, ще поразгледам дали предлагат 185/60-65/R15 и ако има може и да склоня. Цена на гумите около 150лв. (включен монтаж и баланс).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stanislav_stz

Колега 'ivch0ni', много благодаря за интервенцията :P. 195/65 изцяло отпадна, въпреки че много държах на тях, просто явно няма как да се блъснат на колата ми, в това и състояние. Аз им казах да ми запазят за утре едни 195/60/R15 и като отида, ще попитам за 185, но както си го каза, ще стои мноого кофти на 15ка джанта. Просто не мога да реша със сигурност кое да е, понеже са нови гуми и ще отидат поне 600 стотинки само за тях и искам да съм сигурен в това което избирам, за това и създадох тази тема, но толкова вече различни предложения, че хептен се обърках. Все пак благодаря на всички отзовали се, наистина ми помогнахте. Утре ще покажа какво съм взел. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От окло 3 месеца съм с 4 нови Yokohama C.Drive AC01 195/60 R15. Купих ги от "Диана" по 141 лева парчето. Имах проблем с калпав баланс - при 120 започваше да тресе ужасно. След нов баланс на "истинска" баланс-машина, всичко е ок.За возията... какво да кажа!? И предишните ми джапанки бяха със същия размер, ама на по-тесни джанти - оригиналните, сега съм със 7" и ми се струва, че вози дори по-твърдо (а може и да не ми се струва:-), но определено се държи много по-стабилно на пътя. За безшумност не мога да кажа, че е това което очаквах, но в сравнение с предишните е по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, направо утрепа коча с лопатата. ;) Много добре стоят тези джанти. За гумите е ясно, но джантите рулират. Много ми харесват. Ще взема да се поинтересувам как вървят 15-ките. Бравос. От къде каза че си ги пазарувал?П.П. Сложи и едни секретни гайки, че не се знае знае ли се.

Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, направо утрепа коча с лопатата. ;) Много добре стоят тези джанти. За гумите е ясно, но джантите рулират. Много ми харесват. Ще взема да се поинтересувам как вървят 15-ките. Бравос. От къде каза че си ги пазарувал?П.П. Сложи и едни секретни гайки, че не се знае знае ли се.

Здравей. Значи гумите и джантите ги взех от представител на ето ТОЗИ сайт. Колегата 'CryoGen' ми го препоръча малко по-горе в тази тема. Джантите мисля бяха 155лв./парче (14ки). Сервиза на който аз отидох, се намира на бул. Климент Охридски N25 или големият ляв завой по посока Дървеница-Младост, точно на самия ъгъл, пише с огромни букви "Гуми" "Джанти". Имат и други сервизи, но тях не си направих труда да ги запомня. Избора е наистина голям, аз съм доволен, защото открих това което търсих, за гумата специално, джантата си беше случайност ;) Можеш да използваш някои от следните телефони, за да попиташ за другите им сервизи в София:- 02/8402384- 088/8560125- 02/8402379- 0088/8935262- 088/9255055- 088/8331615- 088/8331630- 088/8327489- 02/8408404- 088/7514161BTW я ми разясни малко за тези секретни гайки, че смятам да си взема наистина, разликата не беше ли просто, че са различен размер?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Olmy
Отговорено (Редактирано)

BTW я ми разясни малко за тези секретни гайки, че смятам да си взема наистина, разликата не беше ли просто, че са различен размер?

Виж поста ми в тази ТЕМА и посочените в него линкове ! ;) Редактирано от Olmy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...