Jump to content
bate_em4o

ЗА ВСИЧКИ КОЙТО КАРАТ С ДЕСЕН ВОЛАН!

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Предлагам Ви моето творение :unsure:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Имайте предвид,че камерата още не е фиксирана(заваля дъжд да му....). :lol:

Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Brutalism

Тва е хитро наистина,но вечер ще е кофти.Трябва да е добра камерата и монитора,за да се вижда добре през нощта,че могат да станат фалшове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам Ви моето творение :)

Хехе, колега, супер оригинално ;)заиграл си се и си неутрализирал дискомфорта от десния волан. поздравления за ентусиазма ;)Само някой път по време на каране да не пуснеш някой запис на камерата и да се чудиш къде да гледаш - през стъклото ли, на монитора ли ;) Като я изпиташ, сподели реален опит от практиката - сигурно ще е полезен на колегите с десен волан ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Предлагам това да се премести във "Важни", защото гледам, че много хора внасят коли с десен волан и поради ниските им цени се доста се купуват! :)

 

Към колегата Бате Емчо: помисли да го патентоваш, както е предложил Зарик, може да се мушне в огледалото!

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделиш как е като караш колата :)С подобни екстри аз съм забелязал че много често се заглеждам в дисплея и ми убягват важни подробности от пътя. С 2 думи трябва да си много внимателен и да не се разсейваш за дълго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да ти заостря вниманието, че си сложил камерата върху AirBAG-a!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега а карал ли си на таз камера и да гледаш и да изпреварваш ? лично мое мнение е че ако трябва аз да карам така и да гледам ще се прертрепя но това е мое мнение! може би ще е добро решение но няма ли да става бавно опресняването или даже ми се струва по трудно да карам и да гледам монитора,ама знам ли щом си го направил няма да е за по трудно я ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мене това устроиство СИ ОТвличане на вниманието за да фокусираш монитора губиш представа за всико около теб(една секунда невнимание равно на човешки живот(понякога) пък ако е вечер и тоя монитор ти свети просто не мие ясно как ще се кара (Тря да се изключва)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мене това устроиство СИ ОТвличане на вниманието

за да фокусираш монитора губиш представа за всико около теб(една секунда невнимание равно на човешки живот(понякога) пък ако е вечер и тоя монитор

ти свети просто не мие ясно как ще се кара (Тря да се изключва)

Цялата тази с-ма мисля да се ползва САМО при изпреварване.Едва ли ще се разсея човек повече отколкото при поглеждане в огледалата.Днес я монтирах така,че и аз нямам опит.Направих само едно кръгче,но на 1-2 места наистина ми помогна за видимоста.От 8 месеца карам колата и вграда изобщо не ми е било проблем,че не се вижда добре зад някои камион например.Но извънградското....Номера е само да погледна дали отсреща идва кола!Естествено,че не можеш да зяпаш само телевизора и да се изпреварва. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dida81

един се притеснява за еърбрга,друг се плаши от разсейване,аве я го оставете човечеца,на него си му харесва и му върши работа.........мен пък ме кефи тва дето си го прави :huh:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Колеги,каръл съм S-класата на шефа ми с 180км/ч в мъгла и през ноща, с помоща на камера,вижда се много яко,черно бяло с добър контраст! ;) Просто трябва да свикнеш! ;) Иначе са ме изпреварвали в мъглата (на маг.Тракия)като спрял ,най-малко с 220 :huh:,което си е чисто самоубийство!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tiankata
Отговорено (Редактирано)

Браво колега, добра идея. За ипреварване си е идеална камерата давати доста видимост, и при заобикаляне на спрели коли в тясни ули4ки. ;)

Редактирано от tiankata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уаууууууууууу адски много са накефих..........разби ни с тая камера ;) П.П.Аз на такава музика и без волан мога да карам :huh:;);) Поздравииииииии!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bate_em4o

Нещо не ми се получи одеве.Ето 2 снимки.

Тази е от камерата.

Публикувано изображение

 

Тази е от телефона./шофьорското место/.

Публикувано изображение

Буса е на около 1-2 метра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Наистиа колега евала за начинанието :huh: Но си мисля , че ако е толкова проблем не добрата видимост има и много по-сигурен вариянт , но повече време отнема монтирането ;) а именно прехвърлянето на волана , нужните елементи са малко , а и ако човек си купува ( както се изрази колегата Дариус ) някоя резачка или по-скъпа кола подобна смяна на воланите и допълнитетлните паир , които ще се дадат не са кой знае колко ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

Наистиа колега евала за начинанието ;) Но си мисля , че ако е толкова проблем не добрата видимост има и много по-сигурен вариянт , но повече време отнема монтирането ;) а именно прехвърлянето на волана , нужните елементи са малко , а и ако човек си купува ( както се изрази колегата Дариус ) някоя резачка или по-скъпа кола подобна смяна на воланите и допълнитетлните паир , които ще се дадат не са кой знае колко :)

аз май съм виждал да се споменават цифри от 2-3 хиляди до 5... не е малко + евентуални проблеми...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Наистиа колега евала за начинанието :P Но си мисля , че ако е толкова проблем не добрата видимост има и много по-сигурен вариянт , но повече време отнема монтирането :P а именно прехвърлянето на волана , нужните елементи са малко , а и ако човек си купува ( както се изрази колегата Дариус ) някоя резачка или по-скъпа кола подобна смяна на воланите и допълнитетлните паир , които ще се дадат не са кой знае колко :rolleyes:

аз май съм виждал да се споменават цифри от 2-3 хиляди до 5... не е малко + евентуални проблеми...
Всичко опира до колата :P Ако му закараш сивик 6-та генерация може и под 1000 лв да ти каже ;) Ако му занесеш ауди а8 може да те изръси и 8000 лв ;) Но това няма вече значение , защото колегата е дал много по-евтнино и достатъчно ефикасно , че да не ти се налага подобна смяна ;) Колегата е предложил екстра към колите с десен волан , много други са карали и без тази екстра , така , че евала за труда му и ентусиазма :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Wyvern

Евала и от мен на колегата bate_em4o, идеята е супер. Аз карам с десен волан вече повече от година и досега не съм имал проблеми само внимание трябва. А по въпроса за смяна на волана удачно е само за хонди преди 2000 година. След това електрониката става много а частите трудно се намират. И съм напълно съгласен с bate_em4o в моята кола: на разни "майстори" които ще направят обръщането за 800-1000 лева по-добре не си оставяйте колите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...