Jump to content
ivoto

Мнения за летни гуми Pirelli P6 и Maloya Futura Primato

Recommended Posts

Здравейте!

 

Някой има ли информация за този модел на PIRELLI? Гледам, че 185/60 R14 82 H има много добри показатели на тестове ТУК. Като се влезе в сайта се търси гума по спецификация и след това има опции: най-добри предложения, модели на най-известните марки "премиум сегмент", добро качество на по-ниска цена и т.н. След като кликне на конкретен модел гума вдясно от снимката има линкове към тестовете TyreTest.com (english), ADAC и др. подобни. В първия тип тестове подробно са оценени 9 показателя за качествата на гумата, средна оценка от всички тях, както и макс. пробег на гумата. За тези които не владеят английски оценка 1 означава "отличен", а 6 "слаб, ужасен".

 

Освен това гледам, че PIRELLI P6 е на много прилична цена - 99,60 лв. в "Диана".

 

В размера, за който става въпрос тази гума има по-добри показатели дори от: Bridgestone Turanza ER 300, Michelin ENERGY E3A, Goodyear (HydraGrip, DuraGrip, EXCELLENCE, EAGLE NCT 5, EAGLE F1 GS-D2), Dunlop (SP SPORT 2000, SP SPORT 01), Toyo PROXES CF 1, Continental (EcoContact CP, EcoContact 3).

 

Съизмерима е само с Michelin Pilot EXALTO PE2 (който незнайно защо "великите" от "Диана" не внасят в този размер) и Maloya Futura Primato?!?

 

Не казвам, че тези тестове са 100% критерий, но все пак...

 

Ще ми е полезно да чуя коментари за PIRELLI P6, а и за Maloya Futura Primato.

 

И още нещо - какви са предимствата и недостатъците на гуми с асиметричен дизайн на протектора?

Редактирано от ivoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Maloya Futura Primato. Купих ги на старо и съм доволен от тях. Според мен не са най-тихите гуми, но иначе на мокро и сухо се държат много добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest хари7

Здравей колега!Купих си колата с 4 нови гуми Пирели п6,и съм карал с тях около 30к км. Мога да кажа 4е са много /шляпащи/ гуми,разбирай шумни.За стабилността нямам забележки,а и откъм поведение на сухо и мокро нямам такива.Просто са малко пове4е шумни за мен.При потегляне/рязко/ не издават по4ти никакъв свирещ звук.Ако не те дразни шума от тях,бих казал 4е са добри гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!В размера, за който става въпрос тази гума има по-добри показатели дори от: Bridgestone Turanza ER 300, Michelin ENERGY E3A, Goodyear (HydraGrip, DuraGrip, EXCELLENCE, EAGLE NCT 5, EAGLE F1 GS-D2), Dunlop (SP SPORT 2000, SP SPORT 01), Toyo PROXES CF 1, Continental (EcoContact CP, EcoContact 3).Съизмерима е само с Michelin Pilot EXALTO PE2 (който незнайно защо "великите" от "Диана" не внасят в този размер) и Maloya Futura Primat

Ако беше така,всички щяхме да караме с Пирели П6? :) Според мен малко рекламка е вкарана,Пирели по-добри от Turanza и съизмерими с Pilot?Много чудно?Чудех се какви гуми да сложа и заложих на Bridgestone Potenza RE 720.Скъпи,но сигурни.Michelin Pilot са едни от най-качествените гуми,меки,лепят за пътя,но и скъпи.Много.Прецени сам и реши също сам,така ще си най-доволен.Къде караш и какво целиш с избора е много важно. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези Пирели може би са супер, но все пак - как се държат като се износят? ързо ли се износват? Въпроси за които е нужен по-дълъг тест - на сайта на АДАк има отзиви, погледни, ако са добри отзивите...

Ако беше така,всички щяхме да караме с Пирели П6? :cool: Според мен малко рекламка е вкарана,Пирели по-добри от Turanza и съизмерими с Pilot?Много чудно?Чудех се какви гуми да сложа и заложих на Bridgestone Potenza RE 720.Скъпи,но сигурни.Michelin Pilot са едни от най-качествените гуми,меки,лепят за пътя,но и скъпи.Много.Прецени сам и реши също сам,така ще си най-доволен.

При положение че става дума за тест на АДАК направен преди седмица, смятам че теста е обективен. Купил си Бриджстоун Потенца - доволен си, хвалиш ги, ама чак вярваш ли си че никой никога няма да направи по-добри? :)най-малкото това е НОВ модел на Пирели за когото твърдят че е показал по-добри резултати спрямо модела от миналата година.А и не винаги най-скъпото е най-добро - при 5% разлика в характеристики и 2х разлика в цената, кое е по-добрия продукт? ;) Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Niakoi

Аз съм се спрял на Yokohama C-Drive 195/60/15. Никога не съм карал такива и се надявам, някой който е карал такива да даде мнение за тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivoboy_stz

Аз карам с Пирели П6 и мога да кажа че са си добри като цяло. Имат добро сцепление на сухо и осигуряват стабилност. Че били шумни не съм забелязал, на мокро обаче не са много надеждни. Това е моето мнение, но за тая цена според мен си заслужават!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш супер гуми,вземи си DUNLOP FASTRESPONS/нов модел е/-една високотехнологична гума,незнам колко пари ги дават колегите но този размер при мен е 121 лв., а за собствениците на HONDA специална оферта-110 с монтаж и баланс ;)Иначе и MALOYA си е добра/VREDESTAIN на по тънки пари/,а този модел PIRELLI за мен е пълно дърво-лично мое мнение,а избора си е само твой...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Пирели са ми казали 4е са доста твърди гуми и бързо се хар4ат,а и не са много устой4иви.Аз специално съм с FAlKEN и съм много доволен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пирели?????? :drunk: .при малко по студено време нямат никакво сцепление, освен това са си и шумнини.абе кофти си е.хубава гума за мен си остава ъни роял- рейн спорт и мишелин .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако трябва да се избира между Michelin ENERGY E3A, Bridgestone Turanza ER 300, Dunlop SP Sport Fast Response?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,За Нокиан нещо да кажете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно съм доволен от континентал премиум контакт-невероятно спиране,поведение в завой и на мокро ,като недостатък може би са малко по шумни? А като возия -несравними.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...