Jump to content
al3x

Civic 6г

Recommended Posts

тази кола от какво съм я взел , никога не съм виждал да ми светне лампата че няманикои в наличност ;) оставял съм доста в червеното да седи , и пак не светва тези които имат Сивик 6г хеч , нека споделят техните дали светват ;) или проблема е в моита само .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Просто нямаш лампа - японците явно имат неписано правило да влизат в резерва ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest beneton4o

Аз за мойта 5-та ген. знам ,че няма ;) , но мислех че 6г имат лампичка за бенза.Даже имам спомен да съм я виждал ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ironstone

Англичанките имат, но съм карал доста време "на чертата" най-долу и не светва. Според мен има резерв резервоара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие децата гладни оставяте ли си ? ;)

Ами те докъто бяха малки добре ;) ,ама като им порастнат "главите Д15***,като им порастнат едни храноотводи ;);) на ф60 и т.н като им се завият червата на едни "охлювчета",та иди виж как се хранят ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами моита е д15z6 но до сега не е светвала ,трябва да сложа една туба и да карам до край да видя ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stanislava

тази кола от какво съм я взел , никога не съм виждал да ми светне лампата че няманикои в наличност ;) оставял съм доста в червеното да седи , и пак не светва тези които имат Сивик 6г хеч , нека споделят техните дали светват ;) или проблема е в моита само .

Почти винаги зареждам, когато лампата започне да светва и угасва - зависи от наклона, на който се намирам. Това става, когато визуално стрелката е в червената зона. Когато мине под нея, лампата вече започва да свети постоянно. Когато пълня догоре, обикновено събирам 37-38 литра. Доколкото знам, резервоарът е 45 л. Дано информацията е полезна, макар че моята кола е Сивик 6г хеч; 1,4 IS; 99 г. Но при всички 6г, които съм виждала, е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази кола от какво съм я взел , никога не съм виждал да ми светне лампата че няманикои в наличност ;) оставял съм доста в червеното да седи , и пак не светва тези които имат Сивик 6г хеч , нека споделят техните дали светват ;) или проблема е в моита само .

Почти винаги зареждам, когато лампата започне да светва и угасва - зависи от наклона, на който се намирам. Това става, когато визуално стрелката е в червената зона. Когато мине под нея, лампата вече започва да свети постоянно. Когато пълня догоре, обикновено събирам 37-38 литра. Доколкото знам, резервоарът е 45 л. Дано информацията е полезна, макар че моята кола е Сивик 6г хеч; 1,4 IS; 99 г. Но при всички 6г, които съм виждала, е така.
а случайно да кажеш номера на двигателя, че като гледам моя (D14Z2) май няма ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти винаги зареждам, когато лампата започне да светва и угасва - зависи от наклона, на който се намирам. Това става, когато визуално стрелката е в червената зона. Когато мине под нея, лампата вече започва да свети постоянно. Когато пълня догоре, обикновено събирам 37-38 литра. Доколкото знам, резервоарът е 45 л. Дано информацията е полезна, макар че моята кола е Сивик 6г хеч; 1,4 IS; 99 г. Но при всички 6г, които съм виждала, е така.

Японка ли? (3 врати)Аз моята не съм виждал да й свети лампа, но като видя стрелката яко в червеното сам си се стряскам и зареждам ... винаги се оказва че си имам 10-ина кила ;)Ама лампа още не съм намерил и на таблото, все пак като го осветиш се виждат ... може би е новост след фейслифта през '98 ... Редактирано от iSpider

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с D15Z6 4 врати произведена в Япония :P 1996г. и досега лампата за бензина не ми е светвала. За да разбера дали светва при някакво количество бензин, един път карах колата нарочно доста дълго след червеното, но ме хвана страх да не засмуче боклуци от резервоара и отидох да я напълна и познайте колко събра? При условие че резервоара събира точно 45литра аз заредих малко над 43 :P Тогава разбрах че лампата ми или не свети или изобщо никога не е светела. И да се похваля сега до морето като ходих съм карал бавно (120-130 по магистралата) и ми даде разход 5,61/100 безоловен95. Страхотно нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти винаги зареждам, когато лампата започне да светва и угасва - зависи от наклона, на който се намирам. Това става, когато визуално стрелката е в червената зона. Когато мине под нея, лампата вече започва да свети постоянно. Когато пълня догоре, обикновено събирам 37-38 литра. Доколкото знам, резервоарът е 45 л. Дано информацията е полезна, макар че моята кола е Сивик 6г хеч; 1,4 IS; 99 г. Но при всички 6г, които съм виждала, е така.

Японка ли? (3 врати)Аз моята не съм виждал да й свети лампа, но като видя стрелката яко в червеното сам си се стряскам и зареждам ... винаги се оказва че си имам 10-ина кила :PАма лампа още не съм намерил и на таблото, все пак като го осветиш се виждат ... може би е новост след фейслифта през '98 ...
Да, японка, 3 врати. Но не си знам номера на двигателя. Наистина се вижда при осветено табло. Намира се най-горе, най-дясната лампа. Виждала съм няколко 6г, които не са фейс лифта и те имат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята реших да й сменям горивцето. Миналата седмица доизцедих А95-ицата и отидох да заредя 10 кила А98 - стрелката мръдна 2 милиметра над червеното. Значи е имала към 2-3 литра А95 в резервоара, а никаква лампа не ми е святкала! :P И аз съм забелязвал, че като пече слънце откъм задницата, на таблото се вижда какви ламБи има, но за "жажда" лампа не съм видял. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах една служебна 6 генерация преди година и не и светеше лампата,въпреки че имаше.А един мой приятел-NSX от форума е момчето,кара същата и неговата свети.Според мен би трябвало да има и да свети...... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest VitoEJ9

Д14А4 - има лампа , но не съм виждал да свети или поне не съм се осмелявал да я чакам да светне. Колата е 6г. 3 врати с "дръпнати очи" (японка) 98г. НЕ е фейслифт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Accord6

Отскоро имам Д14А4, но не съм виждал лампата да свети. Вчера заредих 41л. и съдейки по инфото, че резервоарът побира 45л, трябваше да светне ако има лампа (ако не е изгоряла, разбира се :P )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и мойта не съм я виждал да свети. Има и една камара лампички, групирани над индикаторите за температурата и бензина, които също не съм ги виждал да светват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

начи да разбирам че в повечето случай не светят :Pсамата лампа си я има на таблото, ама някои дръпнат явно е забравил да е пусне към токаа :):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 98 нямат , след 98 имат :P .... са точно кой месец не мога да кажа . Тия с фейслифт трябва да имат . Пък и тая лампа е за жени дето нищо не гледат и трябва да им светне нещо , че да решат че колата освен да се кара трябва и да се сипва бензин и да се помпят гуми и да се проверява масло и т.н. .... отплеснах се вече :) . Просто има жени дето само карат . Не си карайте колите на резерва , кой знае какви боклуци и без това има по дъната на резервоарите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето , че и аз имам такъв проблем като вас , колеги :rolleyes: Моята Accord CB3 , има лампичка , но не свети , значи е развалена . Казвам го защото съм карал до последно , но не е светвала . Вапроса сега ми е ... лесно ли е свалянето на таблото и какъв волташ или какви данни има тая лампичка за да си я купя .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest purkinie

D14A7 има лампичка! Когато "влезе" в резерва (около 8 литра) светва и след 2-3км изгасва; а когато останат около 4 литра свети постоянно- това го пишеше в една тема и го карам на спомени,но при мен е така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic 6 98' , хечбек, d14a4... Със сигурност има лампа и си свети... Днеска ми се наложи да видя тази неприятна светлинка на таблото на моята хубавица....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с Прелюд 4-та генерация и той нали е с един електронен дисплей за горивото, та в упътването беше показано, че има и лампа за бензина, дето като светнела, означавало, че има още 9 литра или нещо такова. Та карам си аз, а на дисплея му изчезнаха всички черти, а никаква лампа не свети, но аз си чакам спокоен, щото 9 литра са си ехееее, нали :rolleyes: И в един момент колата почна да попрекъсва нещо :) Добре че на 200 метра пред мен имаше бензиностанция. А тая теория за боклуците, дето се обирали от дъното ми е интересно доколко е достоверна, при положение че като минеш през едни павета, всичко се разджурква толкова много, че каквито и боклуци да има, сигурно се хомогенизират достатъчно :) Но все пак никога не съм виждал резервоар отвътре и може би пък наистина да се натрупват утайки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GeFi

Моята 6ген. сивик 99г.(декември , ако е от значение...) има лампичка ама нещо не е в ред ... Когато запаля колата и сам сигурен че няма бензин не свети , трябда да поработи на място или в движение(на равно или на баир на горе) 1-2 мин макс и светва лампичката но както светва много плавно(бавно сякащ аз я светвам с потенсиометър) така и плавно огасва ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази кола от какво съм я взел , никога не съм виждал да ми светне лампата че няманикои в наличност ;) оставял съм доста в червеното да седи , и пак не светва тези които имат Сивик 6г хеч , нека споделят техните дали светват ;) или проблема е в моита само .

Почти винаги зареждам, когато лампата започне да светва и угасва - зависи от наклона, на който се намирам. Това става, когато визуално стрелката е в червената зона. Когато мине под нея, лампата вече започва да свети постоянно. Когато пълня догоре, обикновено събирам 37-38 литра. Доколкото знам, резервоарът е 45 л. Дано информацията е полезна, макар че моята кола е Сивик 6г хеч; 1,4 IS; 99 г. Но при всички 6г, които съм виждала, е така.
а случайно да кажеш номера на двигателя, че като гледам моя (D14Z2) май няма ;)
Вчера си дигнах предния капак и видях, че номерът на двигателя ми е D14Z2, така че най-вероятно имаш - опитай с най-дясната лампа на най-горния ред - над бензиномера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станислава :P))знам каде се намира самата лампичка,но същата тази не свети :P както казаха колегите от 98 на горе светят явно :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако ви е много зор да свети,направете си я! С'а като японците не са си свършили работата... Предполагам,че не е много трудно! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 96-а и си свети но чак под нулата като падне а като гледам под нулата имам още към 10-15 литра бензин така че мисля, че е нормално да светва бавно. Oстави не зареждай още 50 км и ще видиш че ще свети доста постоянно.

Редактирано от Draik

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна че има Д15Z6 японки хеч на които лампата е контролна-не свети при достигане на резерва а само при запалване (check)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво пише в руските инструкции за 6-та генерация Сивик

Публикувано изображение

т.е. някои коли имат лампа за бензина, която светва като остане 6,5л бензин в резервоара. Така, че тези които нямат лампа да не се шашкат, явно не на всички модификации е слагана контролна лампа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pepperj

аз имам сивик 97г. хеч и имам на таблото лампа но не е еветвала никога дори и при запалване(chek).оставял съм я яко в червеното и пак не е светвала нито веднъж и аз много съм и се чудел но май просто няма :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest keel

Айде и аз да вметна, че на седан 96-та година, с D15Z6 двигател, си свети. Само че светва чак когато стрелкта вече почти е подминала червената черта.

Редактирано от keel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest taratorrra

Аз съм със купе 6-та генерация /D16Y7/ има лампа и свети, но не съм я оставал да свети дълго:worthy: така че не мога да кажа колко остава като светне;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази кола от какво съм я взел , никога не съм виждал да ми светне лампата че няманикои в наличност :) оставял съм доста в червеното да седи , и пак не светва тези които имат Сивик 6г хеч , нека споделят техните дали светват ;) или проблема е в моита само .

мойта е д14а4 6та. ген. и си има лампичка и даже ще вземе да изгори от светене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stancho

оф и аз колко сум се тровил с тая лампа... неше неще да свети пък то излезе че нямало..колеги дайте да поразучим или някой по-вещ да каже как точно работи тая лампа, какъв датчик я командва (или квото е там)и евентуално за колко $$ ще можем да си сложим по една.. едва ли ще има проблем да се отвори таблото и да се сложи лампа.. но от там нататък предполагам си е сложничко..незнам. аз бях питам в една друга тема но никой не ми отговорида се надяваме сега да има отзвук :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...