Jump to content
assfull

Някой пастирал ли си е сам колата?

Recommended Posts

къв цвят е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предварителната подготовка е много добре измита и изсъхнала кола, няколко парцала - памучни или вълнени, солидна доза търпение и хубава паста - неабразивна ако не целиш специално да махнеш някои стари драскотини :huh: на пастата пише какво да правиш после :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

къв цвят е?

Цветът е сив металик.. Това от значение ли е? :P

предварителната подготовка е много добре измита и изсъхнала кола, няколко парцала - памучни или вълнени, солидна доза търпение и хубава паста - неабразивна ако не целиш специално да махнеш някои стари драскотини ;) на пастата пише какво да правиш после ;)

Ами целта ми е точно да покрия драскотините.. Има почти навсякъде. Така си я взех и ми е криво да я гледам така... Единият калник го боядисах, щото се наложи, броните мога и да ги пръсна със спрей (тук-там има чукнато) ама драскотини - :huh: Редактирано от sharki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ironstone

И аз имам въпрос към темата ако позволи колегата - какво значение има външната температура за пастирането, в смисъл в пек и слънце или на по-хладно е хубаво да се прави?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз имам въпрос към темата ако позволи колегата - какво значение има външната температура за пастирането, в смисъл в пек и слънце или на по-хладно е хубаво да се прави?

На пастата пише да не е на пряка слънчева светлина - т.е. когато е нагрята от слънцето.Но от опит мога да кажа, че и да е на пек - май няма разлика.Аз лично ползвам за малки драскотини (само по лака) TurtleWax за 10 лева от Метро.Тя е много финна паста, която маха драскотини от вратите на другите коли, които са опряли в моята, както и финните кръгове, които се получават от миенето с гъба.Но ако искаш да пооравиш по-сериозни драскотини, ще трябва да си вземеш (препоръчвам) 3M.Има от 1 до 4ти номер - като номер 4 е най-финната.Ако полираш сам - цялата кола - е добре да си вземеш машинка (към 50 лв.), защото ако търкаш с ръце, ще ти се схванат на втория калник.Пастата е към 8лв. - 100гр. - ако полираш с три вида - от 2 до 4ти номер - ще ти излезе към 50лв. цялата кола, а не 80-100лв. както взимат по автомивките.Дерзай ;-) Редактирано от Dominic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cK1
Отговорено (Редактирано)

Да се застраховам от начло, че не съм бабата с "котороза" от рекламата ама трябва да ви кажа че ми препоръчаха пастата на ВС телешоп и съм доста довоелн и не съм единствен, малко е по-скъпа .. ама е доста добра скри ми доста от ПТП-тата , е не изправя ламарините де ;) ама при мен и не се и налагаше . Хлапетата пред блока редовно ми вкарват голове на колата и в знак на истината единят печат от топката не се изтри но много други търкания по броните изчезнаха ... И на края да кажа, че сам си я пастирах .. без ръце останах ама на към втория час се свиква ... пък и като се прави с любов и мерак ;) ... първо минаваш с единия парцал (аз използвах хавлиени кърпи ,ама с вълен плат май ще е по-добре) с пастата търкаш много здраво и минаваш цялата кола , като свършиш търкаш още по зраво с чистя за да забършеш и лъсва много здраво.Ако не- си купуваш машинка както те посъветваха колегите, би трябвало и по-хубаво да стане ;) аре със здраве и успех

Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече аз съм пастирал сам цялата кола само с 1 паста и си е ..... абе .... как да ти кажа ... не се захващай ;) . За 3 пасти да удариш както си му е реда .... няма такъв зор . Отивай или при някой бояджия или на автомивка , където имат машина и действай . По-скъпо е , ама аз лично ти го препоръчвам 100 пъти ;).Виж сам примерно можеш да си пастираш фаровете . Аз наскоро им ударих една пастичка 3М най-фината и се подмладиха с няколко години ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам въпрос към темата ако позволи колегата - какво значение има външната температура за пастирането, в смисъл в пек и слънце или на по-хладно е хубаво да се прави?

На пастата пише да не е на пряка слънчева светлина - т.е. когато е нагрята от слънцето.Но от опит мога да кажа, че и да е на пек - май няма разлика.Аз лично ползвам за малки драскотини (само по лака) TurtleWax за 10 лева от Метро.Тя е много финна паста, която маха драскотини от вратите на другите коли, които са опряли в моята, както и финните кръгове, които се получават от миенето с гъба.Но ако искаш да пооравиш по-сериозни драскотини, ще трябва да си вземеш (препоръчвам) 3M.Има от 1 до 4ти номер - като номер 4 е най-финната
2 въпроса - по какво се познава дали е драскотина само по лака и ако не е само по лака какво помага 3М ?А и трети - къде има "избор" от такива пасти - Метро? Някакъв друг магазин, с по-либерални условия за влизане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest extasyto

Прелюда е сив цвят :( Пастиран е наскоро, само че тъй като егн-то му е голямо и боята е стара, нямаше чак такъв ефект.Е, личеше си че лъщи, но друго си е на нова боя :( Пастирана е с машина, лично аз я пастирах с паста на Търтъл.Не са никак лоши, но може би невежеството ми в тази област е пречка за по-добър резултат :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пастите на 3м са по 5лв 100гр. Трябват ти по 300гр от всяка за цяла кола. Аз ти препоръчвам от 1до 3. 3 е за гланц. Машинката не знам колко струва но едно пастиране с 3 пасти в повечето мивки е между 100-150лв... Ако нямаш машина и не планираш да я пастираш всеки месец по добре я закарай някъде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пастите на 3м са по 5лв 100гр. Трябват ти по 300гр от всяка за цяла кола. Аз ти препоръчвам от 1до 3. 3 е за гланц. Машинката не знам колко струва но едно пастиране с 3 пасти в повечето мивки е между 100-150лв... Ако нямаш машина и не планираш да я пастираш всеки месец по добре я закарай някъде

пич аз прябваше по 300гр. от всеки вид аз вече щях да продавам на едро бе :dry: понеже почетох доста мнения,не вси4ки правилни(без да се обижда никой)Взимаш си паста на фирмата фарекла(английска)тва е тубичка като паста за зъби ама малко по голяма,жълта на цвят,на тубата има написано"G3"с тази паста ще лъснеш стария лак,след тва използваш 2 номер на 3М(тва е само политура) и колата ти ще лъщи като нова,колкото до драскотините трябва да ти я погледне някой бояджия и да каже дали ще изчезнат,Дерзай,с търтъл вакс не съм убеден 4е ще има някакъв ефект,то ако беше така аз щях да съм безработен вече :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич аз прябваше по 300гр. от всеки вид аз вече щях да продавам на едро бе :dry: понеже почетох доста мнения,не вси4ки правилни(без да се обижда никой)Взимаш си паста на фирмата фарекла(английска)тва е тубичка като паста за зъби ама малко по голяма,жълта на цвят,на тубата има написано"G3"с тази паста ще лъснеш стария лак,след тва използваш 2 номер на 3М(тва е само политура) и колата ти ще лъщи като нова,колкото до драскотините трябва да ти я погледне някой бояджия и да каже дали ще изчезнат,Дерзай,с търтъл вакс не съм убеден 4е ще има някакъв ефект,то ако беше така аз щях да съм безработен вече :(

А откъде да се търси това G3 и на 3M?Честно там където съм влизал просто няма такива неща, освен май в Илиянци :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич аз прябваше по 300гр. от всеки вид аз вече щях да продавам на едро бе :dry: понеже почетох доста мнения,не вси4ки правилни(без да се обижда никой)Взимаш си паста на фирмата фарекла(английска)тва е тубичка като паста за зъби ама малко по голяма,жълта на цвят,на тубата има написано"G3"с тази паста ще лъснеш стария лак,след тва използваш 2 номер на 3М(тва е само политура) и колата ти ще лъщи като нова,колкото до драскотините трябва да ти я погледне някой бояджия и да каже дали ще изчезнат,Дерзай,с търтъл вакс не съм убеден 4е ще има някакъв ефект,то ако беше така аз щях да съм безработен вече :(

А откъде да се търси това G3 и на 3M?Честно там където съм влизал просто няма такива неща, освен май в Илиянци :(
във всеки магазин за автобои :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

във всеки магазин за автобои :(

Онзи ден влизах в 2 на Мадрид и а познай дали имаха :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Машината не е ли нормален флекс с някаква парцалена шайба или аз генерално бъркам нещата?

Редактирано от Ognyan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А откъде да се търси това G3 и на 3M?Честно там където съм влизал просто няма такива неща, освен май в Илиянци :blink:

Това е един от вносителите на 3М за БГако не директно от тях, то поне може да те препратят в кои магазини зареждат от продуктите на 3М

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машината не е ли нормален флекс с някаква парцалена шайба или аз генерално бъркам нещата?

Генерално ги бъркаш нещата :blink: с обикновен флекс можеш да изгориш боята от прегряване.не,че и с шляйф машинката не можеш но самата тя има за реголиране на оборотите .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Симеон в магазина на sikkens също ги има пастите , както и други неща на 3М.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машината не е ли нормален флекс с някаква парцалена шайба или аз генерално бъркам нещата?

Генерално ги бъркаш нещата :D с обикновен флекс можеш да изгориш боята от прегряване.не,че и с шляйф машинката не можеш но самата тя има за реголиране на оборотите .
Работя в горубляне (нищо общо с автокъщите) и пред офиса има автомивка. Там съм виждал как са намазали колата с нещо бяло и търка с.. абе с флекс. Вярно, че май не беше на нормалните обороти, а по-ниски, но на флекс си приличаше...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бриколаж има голямо раднообразие от полирпасти от 6 лв английска до 35 лв/литър немска . Не е толкоз трудно да си я пастираш сам. На местата където имаш повече захабено търкаш с влажен парцал и директно с пастата без да чакаш да изсъхва. Не е добре да е напекана колата от слънцето, защото много бързо ще изсъхва пастата.Може да се използва ъглошлайф, който има електроника за понижаване на оборотие или полирмашина, която излежда като ъглошлайф, но работи на по-ниски обороти и има константна електроника. Аз миналата година си купих на партия с един приятел немската полрипаста, защото ни бяха напръскали целите коли- ауди комби и пасат с капки боя от боядисване с компресор. Бях побеснял като си видях колата но с тази паста и с яко търкане за около два часа включително и стъклата нямаше и следа даже беше станала по-добре и от преди да я напръскат, защото я лъснах цялата. В момента си стои около половината от пастата като съм минавал и Хондата но не много старателно. С тая паста /Car sistem/ съм махал без въобще и следа да остане от бронята на хондата 40 см. останала пластмаса от чужда броня като ефекта от одирането беше такъв, че се наложи да слагам стеропор между бронята и багажника за да си дойде на мястото мойта броня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,аз лично бих ви препоръчал продуктите на 3МНомерата им са от 1-3:номер 1 е шлаиф,а номер 3 е подходяща за полиране...различават се и по това,в зависимост какъв е нюанса на боята.За ръчно пастиране,са необходими два вида кърпи:за нанасяне на пастата(почти 100 процента коприна) и за полиране(в нея има коприна и памук)За ръчното полиране е необходимо голя търпение,на мен ми отнема около (5 часа),колата да е добре измита и подсушена и да е на сянка(в никакъв случай да не награта повърхоноста която полирате,пастата изсъхва и така се изразходва излишно количество). Аз преди да нанеса пастата,навлажнявам кърпата с корселин,така по-лесно се отстранява захабения слой от лака.На всички ентосиасти,успех...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колега, как ти изглежда колата, след тези процедури, но не съветвам никой да прави това с кореселина, ако не държи да си съсипе боята, а и не разбрах кога навлажняваш кърпата, като нанасяш пастата или като я обираш :D А сега малко по-сериозно. Първо не ви съветвам да си ''играете'' с абразивни пасти, на ръка, още по малко, ако не знаете какво по дяволите е абразивна паста. И второ (просто съвет), за да сте сигурни че няма да си съсипете боята, за любителско пастиране ползвайте пасти за консервация на лака (надлаково покритие или там които както си му вика), а абразива го оставете на професионалистите.Пастите за консервация са много видове (силиконови, тефлонови, с УВ протектор и др.), а начина за максимално лесно, ефективно и безопасно приложение е следния: 1 Добре измита и подсушена кола! - да няма отичаща се вода от огледала, лайсни и др. това ще затрудни в голяма степен премахването на пастата - огледайте да не се е отекъл пясък, от лайсните и др. (често се получава при стари коли и такива, които ''нямат време'' да карат колата редовно на автомивка), ако има пясък, постараите се да го оберете внимателно (без никакъв натиск) със суха мека кърпа 2 Всякакъв прах и други налепи са предпоставка да се надере боята. - постарайте се да не карате колата от измиването до започването на пастирането (полепва прах) или това да бъде минимално, но е компромис - вкарайте колата на сянка, някъде, където няма интензивно движение (добре е ако имате гараж или навес на село) 3 Прочетете инструкцията за работа с пастата, която ще ползвате! - различните пасти имат различно време за съхнене, нанасяне и обиране 4 Пастиране. - нанесете тънък слой паста (слага се колкото да покрие равномерно, слагането на повече паста е безсмислено) с мека кърпа (най-подходящи са кърпите от микрофибър, снабдете се поне с две, продават се в супермаркетите и цената им е около 1-2 лв. за бройка) - изчакайте докато изсъхне, от това зависи колко ще е трайно покритието, което ще направите (време според инструкциите за ползване, но зависи и от температурата и влагата в помещението), може да разберете, дали е готова, като вземете чистата кърпа и потъркате някъде, пастата не трябва да се маже, а трябва да пада на прах (не прекалявайте със времето за съхнене, пресъхването не е добро, защото после много трудно се маха пастата, но ако все пак се случи нанесете втори слой паста и оберете веднага), ако времето на съхнене е кратко (5-10 мин.) работете на детаили - оберете пастата, без натиск (просто повечко търкайте, докато съборите пастата, при натиск има риск от леко надраскване), като от време на време обръщате и изтупвате кърпата 5 С това нашето пастиране приключи :P - след работа със консервационна паста колата НЕ е задължително да се мие (за разлика от абразивните), все пак ще забележите малко прашец по стъклата и др. и ако ще миете, в никакъв случа не ползвайте веро или някви такива глупости (много е вероятно труда ви да отиде по дяволите), най-добре със някакъв авто-шампоан, които садържа силикони (много ефектен и лесен за намиране е ''Дайтона'' на Ма-Фра, цена около 7 лв. за мисля, че за 500мл. беше не се сещам), ако не разполагате или не ви се търси, измиите само с чиста гъба и вода :P Желая успех в начинанието, на всички мераклии. А на всички паралии: Докарайте си бебчетата при мен. :lol: Aйде, нещо и за тези, които не вярват или им е смешно :D :D :Dhttp://kavaler.free.bg/6.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

................. А на всички паралии: Докарайте си бебчетата при мен. :D ....

A каква е цената при тебе :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... Аз преди да нанеса пастата,навлажнявам кърпата с корселин,така по-лесно се отстранява захабения слой от лака.На всички ентосиасти,успех...Това с коресилина майтап ли беше..?:huh::) Не,че много разбирам, ама според мен не е никак добра идея! А за непрофесионалистите - вложете в една машинка за полиране /около 50лв./ и ще си спестите малко време!Изпробвано е и има ефект! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

....A каква е цената при тебе ;)Сори от няколко месеца съм аут от този бизнес.Но цената е доста относителна, определя се на място, като се види кво ще се прави.Иначе казано:-фикс гланц 15 лв. (това е тънка политура, за изпънати бои, придава убийствен гланц)-силиконова консервация 30 лв. (+ фикс гланц 40 лв.)-тефлонова консервация 50лв. (+ фикс гланц 60лв.)-изчистване на лака с абразивна паста + консервация от 80лв. (за малки сребристи бебчета, които почти нямат забележки по боята) до 250 лв. (това е максимума който съм стигал) (за черно Ауди А8 със много твърд и съсипан лак) :rolleyes:Като държа да отбележа, че говоря за перфектно пастиране, без да шкуря (само ако клиента иска, на негова отговорност), без остатъци от паста (по фугите), без да цапам черните пластмаси (лайсни и др.) и без холограми (знаете ги онези навъртени неща, които са много неприятни и майсторите викат: Няма как, като се пастира с абразив винаги така става. - Е, да, ама не.) ;)

Редактирано от gearborn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво, само гледай да не претриеш лака, на някой ръб, или да го запалиш, това ако работиш с абразив де. :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво, само гледай да не претриеш лака, на някой ръб, или да го запалиш, това ако работиш с абразив де. :P

Здравейте,Момчета...аз съм нов за вашият сайт, и тъй като съм много тясно свързан автомобили,реших да се регистрирам специално за да дам мнение по въпросът който обсъждате от доста време и никой не е достатъчно компетентен(без да обиждам никой)...какво имам предвид..Аз съм единственият Българин(поне по моя информация)..който се е занимавал с професионално пастиране на автомобили с САЩ...в продължение почти на 10 години аз бях собсвенник на най- специалният салон са CUSTOM CAR DETAILING,в Америка.....Аз пастирах колите на най-богатите хора от три щата...Georgia,Florida i Alabama....пастирал коли като,ENZO,Aston Martin,Bugati,Rols Phantom,Ford GT,Lamborgini,Dodge Viper(Моята лична кола)...и всички най-скъпи марки коли ..Знам че много от вас ще си кажете..да бе да...Но както решите,аз естесвенно мога да докажа това по милион начини...Просто аз съм професор,в тия нешта,и съм завършил най-елитните курсове за това...Просто взех отношениие по въпросът ,защото искам и мога да дам съвет на всеки въпрос,и всеки проблем които ви интересува...На драго сърце..аз съм от Габрово,и в момента започвам разработка на същата деиност и тук ,в Габрово..който е по близо да мен да заповяда,пастирам засега само на приятели и на хора с много скъпи автомобили,но всеки е добре дошъл....А ако мога да помогна с писмо със съвет,или ественно на драго сърце..Имам информяция за всичко възможно което се продава в целият свят,пробвал съм почти всичко и знам кое работи и кое не...не си харчете парите за боклуци..Ако някой все още се интересува от тия проблеми ,мозе да ми пише на емаил. orca@abv.bg ще отговоря на всеки от вас...просто ми напишете че сте от HONDA FAN CLUB. Успех на всички..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...