Jump to content
competition

Полезна тема за D15b2

Recommended Posts

Докато сърфирах из нета намерих една доста добра статийка за тези които искат да минат от моно на пълна инжекция(За D15B2)Бонусът: Едно от нещата, които липсват във всички подобни статии, е графика от динамометричен стенд..... Тук обаче ще разберете как точно се промени графиката на момента и мощността на мойта кола. Още нещо интересно. Тук ще намерите и чип за РM6 или PP4 който да упревлява D15-ката ви след модификацията. Чипът можете да намерите тук: http://www.psytronix.org/xo/modules/mydown...ewcat.php?cid=9Така че, нека да започваме....Какво Ви трябва:- Пълен комплект всмукателен колектор от D16A6/D16Z6/D15B7 с всички сензори/инжектори (По-късно ще поясня кои части

Редактирано от Honda_Civic_LSI_1.5_16V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва е копирано от сайта на бат' Емо...има линк към тая статия в "полезни технически". :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва е копирано от сайта на бат' Емо...има линк към тая статия в "полезни технически". :lol:

Докато сърфирах из нета намерих една доста добра статийка за тези които искат да минат от моно на пълна инжекция(За D15B2)

Да съм се изтъкнал като специалист???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре бе, може човека да не е знаел че член на клуба го е писал това.Човек не може да прочете и прегледа всичко писано някога във форума, недейте го оплюва така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само една малка поправка, чипът е доста стар и на почти всички на които съм правил инжекциони съм дал по-добър чип, така че не се юрвайте да го сваляте..... май трябва да кача новата версия, да не се борят хората с бъгове.между другото, разгледайте и тази статия: http://www.psytronix.org/xo/modules/wfsect...php?articleid=8тя е от колата на Демон-а и ако съпоставите графиките накрая ще видите, че от пълен инжекцион с всичко останало фабрично се печелят около 13кс а като има други неща по мотора ( като при Демон-а) се печелят към 17 :lol: Това е от малкото модификации за които казвам колко коня е промяната. Просто трудно се намират измервания на разликата при конкретна промяна.п.с. абе модераторския екип много зъл станал бе малииии :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така на всички ще кажа сега за какво съм го копнал това нещо.На последната ни среща във Варна имаше един пич който кара същият посочен мотор,та той спомена че иска да минава от моно на пълна,и докато си търсих тема с проблема на Д15Б2 с глъхненето в ниски обороти засякох тая темичка и реших че мога да съм полезен освен на тоя пич за който ви казах и за други които искат да опитат :dry: така че без коментари

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

блабла....така че без коментари

Така, че както каза Джонибой си длъжен да си прочел поне важните теми, а не цлеият форум....и така, че според мен по-добре темата да изчезне в небитието... :) :)

 

п.с.....абре бат' Емо...за пореден път я погледнах тая тема и тоя път се зачетох....

- the whole MPFI intake manifold from a D16A6/D16Z6/Z7/Z9/D15B7 with all the sensors/injectors and sensors

:) Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1net трий я тая тема,че нямам нерви да се занимавам с разни индианци

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...