Jump to content
plamenht

Диагностична букса на сивик..

Recommended Posts

Здравейте.Взех си сивик 1.4is 90 коня 96-та година та въпроса ми е има ли такава букса към която се закача компютър за да и се направи диагностика? На миналата ми кола форд имаше и беше 95-та а на тая не откривам никъде такова чудо..?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

погледни под волана би трябвало да е там някъде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно както каза колегата по горе под жабката и е завтъкната в една предпазна гумена капачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Civik MK VI - 2000г производство (рег. 03.2001) - в долния край на централната конзола, от страната на пасажера, 16 пин-ова букса !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буксата, както написах е там, но един OBDII тестер не захапва колата, т.е. не я намира... Друг автомобил го захапва..

 

Някаква идея за проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друга кола или друга Хонда  ?  този кабел който ползвате дали поддържа протокола за тази хонда ? Опитайте с  друга марка кабел  ... Аз лично от скоро карам хонда и все се каня да сложа кабела от ваг-ком и да опитам но първо трябва да намеря заветната ОБД букса която трябва да стои до бушоните,но без много гъзурчене не я намерих :) Сега като се постопли ще се надупя повечко белким я видя де е  , ако въобще я има д14а3 води се обд2а  уш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Други марки захапва - Тойота, Форд Галакси....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ами трябва да видиш по какъв протокол комуникира компютъра на твоята хонда и дали кабела с който опитвате "чете" този протокол.Пример  аз карам 6та генерация д14 моят комп p3x със ОБД2-А комуникира по протокол ISO9141-2  (някъде ги дават ISO9141) в този случай моят кабел ваг ком ккл чете хондата но не със ваг ком софтуеъра а с хонда протокол екзаминер  , също я чета и с схемата от линка : http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=95286&hl= с колегата ХАВОК доста разтеглихме темата и мисля че е доста ясна. Ако закачаш хондичката с тези кабели с дисплеи които са китайски може и да не се распознава този протокол .  А относно програмата HOPE тя чете обд1,обд2 и обд2а  а схемата от горния линк излиза не повече от 10 кинта с кабел от гсм . 

Редактирано от Ivcho_86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...