Jump to content
IBM

Кормилна рейка

Recommended Posts

Колеги, при скорост над 80 км. отпред започва едно много гадно хлопане.Отидох на майстор там ми казаха - 4 тампона, два външни накрайника, шарнир а-у....викам добре почвай. Ремонтира квото ремонтира нашия човек, качвам се и тръгвам към стенда на предния мост и....баммм изненада пак си тропам и то яко. Отивам при пича на стенда обясних му и викам "май няма смисъл да ми зимаш парите само, да зема си ходя". Той реши да я погледне , извика ме отдолу сложих си пръста на нещо и видях, че им луфт. Та според този майстор проблема с хлопането ми идва от кормилната рейка.Искам да отбележа, че колата ми е d13b2 и нямам хидравлика, съответно рейката ми е механична. Кое по добре според вас при положение, че сам много зле с парите:1. Възтановяване на рейката(знам, че го правят някъде)2. Смяна с нова(незнам колко струва, някой ако знае да каже)3. Закупуване на рейка 2-ра ръка(някой ако има да обажда)Знам , че най добре е новото но ако разликата в цената е 50% например бих взел по евтиното(знам, че евтиното излиза скъпо ама криза кво да се прави)Скъпа ли е самата смяна на рейката?Дано да получа полезни съвети от Вас?

Редактирано от botevist1912

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолега щом си с механична рейка не ти е голям проблема .Мисля ,че се оправяше със смяна на една втулка която струва някъде около 25лв.Потърси с търсачката имаше тема с по подробни обяснения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолега щом си с механична рейка не ти е голям проблема .Мисля ,че се оправяше със смяна на една втулка която струва някъде около 25лв.Потърси с търсачката имаше тема с по подробни обяснения.

Толкова е цената(оригинална, аз друга не намерих) и не е необходимо сваляне на рейката за смяна което би било доста пари.А и страшно е само тропането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги, значи с работата би трябвало да не излезе повече от 50-60 лв.Живея и работя около окръжна болница. Там някъде дали има сервиз в който ще ми свършат работа?

Редактирано от botevist1912

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега имам рейка от д15б2 5 генерация механична мисля че са еднакви ако все пак решиш да я сменяш мога да ти пратя снимки да я видиш без накрайниците за 40 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз ги имам същите симтоми на рекса,и на мен има луфт отдолу и ми казаха че маи е реиката...луда работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега искам да те питам.Къде, точно наблюдаваш луфт в рейката .В крайно дясно, крайно ляво или в средно положение.Първо виж си накрайниците за луфтове.Ако е малък луфта, можеш малко да го регулираш от долната страна на корм. прът.Там има капаче .Но да не пиша, наизуст .Пиши, като установиш от там нататък, ще ти споделя по подробно.Пък да вземеш 2 ръка дали без накрайници или със, пак е нужно да я провериш за луфтове .Завърташ на една, после на другата, пълни обороти и разбираш, някъде да не заяжда.После хващаш накрайника и с другата ръка завърташ шлиците на корм. прът т.е. червяка.Луфта, трябва да е минимален.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми когато бях в канала при майстора волана беше в изправено положение.Майстора каза сложи пръста ей тук(стори ми се, че е нещо като тръбичка такова ама не си спомням вече) и той размърда нещо от ляво и наистинаимаше луфт. Неска бях до един сервиз до окражна болница и они ми вика, че поправката ще ми сртува 110 лв. Мне много ми се видяха и си трагнах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втулката е от дясно като навъртиш пълен ляв с рака можеш да го установиш без да я дигаш на крик дори(пъхаш си ръката и клатиш кормилния прът) ако е от дясно има нещо за натягане но едва ли е от там. Твърде вероятно е и маншона да е скъсан(още 12-16лв.) ако майстора прави реглаж на предница няма да бележи и ще те накара и реглаж да правиш.Питай при Омбре(0877246632 мисля че ти е наблизо) аз питах в Ботевград един майстор луд фен имаше 3 хонди и ми каза 30лв. но трябваше да си я купя сам а и нямах път към Ботевград пак и реших сам да си я сменя(лесно е и не се сваля рейката).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ще съм благодрен ако някой обясни ,къде точно се намира врътката за обиране на луфта на кормилната рейка:blink: В моят случай става въпрос за civic 5ta sedan :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за намесата на колегата в темата ,но аз съм с англичанка ,и на мен ми казаха да сменя тампони и биалети и всичко ще е ок. но уви,пак същото.Как мога да разбера дали е от реиката-хидравлична.ИЗВИНЯВАМ СЕ ПАК НА КОЛЕГАТА:) ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...