Jump to content
ivoto

Задължителна ли е смяната на водната помпа, когато се сменя ангренажния ремък?

Recommended Posts

Задължителна ли е смяната на водната помпа, при първоначално обслужване на автомобила, когато се сменят ангренажния ремък и ролка?Става въпрос за Сивик 1,4 iS, EJ9, 1998г. (80000 км, ако може да се вярва на километража)Не става въпрос да се спестят 80-100 лв., а дали така се прави по принцип. Тоест на всяка цена ли трябва да се лиши колата от оригиналната водна помпа, за да се замени с нещо друго - не оригинално, но ново?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължителна ли е смяната на водната помпа, при първоначално обслужване на автомобила, когато се сменят ангренажния ремък и ролка?Става въпрос за Сивик 1,4 iS, EJ9, 1998г. (80000 км, ако може да се вярва на километража)Не става въпрос да се спестят 80-100 лв., а дали така се прави по принцип. Тоест на всяка цена ли трябва да се лиши колата от оригиналната водна помпа, за да се замени с нещо друго - не оригинално, но ново?

Това ми звучи като въпрос от ауди форума. С смяна на ангренажния ремък на А6-ца 2,5 TDI се сменят един куп други работи (и водна помпа). Благодаря не сме от тия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много такива майстори станаха.Смени ми тампони - да ама ще трябва и амортисьорите. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bat_gogo

не е задължително да сменяш и водната помпа (особено ако няма проблеми и ако трябва да я смениш с неоригинална)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен едни "майстори" ми казаха същото,ама не съм сменявал помпата!д16 з9 съм показва ми 105000км и аз нз дали са реални ама така доиде от италия!Ако има някои компетентен по въпроса наистина ще бъде полезен!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И що реши че колегите дето са отговорили не са компетентни та искаш някой такъв да ти отговори? И как ще познаеш че е компетентен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GINDAHOOD

аз смених ремъка но се наложи и помпата да сменя защото беше оригиналната още.и при натягането на новия ремък(нормално стегнат) тя поддаде и почна да протича,.и така и нея смених.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lubozaki

именно поради тази причина е хубаво да се смени, просто стария ремък е леко разтегнат и усилието е по-малко отколкото на новия, обаче и аз не съм я сменил пък и разбира се, че не е задължително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да прав си колега.ама ако не е сменяна много време новия ремъкя я натяга и тя ако мръдне малко е достатачно та текне.дано не се случи така и на колегата .успех. :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tekkonkinkreet

Като взех колата преди няколко седмици й смениха всички консумативи и заедно с ангр. ремък отиде и водната помпа. Но тя беше доста старичка и мисля че течеше съвсем леко. Цената на новата беше към 80 лева.

Редактирано от Tekkonkinkreet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vex

да обобщим: водна помпа се сменя само ако не е изправна. :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,ама не е точно така,производителя съветва при всяка смяна на ангренаж да се сменя и водна помпа :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако изпълняваме всички препоръки на производителя тия коли ще са БЕЗЦЕННИ!Те казват и само от Бултрако да пазаруваме!!!Не виждам какъв е смисъла да сменям помпата ако няма проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се занимавам с авточасти и на всички клиенти препоръчваме да се смена водната помпа, на коли задвижвана с ангренажен ренък.Дори в нашия сервиз не сменят ангренаж без помпа, или няма гаранция.До тук добре, на мойта hohda километража показваше 181000 км и смених ремък без помпа само с ролка-експеримент ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Shadow^Dancer

помпата си има пробка от която протича антифриз след като изтърве фибъра. моята хонда е на 154 000км и помпата ми е оригиналната. сменях ангренаж преди 1 месец, само че сега ще трябва да се върна да сменя и водна помпа, защото протече. та какъв е извода? даже и да е изправна помпата, като смениш ремъка може да се окаже че вече не е толкова изправна. пък особено предната помпа ако не знаете кога е слагана ... без коментар. иначе ако си знаете че сте я сменяли преди 40-50 хил км и сте сложили ОРИГИНАЛНА, може да се пропусне смяната и на следващия ангренаж. какви са тия цени м/у другото ? 80лв, 100лв ... за помпа ;) аз си взех оригинална японска NPW за 54лв от пловдив, цена на дребно, от магазин. помпата е консуматив, когато не знаете кога е била последната и смяна. той и ангренажа обикновено има още толкова живот останал в него, колкото е минал до сега, след като го смените (това е ако е качествен), ама на кой му се рискува? верно че водната помпа може да направи по-малки мизерии от колкото ремъка и за това е по-допустимо да се рискува с нея, но все пак ... всеки си решава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tekkonkinkreet

само да се поправя, сега видях разписката - 59.99лв. оригинална хубава водна помпа. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какъв е смисъла да сменям помпата ако няма проблеми.

Май слисълът е, че смяната на водната помпа е 100 лв. когато не се прави заедно със смяна на ремък.Да попитам нещо по темата. За оригинална водна помпа ми искат към 300 лв, а за неоригинална - близо 100 лв. Знам, че за някои части не е добре да си пестим парите купувайки неоригинални, но не знам дали водната помпа е измежду тях...Да си спестя ли 200 лв.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водната помпа няма нищо общо с първоначалното обслужване на автомобил втора употреба.  Не съм чул някой някъде да е сменил водна помпа профилактично.За протичане на водна помпа има съвсем ясна и навременна индикация-започва слабо дакапе и винаги има време за сервиз.Ако искаш да я провериш,смени си антифриза.Ако не протече всичко е наред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

На мен ми я смениха в OMBRE като правих първоначалната смяна на консумативи. Джони каза, че е протекла и ми каза 100лв.... не знам цените, но му вярвам на човека, че толкова струва и така. Сега нямам проблем с охлаждане. :shifty:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Като е протекла бирата е друга - питането тук е дали да се смени просто ей така защото тъй и тъй сме отворили да сменяваме ангрежен ремък!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водната помпа няма нищо общо с първоначалното обслужване на автомобил втора употреба. Не съм чул някой някъде да е сменил водна помпа профилактично.За протичане на водна помпа има съвсем ясна и навременна индикация-започва слабо дакапе и винаги има време за сервиз.Ако искаш да я провериш,смени си антифриза.Ако не протече всичко е наред.

Аз си смених водната помпа профилактично(ето сега чу)А относно това,че като протече има време-питай колегата BOSS HOGG,неговата протече до близо до Сливен миналата година в най-големите жеги,много приятно беше ЦЯЛ ДЕН

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично си го изядох доста голям след като не си смених водната помпа като си сменях и ремъка.Помпата ми протече на доста километри от варна в събота след обяд.Добре че бяха Ачо и Дойчин да ми съдействат иначе бях обрече да седя в ямбол 3,4 дена.Бяха затворени всички магазини , защото беше събота следобяд, а отворените като им споменах водна помпа за ЦРХ 2г. и им настръхнаха косите.Така че имате ли финансова възможност сменяйте си водната помпа при смяната на ремъка.Тя може да издържи и 2,3 смени на ремъка но ако ви остави на пътя на 300, 400 и нагоре км. от вашия град си е доста неприятно изживяване.А и по принцип знам че навън при смяна на ремъка се сменя и помпата.Аз лично повече експерименти няма да си правя с това нещо.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...