Jump to content
nicki

Кат и скритите камери

Recommended Posts

Преди няколко месеца от Кат-София са пуснали коли с вградени скрити камери, които заснемат нарушителите по пътищата. http://dnes.dir.bg/2007/10/01/news2163359.htmlВъпросът ми към вас колеги е: има ли някой получил "честитка" по този начин, и ако колите са наистина 20 както пише в новините, нека който е видял такава да предупреди останалите каква марка е, какъв цвят, с кой номер е и т.н за да можем да се пазим от тях. Весела Коледа и Честита Нова Година :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи казваш КОЛЕГИАЛНО да си пре-предаваме такава информация, ако знаем? А не е ли най-интелигентно, КОЛЕГИАЛНО и разумно ПРОСТО да си караме по правилника. С мисъл, човещина, разбиране и толерантност на пътя?Иначе за колите е коментирано и се знае. Бели Астри и Форд Фокус. Всичките са със затъмнени стъкла.Ама все си мисля, че начина да се оправим не е да продължаваме по "балкански" маниер и да търсим начин да "прецакаме" ченгетата, а да се замислим, че правилата не са създадени с единствената цел на "niki" от форума на Хонда, или на "Мунчо от Разстрелци" да му е гадно. Докато се разсъждава по този начин всяка вечер водещата новина по телевизията ще е "Днес в страната станаха 30 ТЕЖКИ катастрофи".Всела Коледа, приятелю! Не ми се обиждай... просто е време да почнете да мислите разумно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи казваш КОЛЕГИАЛНО да си пре-предаваме такава информация, ако знаем? А не е ли най-интелигентно, КОЛЕГИАЛНО и разумно ПРОСТО да си караме по правилника. С мисъл, човещина, разбиране и толерантност на пътя?Иначе за колите е коментирано и се знае. Бели Астри и Форд Фокус. Всичките са със затъмнени стъкла.Ама все си мисля, че начина да се оправим не е да продължаваме по "балкански" маниер и да търсим начин да "прецакаме" ченгетата, а да се замислим, че правилата не са създадени с единствената цел на "niki" от форума на Хонда, или на "Мунчо от Разстрелци" да му е гадно. Докато се разсъждава по този начин всяка вечер водещата новина по телевизията ще е "Днес в страната станаха 30 ТЕЖКИ катастрофи".Всела Коледа, приятелю! Не ми се обиждай... просто е време да почнете да мислите разумно!

Не се обиждам разбира се, особено от съфорумци :) но ограничението от 50км/ч и дядо ми не го спазва :) :) :) Иначе правилата за движение всеки си ги разбира по своему, важното е да не пречиш на свободното придвижване на останалите около тебе. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно те подкрепям, колега. Не ме интересува какви са колите, ако ще и Макларъни да са, все ща ми е тая. Такива коли не биха безпокоили онези, които карат в рамките на закона и не издевателстват по уиците.Весели Празници и карайте разумно и трезво!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно те подкрепям, колега. Не ме интересува какви са колите, ако ще и Макларъни да са, все ща ми е тая. Такива коли не биха безпокоили онези, които карат в рамките на закона и не издевателстват по уиците.Весели Празници и карайте разумно и трезво!

Пробвали ли сте някога да карате точно по правилата??? Няма да ви е лесно вярвайте ми. И аз съм за това да се спазва закона за движение по путищата но по нашите улици караш ли правилно и почваш да пречиш на останалите, просто защото си единствен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно те подкрепям, колега. Не ме интересува какви са колите, ако ще и Макларъни да са, все ща ми е тая. Такива коли не биха безпокоили онези, които карат в рамките на закона и не издевателстват по уиците.Весели Празници и карайте разумно и трезво!

Пробвали ли сте някога да карате точно по правилата??? Няма да ви е лесно вярвайте ми. И аз съм за това да се спазва закона за движение по путищата но по нашите улици караш ли правилно и почваш да пречиш на останалите, просто защото си единствен.
E, аз не казвам, че карам напълно по правилата, даже не смея да го твърдя.Но карам, така че максимално малко да застрашавам моя и чуждия живот, а пък и се предпазвам от ненужни сблъсъци и препирни с други опитни или не толкова опитни шофери (за пример: на цариградксо не карам с 140, нито пък с 60 в крайно ляво, давам винаги предимство, спазвам дистанция и гледам знаци.....но винаги имам и малки нарушения като минаване на жълто и т.н.). А иначе, да съгласен съм с тва, че като караш според закона се оказва, че пречиш на всички. Това е което трябва да се промени, трябва да се научим да караме така, че да не си пречим, и законът в общата си част е затва.А сега по темата, че тва наистина е офф: МИ да кво от това като ще пуснет 20 коли по софия.И кво? Ше хваната трима четирима , кито са минали начервено и тва ше.Цялата тази работа е само поредното преразпределение на бюджета и опиране на некви мангизи. Шекспир си го е казал: Too much ado about nothing! (Mного шум за нищо).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13. бул. "Драган Цанков" при спускане от радио кулата към БНР на около 100 метра преди пешеходната пътека и 150 метра след знака за ограничение за 40 км/ч (камерата е настроена за 70 км/ч)

тази или не работи или е настроена на доста повече от 70 - вярвайте ми ;)иначе евала на Миленка за инфо-то. Относно спазването на правилника и аз съм с две ръце за, макар че някои от ограниченията са непостижими... Редактирано от addevil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest VOR

Някой да има толкова пълна и изчерпателна информация и за Пловдив....!!!!???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам за др градове как е обаче във Варна покажат ли ви палката от бяла АСТРА със СИНИ ленти по добре спирайте защото имат камери. Обикновените бели АСТРИ нямат засега . От личен опит го знам :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много трудно се кара по правилата. Обаче на мен последно време не ми вървеше и само ме спираха. Не ми останаха точки в книжката. Сега гледам над 50 да не карам, но това ме постави в друга група. Сега само ме изпреварват и ехидно ми се смеят. Много тъпо усещане, но нямам избор. Според мен ако ти караш по бързо, имаш по добър поглед върху нещата, от колкото ако караш по бавно. Ако си по бързо движещ се ти виждаш другите, маневрираш около тях и ги подминаваш, но ако те профучават около теб е много по гадно според мен.

Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Относно камерите в полицеиските коли го има от 1999 година в нашата родна страна. Така, че не се oчудвайте. Аз бях тогава на авто-изложението и видях как представяха парвата кола с камера, радар и записващо устроиство (DVR) в нея. А 6то се однася за камерите по къстовищата не вси4ки са опсни. Повечето следят за катастрофи, но част от тях са варзани кам светофарната уредба и засичат. Така, че внимаваите. :bow:

Редактирано от NO FEAR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14. Овча Купел, Обиколна, точно след топлофикация, настроена на 60км пробвай със над 100аз там под 100 не минавам особено сутрин в 6 като бързам за работаиначе е добре да се знае че я има

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала Колеги :lol:

Редактирано от Zvero

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрейовете и каквито и да са там буклуци срещу камерите не действат. Наскоро правиха тестове на тия "екстри" по Discovery в предаването MythBusters. Е резултатите от всички тези спрейове, слоеве, фолиа и какво ли още не, бяха кристален образ на регистрационния ти номер. Дори тестваха камерите с преминаване с висока скорост - 225 км. с Lamborgini и образът на снимката отново беше кристален - откажете се и не си давайте парите за глупости

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз получих честитка 250лв.и16точки за 104км.ч в града

Къде са те снимали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз получих честитка 250лв.и16точки за 104км.ч в града

Странно защото мене за 126 отгоре наказанието ми беше 200 лева глоба и 3 месеца без книжкаточките не са ми пипали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли дали се занимват да пращат честитки до други градове. Защотот аз съм с бургаска регистрация но карам предимно в София. И тъй като в Бургас няма кой да проверява пощатата аз даже няма и да разбера че съм получил нещо. Съответно няма да си платия и глобата а и мога и без точки да остана без да знам !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във варна на аксаково съм виждал като светва камерата вечер но от 5-6 месеца нямам нищо насреща :worthy: може би фордовете не ги лови :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз получих честитка 250лв.и16точки за 104км.ч в града

Кофти работа, колега, според мен ще ти вземат книжката поне за месец, когато ти излезе наказателното. :worthy:
За 3 месеца

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз получих честитка 250лв.и16точки за 104км.ч в града

Странно защото мене за 126 отгоре наказанието ми беше 200 лева глоба и 3 месеца без книжкаточките не са ми пипали.
На мен ми е 250лв. защото е в населено място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз получих честитка 250лв.и16точки за 104км.ч в града

Къде са те снимали?
Вьв Враца черния Хюндай рег. номер 0900.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и една патрулка с камера,която ми казаха,че можела да снима и като се движи зад теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги знаете ли на новата отсечка на Околовръстното след разклона за Драгалевци по посока бул.България, дали има камери? Асфалта е чисто нов и е малко нанадолнище и колата сама си върви с 100к.м/ч, а ограничението май е 60. :P

Редактирано от nicki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми значи карай със 60!!! Не мога да разбера що за глупост е това...околовръстното не е завършено, няма маркировка, няма означения, няма мантинела, от 4-ри платна стават 3 - 2 - 1, без знаци, пуснато е предварително, , за да няма задръствания и вече караш със 100 там, това с какъв акъл?Съжалявам ако звучи грубо, но онзи ден вече имаше катастрофа там и смачкано такси, точно защото колата му сама беше вървяма със 100 в снега...

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако ти кажа че вчера карах след една лада Нива с 160км/ч...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:P Нивата вдига толкова само пълна по надолноще...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да те поздравиме ли искаш! Карайте разумно бе хора, стига сте се правили на рейсъре, да не си видите разпиляни червата като се размажете някъде!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм че така не трябва да се прави, ама тия пусти 110 кончета... а и шосето беше почти празно, видимост огромна(4 ленти) заиграх се малко с Пежото и Нивата к'во толкова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм че така не трябва да се прави, ама тия пусти 110 кончета... а и шосето беше почти празно, видимост огромна(4 ленти) заиграх се малко с Пежото и Нивата к'во толкова.

:P Колега, много ли са ти 110 кончета?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кончетата ли са виновни, ами ако бяха 220 кончета с колко щеше да караш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм че така не трябва да се прави, ама тия пусти 110 кончета... а и шосето беше почти празно, видимост огромна(4 ленти) заиграх се малко с Пежото и Нивата к'во толкова.

Това обяснение го дай на полицаите като те снимат !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мани, голфаджийски работи :P Карат като луди и после в най-добрия случай репликата е като от клипа - Е, това не трябваше да става....В най-лошия случай знаем какво става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре камери ок, ама нали трябва и да има назначени хора дето по цял ден стоят и гледат камерите....пародия беше че сложиха камерите а поне 6 месеца нямаха сървъри които да записват, после с частното кметство от преди година още няма кадри, и сега...защо никои не получавал честитка...ами няма закон, няма екип, няма отдел,....а иначе по европеиските изисквания камерите си ги има.....всичко е опорочено от самото начало, само ако има наказания ще има спазване, мисля че до 2 години още ще има изцепки по Българските пътища...някой с по нова информация да сподели...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...