Към съдържанието

Проблем с волана
Разхлабен волан

• Не можете да пишете в тази тема
5 отговора на тази тема

#1 Uberpsy

Uberpsy

Новак

• Член
  • Pip
  • 5 Мнения:
  • Кара:Honda Civic VIII, 2,2 i-CTDI
  • Място:Sofia

Публикувано 18 октомври 2017 - 09:35

Здравейте колеги,

От 3 месеца съм горд собственик на Civic 2,2 i-CTDi, декември 2006, и съм напълно доволен от колата.

Вчера обаче волана почна да помръдва при пълен завой, все едно има празен ход, но реално няма. Проблема се вижда най-добре когато колата не работи, самия волан има ход 1-1,5 цм и усещането е че като ли е разхлабен в самия волан (при върха) точно зад air bag-a. 

Забелязвам също че волана е от EX версия (с бутони за поемане на обаждане) въпреки че колата е спорт изпълнение. Предполагам че проблема идва от там и по някакав начин волана се е рахлабил, че се клати по точно такъв начин. При каране на по голями скорости това не се усеща но за мен е дразнещо да когато тръгна да завивам волана първо прескача 1цм от хода който прави и след това завива. Някой да е имал подобен проблем?

Иначе колата е перфектна, не забелязвам никакви проблеми за които съм чел, на 185000км е не харчи грам масло от както я карам (4000 изминати км). Това е първата ми Хонда и съм абсолютно влюбен в нея!

• 0

#2 AdDiCtEd

AdDiCtEd

Новак

• Член
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 18 октомври 2017 - 16:02

Така както го описваш все едно презкача зъб от шлиците, което ми се струва много странно. Иди на майстор да я види да не вземе да превърти и да останеш без волан. Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk
  • 0

#3 Uberpsy

Uberpsy

Новак

• Член
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 18 октомври 2017 - 22:06

Решен е проблема. Махнах air bag-a на волана и централния болт беше разхлабен. Притегнах го и сега е ок. Не знам как е успял да се разхлаби но ако отново се случи ще му сложа врязваща се шайба.

Поздрави!

• 0

#4 Japanese fever

Japanese fever

Takumi Fujiwara

• Член
  • PipPipPip
  • 1710 Мнения:
  • Кара:Civic EJ6 D16Y7
  • Място:Touge, Japan

Публикувано 18 октомври 2017 - 22:17

Може колата да е била удряна и да са й сменили еър-бега заедно с волана от друга кола и да не са го затегнали както трябва.

• 0

Колкото и да ти е бърза колата, винаги ще се намери един Сивик, който ще е по-бърз! :D
Чехите да стигнем, а американците и руснаците ряпа да ядат!
13 години Хонда НЕ ме е оставяла на път!

#5 Uberpsy

Uberpsy

Новак

• Член
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 18 октомври 2017 - 22:39

Възможно е, въпреки че отпред по нищо не може да се каже че е удряна. Волана определено е сменян, има бутончета от лявата страна, за гласова команда и приемане на обаждания (нямам блутут и навигация) Това ме наведе да огледам внимателно, така и не открих следи от удар. А пък и волана си е готин със бутончетата, без значение че не всичките се използват :) 

• 0

#6 AdDiCtEd

AdDiCtEd

Новак

• Член
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 19 октомври 2017 - 07:26

Не се слага "врязваща се шайба" или зегерка, слага се една шайба с едно перо което се изкривява така че гайката да не се развива. Направи си го да си сигурен че няма пак да се развие. Едно време свалях волана на едно кола и даже без гайката нямаше вадене, трябваше със скоба да се натегне, твоето явно не си е било стегнато. Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Този пост е редактиран от AdDiCtEd: 19 октомври 2017 - 07:27

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни