Jump to content
Stoiko

Нямам топло при ниски обороти

Recommended Posts

Имам Civic 7 генерация 1.7 ctdi и проблема ми е следния. Колата загрява както си трябва но парно при ниски обороти при градско каране няма, топлия въздух идва чак след 2500 оборота, преди 2500 оборота студено та студено. Когато тръгна на дълго и я карам 20-30 км и след това идва парно и на място. Карах я в Бултрако в Пловдив но там не разбраха и не направиха нищо. Сменяха термостата, гледаха някакви подграващи свещи и накрая казаха, че неможели да помогнат. Наи хубавото в случея е, че сега идва лятото и парно няма да ми трябва но до зимата трябва да си реша някак проблема :P Ако някои може да помогне приемам съвети и предложения всякакви, а ако някои е имал подобен пробем и го е отстранил ще се зарадвам още повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имам някоя друга идея. 1. Водна помпа - слаб дебит. Имам случаи при немски коли, на които водната помпа е със счупени витла и не върти водата добре. Не знам каква е при хонда, тъй-като никога не съм отварял за да видя. Не ми се вярва все пак това да ти е проблема, по скоро долните редове са за теб. 2. Частично запушване на водните кръгове или радиаторчето на парното. Когато вдигаш обороти, увеличаваш налагането създадено от водната помпа и водата минава през малкия отвор и успява да се завърти през радиаторчето на парното. На мен ми звучи сякаш си за смяна на въпросното радиаторче. Обаче ти препоръчвам майстор да направи диагностика. Все пак от дистанция няма как да разбера на 100 %. По голяма част от проблемите могат да бъдат диагностицирани, но човек трябва да има опит и желание. Според мен си попаднал на човек, на който не му се е занимавало(мое мнение).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с помпата да има счупено ветло го изключвам защото според мен ако не правеше хубаво налягане помпата колата щеше да загравя, а няма такова нещо. За запушеното радиаторче и аз се бях насочил към него но оня от Бултрако като ми каза, че до сега нее виждал хонда с такъв проблем. Тръбиччките на радиаторчето били медни и нямало как да се запушат на 5 годишна кола карана само с хубави антифризи. Гледам, че мн хвалят сервиз Омбре в София и мн се замислям дали да не се засиля от Карлово и да го посетя да погледне и дано тои разбере, че това се оказа мн кофти проблем и направох щях да се замисля сериозно като я купувах ако знаех, че ще ми създава такива главоболия това парно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръбиччките на радиаторчето били медни и нямало как да се запушат на 5 годишна кола карана само с хубави антифризи.

Да бе изобщо няма как да стане.... освен ако не са набили някакви добавки за запушване на течове, червен пипер, боза и не знам какви бабини лекове... Огледай за някой прегънат маркуч (ако е с газова, газаджийте са специалисти в тая област). На други коли съм виждал наобратно свързано парно и после няма парно - не знам дали това може да се случи на твоята, но трябва да се провери и това. После промивка на радиаторчето и смяна на антифриза - може да се очакват и изненади след тия дейности.Поздрави,Оги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не смяташ да откриваш сам проблемите, решението ти за Омбре сервиз е повече от правилно. Обаче се обади предварително, имат много натоварена програма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антифриза го смених но резултат нямаше, сега съм решил по съвета на колегата Stefan Milev да промивам радиаторчето. Ще го надуя с вода и се надявам да избута квото има или просто да го промие, пък да видим какво ще стане. За газаджиите да са ми прегънали маркуч нее възможно защото е дизел(по горе бях писал но явно не си догледал). Също ме съмнява това с наобратно свързаното парно ми звучи логично, защото като запаля и един маркуч се згрява мн бързо но не отива към радиаторчето, а некаде другаде, а според мен трябва натам да отива но според схемите на Бултрако били наред, макарче и онзи доста се чеса където не го сърби за този мъркуч дали нее объркан и трябва да потърся някои колега с работещо парно да видим при него къде отива въпросния мъркуч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...