Към съдържанието

- - - - -

Проблеми с клапани на К20, К24

• Не можете да пишете в тази тема
5 отговора на тази тема

#1 h5rov

h5rov

/!\

• Член
  • PipPipPip
  • 480 Мнения:
  • Кара:Accord 2.4i, АТ, 2007
  • Място:Пловдив

Публикувано 12 август 2017 - 14:48

Здравейте.
Пускам темата за повече информация от чисто любопитство.
Съседната тема за износения вал се заформи доста добре и се появи полезна имформация.
Би ми било интересно и за клапаните.
Причината за прегаряне, има ли превенция. Само при автомобили с ГИ ли прегарят?
Ясно, че само изпускателните може да прегорят, а със смукателните има ли някакви драми?
Поради каква причина се налага реглажа на клапаните?
  • 0

sig-2011.png

#2 petko_z

petko_z

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 219 Мнения:
  • Кара:Old: Accord n22a1 2004; New: Accord r20a3 2008

Публикувано 12 август 2017 - 16:24

Като си почнал да чоплиш - редно е да попиташ какво се случва и с колектора, катализатора и гърнето.. Нека по-запознатите кажат..
  • 0

#3 h5rov

h5rov

/!\

• Член
  • PipPipPip
  • 480 Мнения:
  • Кара:Accord 2.4i, АТ, 2007

Публикувано 12 август 2017 - 16:32

Не схванах?
Ако имаш предвид влиянието на ГИ над тези елементи е друга тема за друг раздел.

п.с
Освен, че гният гърнетата вътрешно от конденза... на колектора и катализатора какво пък да им става?
  • 0

sig-2011.png

#4 JHM

JHM

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 519 Мнения:
  • Кара:ACCORD CL7 K20Z2
  • Място:BG

Публикувано 12 август 2017 - 16:47

Здравейте.
Пускам темата за повече информация от чисто любопитство.
Съседната тема за износения вал се заформи доста добре и се появи полезна имформация.
Би ми било интересно и за клапаните.
Причината за прегаряне, има ли превенция. Само при автомобили с ГИ ли прегарят?
Ясно, че само изпускателните може да прегорят, а със смукателните има ли някакви драми?
Поради каква причина се налага реглажа на клапаните?

Чудесна тема,нека хората от форума,които са вътре в материята и отварят всеки ден капаци на хонди да направят своите заключения по може би най важният въпрос по бенз.двиг.Би било полезно и за тези ,които са решили да купуват хонда,като колегата с износената гърбица от др.тема,който в последствие разбира за периодичното регулиране на клапаните.
  • 0

#5 petko_z

petko_z

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 219 Мнения:
  • Кара:Old: Accord n22a1 2004; New: Accord r20a3 2008

Публикувано 12 август 2017 - 17:24

Не схванах?
Ако имаш предвид влиянието на ГИ над тези елементи е друга тема за друг раздел.

п.с
Освен, че гният гърнетата вътрешно от конденза... на колектора и катализатора какво пък да им става?

Така ми заприлича темата - "Какво ще се случи неизбежно рано или късно ако карам на газ..". Sorry, ако съм сгрешил..

Иначе клапаните си горят и пропадат както на газ така и на бензин.. Рано или късно и с двете горива този ремонт е неизбежен.

Ускоряваме този процес на газ с по-бедните смеси (по-бавно горене), което изобщо не значи, че и кола карана само на бензин няма да и се случи..

По-честото регулиране няма да те спаси да не изгорят. Просто ще ти осигури прилична работа на двигателя в процеса на бавно потъване на клапана.

И на бензин се регулират, но на по-големи интервали. Щом производителя е дал тези интервали, значи е предвидил потъването им.

Колкото до превантивните мерки това да не се случи мога да кажа че е на 90% работа по настройките на АГУ-то от страна на газаджията..

Той нека си нагласи правилно сместа, запалването и т.н. пък да става каквото ще! :)

• 0

#6 JHM

JHM

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 519 Мнения:
  • Кара:ACCORD CL7 K20Z2
  • Място:BG

Публикувано 12 август 2017 - 17:39

Това за сместа карайки на газ,и нямам индикация по таблото(светещ чек),значи ли че сместа е ок.Може ли да им се вярва на несветещите лампи.Реглаж съм правил 2 пъти,през 15000,като на втория имах минимални отклонения на 2 клапана(нямам спомен кои).Сега ми предстои реглаж но на изминати 20000 и ще видим какво е състоянието.Да допълня,че нямам мазачка за клапаните,а довпръскване на бензин след определени обороти.Горе долу довпръскването като разход ми е 1-1,2л. на 100.
  • 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com