Jump to content
rollin

Фаровете ми слезнаха много надолу

Recommended Posts

ЗдравейтеВчера забелязах че късите ми светлини са се забили доста на ниско, а в колата нямам копче за реглаж понеже те сами се регулират според наклона на колата.От какво може да е това?Дали мога ръчно от фаровете да ги регулирам или?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като взех колата някога имах такъв проблем и беше много неприятно. Бяха забити долу и светеха на 4-5 метра пред колата.

 

Според Юби-Ко модулът ми за автоматичното регулиране (намира се между задните колела) си работеше и трябваше ръчна интервенция.

 

Регулират се и ръчно самите фарове с много дълга "+" отвертка, защото врътките са забити много надолу зад тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи да ти видят двата модула за управление на фаровете. Единият е закачен с малка биалетка на заден ляв нодач. Другият трябва да е на някой от предните носачи. С времето, тези модули почват да скърцат от постоянното движение. Звука е все едно си скъсал пружина и може да подведе доста от сервизите да сменят пружини/тампони/нисачи/тн. Цената на задният модул е 560 лева в Юбико. Алтернативното лечение е да се откачи биалетката от задният носач и скърцането спира. Ако ти е откачена и не са я закрепили да не мърда, и си минал някоя дупка, може да се е отворила и колата да си мисли че е наклонена и затова да ти навежда фаровете.Горното поне беше моя случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти знаеш ли че мискърца нещо при потегляне и никой найстор не може да намери проблема, уж всичко си е здраво.Интересното е че като е мокро времето скърцането спира.Ако е от тоя датчик дали не може да се смаже?пп... Днес ми изгоря и едната крушка на късите, но някой път като пусна фаровете наново се опитва да запали но само мигне и загасне.Какви са шансовете баласта да е проблемен?

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом премигват шанса баласта ти да е проблемен са малък. Смени крушките.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска поръчах крушки и открих проблема с фаровете... :DПросто десния фар като е бил изгорял и за това ми се е струвало че фаровете светят надолу, а реално аз съм бил с един фар само...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че си открил проблема. Колкото до скърцането - ако го чуваш само под 30-40 км/ч и майсторите казват че всичко е наред, ходи в Юбико те знаят коя е биалетката. Да я откачат и веднага ще разбереш дали се е оправило.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Суперб-а ми и аз си мислех,че е крушка,но се оказа баласт.Симптомите бяха абсолютно същите,премигваше един път палеше-друг не,леко синееше крушката докато съвсем отказа да свети.Ходих на 2 места всички бяха категорични крушка,свалих крушката(Филипс)и момчето от магазина казва ама тя изглежда ок дайте да я тествам-светеше отлично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм от София иначе щях да ида в този сервиз.Преди малко ходих пак да я погледнат за това скърцане при потегляне но нищо не хвана майстора отново и каза да карам така или докато се засили още повече шума или докато не се счупи каквото е там...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...