Jump to content
xwildbg

Subaru Forester или Honda Hr-v

Recommended Posts

Здравейте, не съм сигурен, че тези две коли подлежат на сравнение, пък и все пак пиша във форум на Хонда, но ще съм ви благодарен ако изкажете мнение по въпроса. Става дума за Honda Hr-v от 2000г или Subaru Forester 2.0 от 1999 или 2000г.. Наистина не мога да преценя кое е по-доброто - като технически параметри, пък и като държание на пътя... Ще ви бъда благодарен, ако ми посочите и някакви сигурни технически данни (разход на гориво, размери на колата и багажното и др.) за двата модела-защото порових малко в нет-а и немерих доста противеречиви неща. Чакам отговори и предварително на всички, които ще си загубят времето за да ми отговорят ;);) Върнете се в началото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

За съжаление не мога и аз да ти дам отговор на въпроса макар, че съм дилър на Субару а фен на Хонда. И двата автомобила имат предимства и недостатъци но каквото и да избереш, няма да направиш фатална грешка. Форестъра е може би най-добрия вариант като съпоставка стабилност на пътя и проходимост извън пътя а ХР-В е повече лек автомобил отколкото SUV по-нисък разход на гориво и лесен за обслужване. Абе квото ти е на сърце ;)

Редактирано от joro_bul

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xwildbg

макар, че съм дилър на Субару а фен на Хонда.

мерси за отговора, но като дилър ако може да ми спуснеш малко инфо за Субаро-то - действителен разход, поддръжка, настина ли се чака дълго време за чести и т.н..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като обслужване не е по-различно от хонда, но ако се наложе нещо по-сложно, може и да се стигна до месец - макар, че има доста части на склад. Разхода е малко по-висок от на хонда но и има за какво - постоянно зацепено 4х4. В грдско си на 10л/100км. а извън града пада до 7,5-8л/100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауто.ру има доста данни за различни коли :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://catalog.auto.ru/catalog/cars/subaru/forester/

 

 

Длина 4450 мм Ширина 1735 мм Высота 1590 мм Колесная база 2525 мм Колея передняя 1475 мм Колея задняя 1450 мм Дорожный просвет 190 мм Объем багажника максимальный 1530 л Объем багажника минимальный 410 л ДВИГАТЕЛЬ Расположение двигателя Спереди, продольно Объем двигателя 1994 см3Мощность 122 л.с. При оборотах 5600 Крутящий момент 176/4000 н*м Система питания Распределенный впрыск Наличие турбонадува - Газораспределительный механизм ohc Расположение цилиндров Оппозитный Количество цилиндров 4 Диаметр цилиндра 92 мм Ход поршня 75 мм Cтепень сжатия 9.7 Количество клапанов на цилиндр 4 Топливо АИ-95 ТРАНСМИССИЯ Кол-во передач (мех коробка ) 5 Кол-во передач (автомат коробка) - Привод Полный постоянный

ЭКСПЛУАТАЦИОННЫЕ ПОКАЗАТЕЛИ Объем топливного бака 60 л Время разгона (0-100 км/ч) 10.8 c Максимальная скорость 178 км/ч Расход топлива на шоссе 7.7 л/100км Расход топлива в городе 11.7 л/100км СнаряжА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

боксера при субару е може би най- здравия японски агрегат произвеждан някога, просто уникално здрав и качествен автомобил, моят скромен но обективен глас е за субару!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че двете коли са съвсем различни класове. Субарото го сравняват някои с Волво ХС70 и даже Олроуд на Ауди. Хондичката е симпатична, ама си е чисто градски автомобил, нещо средно между комби е хеч, ама с просвет на джип.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Субару АУТБЕК е еквивалент на Аудито и Волвото но не е така луксозно като тях (но на мен то ми е най на сърце) . Иначе Форестерът е еквивалент но на четиривратия вариант на ХР-В - той е и с по-дълга база . Според мен по-достоен е "горският" заради по-добрият интериор , окачване и симетричното фул тайм 4х4 . За справка на колегата Заррик http://www.autoreview.ru/archive/2007/24/a...d_outback_xc70/Триумвират

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest brummm

Форестъра е по-здрав в случая, по-надежден, по-проходим... Все пак стигне ли се до 4Х4 си е Субару нема кво да си говорим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разхода зависи от теб при положение, че колата е читава. новия форестър го докарах на дълго под 7/100 а шефа ми се оплака, че в града не пада под 11/100 :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...