Jump to content
eNigMa_

Въпрос за гедоре

Recommended Posts

Колеги да изкажете някое мнение , харесал съм си гедоре на марката Zimber-Tools от 108 части. Става въпрос за това гидоре, http://zimber-tools.com/rchni-instrumenti-zimber/gedore-vlozhki/gedore-zimber/gedore-kombiniran-1-2-i-1-4-108-chasti-zl-4108q-zimber-tools.html да кажете дали да го взимам или да търся на някоя друга марка :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е за домашно-гаражна употреба, ще ти вършат работа и по-евтини варианти, но този си е направо приличен за целта.

 

Само един съвет относно тресчотките - никога, ама никога не ги ползвай за първоначално отвиване на здраво стегнати сглобки, както и за финално затягане на такива.

 

Поздрави и успех в ремонтите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра марка гедоре, един приятел има същото, много е здраво и издържливо. Поздрави! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите колеги. Да за домашна употреба е :) значи остава това гедоре. Поздрави! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не развивай гайките на джантите само с тях :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако неможе да си развие джантите с него закакво да си дава парите тогава?Колеги аз работя с най-различен ръчен инструмент от 6-7 години насам, мога да кажа че пари за инструменти вече не стискам.Последната ми покупка са едни клещи, забележете едни единствени клещи за рязане и зачистване на кабел който струват 110 лева.Направих 6 етажна бизнес сграда с милиони ключове контакти и разпределителни кутии и като ги забърша с мокра кърпичка все едно сега излизат от магазина.Режа шпилки и болчета с тях без да се притеснявам вобще.Такаче по добре колегата да сабере още някой лев който със сигурност ще му се върне напред във времето но поне няма да се притеснява дали механизма на тресчотката няма да здипли, дали някоя вложка няма да се спука, дали куфарчето няма да се строши след първия студ и те така.Със сигурност ще си помисли "Я да си гу купя това, то за домашно ще е добре", ама има "домашно" и "ДОМАШНО". много зависи колко е сръчен колегата и колко често ще му трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Гедоре е хубава марка :whistle: за Zimber-Tools  нямам и идея :tooth: .Ма имам идея че има хубава тема по въпроса :

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=82589&hl=%D0%B3%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%B5&do=findComment&comment=1057331727

 

 

P.P http://www.gedore.de/en/index.html

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Top Master за около 90-100 лв доста болтове на джанти, болтове на скорости, на мотор и т.н. са сваляни с него , ползвано е понякога за чук - когато липсва наблизо такъв. За тези пари повечето майстори работят с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Зимбера не е лош, но е на качеството на подобни които са към 80-90 лева в Офф форума един колега продава подобни комплекти за по 80 лева а като е масова поръчка дори цената слиза на 70. На мен обаче не ми се рискуваше и за около 130 лева по спомен си взех на Форсе, ще те излъжа колко части е маи 108 като тая Зимбера, само  с тая разлика че там не се ограничавам с тресчотка да развивам квото и да било :) Самите битове са с профил "супер лок" и захапе ли някои болт глава къса но не го заобля :) Друг важен момент е колко зъба са тресчотките щото ако е некоя смотана с малко зъби съвсем скоро ще станеш пишман от нея, като я вкараш някъде на тясно и тя прави четвърт оборот пък неще да щракне на другия зъб :) Така че хубавко си помисли какво купуваш :) щото го купуваш веднъж :) ето я Публикувано изображение

 

п.п. Сега се загледах в Зимбера и тои е супер лок, ако не ти се занимава да търсиш алтернативи виж го на място как цъкат тресчитките колко зъба са и решаваи :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за съветите. Ще разгледам и ще видя какво ще взема :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж за куфар на Kraft-Welle 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз ще заложа на FORCE-добър китаец с евтина подмяна на камъните и тресчотките ако се наложи.

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 3 години съм с това http://www.alibaba.com/product-detail/186-hand-tool-set-In-Combination_734013332.html?s=p и съм адски доволен :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...