Jump to content
alman

Превключване от бензин на газ

Recommended Posts

Здравейте колеги, преди около месец сложих на второто ми Харви ГИ "Вега". Доколкото знам е български. Колата работи добре и на газ и на бензин, но единственият проблем ми е, че като минава от бензин на газ има един момент на заглъхване и все едно работи на 3 цилиндъра. Като я изфорсирам  нещата се оправят и си минава на газ. Ходих при майстора, който я слага и каза, че било от зададена ниска температура на превключване. Беше на 35 градуса и я направи на 45...да, ама не....проблема си остана.Усещането е все едно, че караш карбуратор и като превключваш не си изчакал да свърши бензина в карбуратора. Другото ми харви е с Фобос и няма този проблем, даже не се усеща кога минава от бензин на газ. В момента когато се появява проблема на ключето светят и лампичката за бензин и лампичката за  газ и нивото на газта. Щом я изфорсирам и лампата за бензин си загасва. Въпросът ми е, дали е нещо по настройките, свързването или? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко са дълги маркучите на дюзите и как са монтирани.Метни едно фото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека майсторът отвори меню F2 Превключ.

 

Как са зададени настройките за превключване?

Какво е зададено на "време за превключване на цилиндрите"?

 

Ако колата прави проблема само докато светят двата индикаторни светодиода (червен и зелен), а в момента на изгасване на червения - всичко е наред, има вероятност да са разменени кабелите, с които се прекъсва сигналът към бензиновите инжектори. Само при първото превключване (за деня да кажем) ли прави проблема?
Софтуерът позволява да се направи такава проверка. Ако всичко е наред - имате нужда от настройка.

 

Случайно да е сложена отметката "едновременно превключване"?

s15.postimg.org/qg35vxr3u/honda_bsm.jpg

Редактирано от Dynamic-art

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...