Jump to content
Brutallize

Проблем при парно Civic 97г. 86к.с

Recommended Posts

Здравейте колеги. Някои от вас може би ме помнят когато имах въпрос дали да си купя Хонда или Rover , но както и да е. В тея студове нещо парното ми мисля ,че прави проблем. Минават около 10-15 минути ,а парното все още не е почнало да загрява или съвсем леко е започнала.Може би когато мине около 20-30 мин чак тогава започва и то при движение на автомобила.
Civic 1997г. 86к.с  2.0 iTD  дизел. Някакви идеи ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или термостат или като дизел си загрява по-бавно зимата.Провери маркучите към радиатора дали и двата са топли като си покарал 3-4 минути.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са топли какво значи?
И колко време ще им отнеме да се затоплят ако съм на едно място да се затоплят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 3-4 мин. ако са топли значи имаш неработещ термостат (постоянно отворен). Прави сравнение между маркучите на радиатора и тези на парното. На парното трябва да греят първи и едва когато температурата стигне 70+ градуса да започнат подгряват и тези на радиатора. 

Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 3-4 мин. ако са топли значи имаш неработещ термостат (постоянно отворен). Прави сравнение между маркучите на радиатора и тези на парното. На парното трябва да греят първи и едва когато температурата стигне 70+ градуса да започнат подгряват и тези на радиатора. 

Като цяло съм леко бос на тази тема ,но мисля ,че оплатненията ми са изтъркани защото при не работещо парно (на 0 е пуснато) усещам ,че отново влиза студено / топло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...