Jump to content
alman

Молба за съвет

Recommended Posts

Да попитам ориентировъчно колко струва смяна на сегменти с части и труд? Искам да взимам едно четириврато харви, че щерката окупира моето, но собственика чистосърдечно ме предупреди, че харчи масло. Последно са му  сложили някаква добавка и харченето е намаляло, но колко не знам. Колата е 2001 обръщана от десен волан, ви-тек  с обикновенна газова. Цената е 4500 като ми дава и части от другата кола по списъка от файла...без цените разбира се. Външно колата изглежда добре. И още един въпрос...ако не взема тази има една която е пак 4 врати , само предно , но има автопилот....странно, но факт. Някой чувал ли е за автопилот на харви? Колата се намира във Велинград...ако има колега, който може да я погледне да не се разкарвам ще съм много признателен.


Ето линк към обявата:


 


http://www.cars.bg/c1409341


parts_honda.pdf

Редактирано от alman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Обръщането" на волана си е цяло приключение. Рязане на ламарини, рязане и наставяне на кабели и т.н. Не се знае, колко качествено е направено, и според мен е таралеж в гащите, т.е. не ти трябва. Освен това не знаеш състоянието на двигателя.

 

Нямам представа дали има заводски круиз контрол, обаче има универсални китове, които без проблем се монтират на Харви.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е защо ще се занимаваш? Има доста читави екземпляри на тази или близка цена... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано идеята ми е да разпродам лека полека частите с които я дава и така да излезе доста по-евтино. Разбира се това сигурно ще се проточи във времето та не знам, май ще търся нещо непреравяно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Днес гледах това

http://www.cars.bg/c1412733

и това

http://www.cars.bg/c1409341

 ЦРВ то ми хареса с изключение на това, че и от двете страни на задните вежди е тръгнала ръжда. Люка нещо бръмчи, но не се отваря. Всичко друго му работи. Продавача ме уверява, че е на реални километри, но.... Мотора работи перфектно както и скоростите....няма ритане няма щипане. 4х4 също включва . Има дребни забележки по външния вид.

Относно харвито, за пореден път се убеждавам, че има снимки на които не трябва да се вярва. Доста забележки, като почнем от счупено ляво огледало, спукан фар, спукана дори и пластмасата на таблото - прозачната, ръжди по задните вежди под вратите. Описаният автопилот може би работи единствено като ръчка, върху която да си изливаш яда, ако си ядосан. Дори и собственика не знае как се пуска. Мотора работеше горе-долу нормално, но воланът беше нещо доста тежък и при навиване докрай, нещо съскаше. Съединителят също беше доста мек , скърцащ и странен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, днес гледах и въпросното обръщано харви. Колата е запазена с малки изключения

- в горния десен ъгъл на предното стъкло уплътнението някак си се е изметнало и трябва май да се пълни със силикон.

- Има ръжда по задната врата отвътре под ключалката

- лампата на ейбезите не свети - нямам идея дали работят

- Проблем с ръчната - не работи даже на моменти задържа задно дясно колело - май е скъсано жилото.

- изпарителят е аут - не подлежи на реглаж

- Климатика не работи

- лек шум от ролка или водна помпа - ще се установи допълнително, ако я взема

 

 сега и плюсовете

- много стегната ходова част

- нови дискове отпред

- много запазен салон и купе

- 4х4 работи добре

- на бензин двигателя мърка

- евентуално цената ще бъде коригирана на 3500 както и частите от прикачения файл

- регистрирано, няма да плащам еко такси и т.н.

- добри летни и добри зимни гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...