Jump to content
hondabluecivic

проблем с кръгов кабел , клаксон и airbag-a на civic 6та генерация

Recommended Posts

Здавейте Колеги!,

Отскоро имам проблем с хондата - става въпрос за сивик 1.4 90 коня 1999 година 6-та генерация.
Проблема е свързан с airbag-a, светна ми въпросния индикатор на таблото преди време и отидох в сервиз, където го оправиха и ми казаха, че не просто са отстранили грешката , а са направили така , че ако има евентуален проблем airbag-a да се отвори.
След известно време, клаксона започна да прекъсва и дори преди няколко седмици напълно спря. Отидох отново в сервиза и ми казаха, че клаксона и airbag-a са свързани с някакъв кръгов кабел, който се намирал под волана и имал две гнезда съответно за airbag-a и за клаксона и , за да можел airbag-a да работи нормално разменили местата в резултат на което клаксона не работи.

Въпросът ми е - наистина ли проблема е в този кръгов кабел? Къде мога да си намеря ? - да търся ли по сервизи и/или автоморги или да потърся в секция Купувам? Може ли проблемът да е в клаксона изцяло и да няма общо с кръговия кабел и airbag-a ?

Благодаря предвартелно за помоща! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.

Да, има такъв кабел/гъвкава лента и може да причини описаните от теб проблеми. При мен светна лампата на еърбега и клаксона спря да свири. Причина - въпросният кабел бе прекъснат.

Долният линк е от форума на Субару и лично на мен ми бе от изключително голяма полза в частта с гъвкавата лента.

 

Линк

 

Иначе, в интернет търсиш "cable reel repair" и преглеждаш темите. Има и видео в youtube.

Гадно е за поправка, но не е невъзможно.

Зависи къде и/или на колко места се е скъсала гъвкавата връзка.

Моята я правих два пъти и доста окъся, но за сега се държи.

Успех.

Редактирано от emod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за помоща и вниманието!

Определено линка е полезен. Тези дни ще си поиграя и аз :).

Благодаря още веднъж. :)

Редактирано от hondabluecivic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, внимавай с правилното позициониране на cable reel-a при сглобяването!

Обърни особено внимание на стр. 24-61, т. 13 от долния Manuel. Когато извършваш операцията, описана в т. 13, имай предвид, че предните колела трябва да са позиционирани точно напред, т.е. без отклонение встрани. Иначе, когато сглобиш всичко и завъртиш волана в крайно дясно или ляво положение, може отново да скъсаш кабела.

Manual Civic Aerodeck

Не е точно за твоята Хонда, но ти препоръчвам да прегледаш раздела Supplemental Rastraints System (SRS).

Мисля, че ще ти е от полза. Може да ти свърши работа, когато започнеш да разглобяваш.

Поздрави.

Редактирано от emod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...