Jump to content
jorkata dinev

Свещи за црв-147 к.с

Recommended Posts

Здравейте, решил съм да си поръчвам свещи и маслен филтър от форума, но не знам какви да са :confused:  Става въпрос за марка, модел, топло, студено време, иридиеви  и т.н?? 

Колата за която говорим е Хонда ЦРВ, мотор B20Z1, карам я на газ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че имам нещо против да си поръчваш от форума ама да знаеше какво искаш. Като незнаеш отиваш в магазина даваш рамата чукат в аутодатата - ако я нямаш у вас де /в такъв случай обаче трябваше да знаеш какви свещи ти трябват/ и ти излизат какв свещи са за твоя модел.

  Карам същата Хонда като твойта  с свещи NJK понеже тях дава за модела. Не ти препоръчвам иридиеви. Сменяш ги на 20 000 километра долу горе с реглажа на клапаните и си свиркаш.

 Иначе в магазина са  5- 7 лева свеща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, защо не препоръчваш иридиеви? Имат проблем или високата цена е проблема? :)

Свещи NGK внимавай, че има и френски, а има хора не са доволни от тях.

 

Иначе Пешо (Izanagi) от форума има маслени филтри Hamp:

 

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=97972

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.honda.bg/service.php?id=27

Последното изречение гласи : За да бъдат избегнати неприятните последствия от износени свещи, е необходимо те да бъдат сменявани на предписания от завода производител интервал: за моделите с обикновени свещи – на всеки 40 000 км, за моделите с иридиеви свещи -  на всеки 120 000 км.

 Никъде  не съм видял ЦРВ да е излязло или да му препоръчват иридиеви свещи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорката Динев, ето по каталог свещи NGK за твоята:

http://www.ngkpartfinder.co.uk/car_commercial_extra.php?id=12732

 

ZFR6J-11са стандартните.

ZFR6FIX-11 са иридиевите.

LPG6 е безмислено.

 

За моето CR-V (2 ген. К20А4) обикновените бяха 4бр за около 50лв. от БГ , иридиеви ми донесе едно момче от Щатите за 95лв. с доставката.

Особено на газ разликата е осезаема в полза на иридиевите. Аз съм и на двете Хонди с такива, но ВСЕКИ СИ ПРЕЦЕНЯ САМ. Няма да качиш 20 коня или да свалиш 2 литра разход :)

Поздрави!

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми и по лесно да си купувам от магазина, но последните пъти поръчвах масло и на 3000 хил.  Купих и горивен филтър, който се огъна още при слагането и протече. За проба си взех масло от Пешо и съм доволен за 7-хил. почти не го е пипнало. Иначе от магазина беше лесно, но не знаеш на какво ще попаднеш. 

Не че имам нещо против да си поръчваш от форума ама да знаеше какво искаш. Като незнаеш отиваш в магазина даваш рамата чукат в аутодатата - ако я нямаш у вас де /в такъв случай обаче трябваше да знаеш какви свещи ти трябват/ и ти излизат какв свещи са за твоя модел.

  Карам същата Хонда като твойта  с свещи NJK понеже тях дава за модела. Не ти препоръчвам иридиеви. Сменяш ги на 20 000 километра долу горе с реглажа на клапаните и си свиркаш.

 Иначе в магазина са  5- 7 лева свеща.

Редактирано от jorkata dinev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Dindin!

 

Жорката Динев, ето по каталог свещи NGK за твоята:

http://www.ngkpartfinder.co.uk/car_commercial_extra.php?id=12732

 

ZFR6J-11са стандартните.

ZFR6FIX-11 са иридиевите.

LPG6 е безмислено.

 

За моето CR-V (2 ген. К20А4) обикновените бяха 4бр за около 50лв. от БГ , иридиеви ми донесе едно момче от Щатите за 95лв. с доставката.

Особено на газ разликата е осезаема в полза на иридиевите. Аз съм и на двете Хонди с такива, но ВСЕКИ СИ ПРЕЦЕНЯ САМ. Няма да качиш 20 коня или да свалиш 2 литра разход :)

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...