Jump to content
Ivailopeishev

Газов инжекцион Блутроник,настройка

Recommended Posts

Здравейте колеги,много закъсах с настройката на Сивика с газов инжекцион Блутроник.Колата върви перфектно на бензин.Проблема се получи след смяна на редуктора с нов.Пробвах с различни налягания и все не мога да докарам правилни коефициенти в картата.При подход с изравняване на времената почва да има голяма промяна в графиките на ламбдата,и обратно. Правилен ли ми е този подход с превключване бензин/газ и изравняване на времената на този софт.Това което забелязах е,че при промяна на диф налягане на горе,графиката на ламбдата отива надолу независимо от коефициентите което според мен не нормално.По моя преценка и след безброй експерименти я оставих на диф налягане 1 бар,там графиката най се приближава към тази на бензин,но пък почват да се разминават времената с доста.Изобщо стана голямо мазало,вече втора седмица се мъча постоянно и искам някой ако го разбира този Блутроник да каже в каква посока трябва да се върви за да се получи някаква правилна настройка.Иначе редуктора е Романо,рейката е Райл 3 ома.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  1. Имаш доста грешки в стратегията.Бултроник нищо не ми говори и не съм виждал софтуера,но всяка система се настройва спрямо константно налягане на празен ход,установено в упътването на софтуера/монтажно упътване.СЛед това с гледа минималните времена на рейката ,която ползваш.Ако не ги покриваш,се коригира налягането,за да се качиш над тях.След това следва настройка спрямо бензиновите адаптации.Тук ти е основната грешка.Времената на дюзите на бензин са лоши заради адаптацията,която ти не виждаш.За целта ти трябва уред-диагностичен,с който да виждаш адаптацията...бензиновите времена са опорна точка ,но не и с лоши адаптации.
  2. Виж темата по-горе за избор на ГИ за Акорд 2006 година,там съм описал настройката подробно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...