Jump to content
Mitkoto_tt

System Too Lean/System Too Rich

Recommended Posts

Здавейте колеги някой знае ли когато светне чека и се прави самониагностика и грешката е 45 която е за бедна/богата смес как да разбера дали е бедна в случея или богата 

Пиша Ви понеже имам англичанка при която светка чека но дали е бадна или богата незная 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, с газова ли си?

Japanese e прав - ако белеят свещите е бедна, ако тъмнеят - е богата.

http://www.tuningmatters.com/wp-content/uploads/2014/07/spark-plug-lean-rich-optimal.jpg

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги съгласен съм с този варянт според свещите но според компютъра който пали сигнала ме интересува дали е богата или бедна

На d14z2 също с премигване показва грешка 45 но има обд2 и там се вижда ясно БЕДНА СМЕС ИЛИ БОГАТА 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то и при D14Z4 има ОБД2 16 пиново, така че и там може да си видиш точно каква е сместа. А това със свещите не е особено показателно при каране на газ.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също светваше същата грешка преди да сменя ламбда сондата. Това на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега 

 

Че то и при D14Z4 има ОБД2 16 пиново, така че и там може да си видиш точно каква е сместа. А това със свещите не е особено показателно при каране на газ.

Колега би ли ми казал къде е това обд ще съм ти много благодарен аз обърнах цялата кола и не го намерих

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдясно на централната конзола, към краката на пасажера е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да там има 5 пинова и още една 2 пинова за флаш ако някой кара D14Z4  моля нека да е снима

Не гледайте че в аутодата показва че има тази 16 пинова букса 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам такава и колегата по-горе ти е казал точно къде е. Двете букси(5 и 2 пиновите) са от дясно, а тази с 16-те пина е от ляво. Пада се зад централната конзола на нивото на запалката.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли една снимка ако може

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имам OBD2 bluetooth четец за 16 пина. ELM327 чете грешки, аз също имах такава. Получи се като остана малко бензин в резервоара, щото и аз съм с ГИ :) И показа, че е бедна сместа.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци, при каране на газ, ако ще и да няма грам бензин в резервоара, няма как да ви даде грешка за бедна смес от бензина. При каране на газ и светване на чека за бедна смес е индикация за не добри газови смеси. Проблема се оправя с една добра настройка в движение, ако има и някаква апаратура за следенето на тримовете още по-добре. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата   jijane е дал май най точния отговор само да го питам той с какъв инжекцион е.. понеже току що видях тримовете и се замислих не трябваше ли да сложа компютър с обд2 корекция 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марката не е от толкова голямо значение при нашите двигатели. Не са толкова капризни и стават всякакви компютри с що годе прилична окомплектовка. По - важното е тоя дето настройва каква ще я свърши. Иначе моята е BRC Sq24. Няма нужда от Обд система, защото няма да може да се свърже с бензиновия компютър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да марката не е от знаечение при читави компоненти явно трябва по добра настройка за чека

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли на тази хонда при колко процента отклонение на смесите пали чека ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...