Jump to content
r1nftw

Англичанка Engine Check - прецакана ламбда сонда? D16Y2

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте.Преди 3 седмици смених изпускателния колектор на англичанката D16Y2 сивик, 6та с такъв от D16A9 (двувалка).Този колектор от двувалката обаче нямаше отвор за ламбда сондата, затова момчетата от сервиза го направиха така:

Публикувано изображение

Всичко точно, колата дори тръгна малко повече.Но онзи ден реших да сменя и крайното гърне с по-голямо, като диаметърът му е същия.Покарах 10тина километра софийско градско, като е имало 1-2 изръчквания макс.Пак, всичко наред.Разход, вървеж - ток и жица.И по-късно вечерта като излязох, на прибиране реших да се дърпам с A3ка 1.9TDI и 2ра не взлезе , понеже не си координирах добре съединителя, съответно кофти звук се чу, ама не ми е за пръв път.И тогава енджин чек лампата светна.Това, което пробвах досега е:

-Няколко смени при 7-7500 оборота - сменя си перфектно колата, има си същата мощност

-Разходът на гориво е същият.

Разкачих акумулатора, закачих го.Вадих и слагах бушоните от кутията до двигателя.

Окъсих 2та пина на компютъра на колата, дадох контакт - 4 бавни и едно бързп цъкане на чека - което значи това - 41 primary oxygen sensor heater.Тоест ламбда сондата.

Проблемът освен, че свети самата лампа е, че когато карам по инерция, колата държи 550-600оборота, демек ниски.На място като загрее си държи нормалните, без да мърда.

 

Идеи?Прецакана ламбда сонда?

Редактирано от r1nftw

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де... Що ти трябваше колектор от двувалка? Все едно твоя не е 4-2-1... Провери ли буксата на самата сонда? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защото такъв колектор намерих.Не намерих като за моята.Ако имаш в предвид буксата където са кабелите горе до главата на мотора, да, няма прекъснати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най вероятно не ти подгрява сондата , само аз ли виждам че става въпрос за подгрева на на сондата ? 41 primary oxygen sensor heater     

 

P1166

41

Primary HO2S (No. 1) Heater System Electrical

P1167

41

Primary HO2S (No. 1) Heater System

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е така де,не подгрява.Ако не е от буксата или кабелите,трябва да се смени сондата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ми напрежение стига ли до сондата от проводниците за подгрев ? аз съм виждал 6 пръднали сонди но досега не съм виждал такава с проблем в подгрева , тея момчета като ти заваряваха гайката сондата я нямаше нали   :|

Редактирано от Ivcho_86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...