Jump to content
jovani_68

Въпрос за вентилатор парно на Сивик 7

Recommended Posts

Привет на всички.Имам малък проблем с вентилатора на парното(климатика),Не работи.Бушона е здрав,а не върти.Очаквам да ми помогнете с мнения за проблема и къде се намира самият вентилатор.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Ако все още не си решил проблема - вентилатора се намира под жабката. Сваля се лесно. Проверяваш идва ли ток до него и после дали не е изгорял той самия. Аз моя го свалях за да го почистя от прах, че имах миризми от климатика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз също получих същия проблем с вентилацията в купето. Спря да духа от раз. Свалих жабката, пуснах ток на вентилатора от запалката за да видя дали не е изгорял и се оказа, че му няма нищо. После проверявах бушоните и там не открих изгорял такъв. Свалих и панела от централната конзола с трите релета, но се оказа, че са на обща букса и въпросното реле за вентилатора не е с потенциометър, а с електронна платка с диоди. Някой имал ли е подобен проблем, оказа се, че един познат също има проблем с обдухването, но не го е отстранил до този момент. Зимата дойде, а без парно колата ми се превръща в БМВ- неизползваема през зимата. Ако някой може да ме насочи към проблема, ще съм много благодарен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Насочи вниманието си към ето това https://www.google.bg/search?q=79330-S6A-941&client=firefox-b&biw=1173&bih=641&source=lnms&sa=X&sqi=2&pjf=1&ved=0ahUKEwj_sL2M8oTQAhXD6RQKHQo6Dm0Q_AUIDCgA&dpr=1.09

А ето и една тема, което също може да ти помогне - http://forums.clubep3.com/showthread.php?t=756617

 

Аз имах подобен проблем на предната ми кола (макар и не Хонда), но там спряха да работят 1-ва и 2-ра степен на вентилатора.

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, дано да излезе от тази дупка заек, че иначе скоро ще и драсна клечката на колата. Не за друго, но трябва да се стопля някак... Ако успея тези дни да я оправя, ще драсна два реда, а теб ще те поздравя по радио Вис Виталис!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така стана, че зайчето се показа. Оказа се, че ми е изгорял терморезистора. Добре, че не беше транзистора, че търсих такъв по серийния номер и не намерих, а цялата джаджа струва 50 паунда. Прекарах един мост временно, докато сменя резистора и парното си работи отлично. Благодаря за насоката!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...