Jump to content
hCivic7

проблем със скорости!

Recommended Posts

Здравейте, Сивик 7ма генерация 1.4 90 к.с. значи от 2-3 седмици колата започна да вие почти не се чуваше, но сега си вие доста сериозно.. Значи когато е на свободна се чува, но не много, като натисна съединителя спира(вие и като се кара.. чува се на всички скорости). Ако някой може да помогне или ако се е сблъсквал с този проблем, че я карам на майстор единия ми вика скоростна кутия, 2-рия аксиален лагер, 3-тия диференциал.. :)

Редактирано от hCivic7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hcivic7 ,има доста обширна тема за 7ма генерация ,в която са отговорите на всичките ти въпроси относно колата.Ако те мързи да я четеш,давам ти отговора за виенето -лагер на първичния вал на кутията,след отварянето и може и други лагери в нея да са тръгнали ,но този е първи за смяна.Лагерите се поръчват от хонда -нямат аналози-и се чака десетина дена за доставката,така че го имай предвид като я разглобите че ще трябва да стои някъде разглобена през това време.Може би ще си помислиш както мен че така и така е отворена е добре да се сменят всичките 7 лагера и да ги поръчаш предварително ,обаче като ти кажат цената ,няма да искаш вече .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи Фен колко струват седемте лагера комплекта.Мене първите 3 по редицата бяха за смяна и струваха 300лв без няколко лева там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там с да ,около тая цена. мноо зависи и тея на дифа дали ще са в цената и кои тип ще са че има и по 108 лева броиката а са два.Принципно ако не е карана много с проблем се минава само с двата на първичния вал. Но пак казвам цената зависи от типа лагери за кутията дали е с големия или малкия лагер.колегата ако иска може да ми пише на лични му дам цени за ремонт итн.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя единия беше около 10санта диаметър по спомени и струваше 160лв -бахти лагера !Тез на дифа са едни грамадни и колко струват хич не ми се мисли!Моята след смяна на съединителя почна след седмица да вие и за 10 дена не можеше да се трае-страшно бързо прогресира -като рак !Майстора ми каза че ако се кара така се променяли работните повърхности и други неща ми обяснява и че след време ще трябва вече нова кутия ,така че бързо я карай в бокса докато може да се спаси кутията .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До hcivic7 здравей колега  и аз имах същия проблем само че при 1,6 мотора при който беше по същия начин стърже като натиснех съединител спираше.Смених съединител със надеждата много хора казваха че е от аксиалният лагер но уви не беше излезе  Лагер на първичният вал, И пратих скоростната при Fenabg  и от тогава да чукна на дърво нямам проблеми така че може да се свържеш със него,Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднакви ли са кутиите от d14z6 и d14z4.. аз съм с D14Z6 мога ли да сложа скоростна кутия от d14z4?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...